21 találat a(z) étrend-kiegészítő cimkére
Teáorbesorolás Kérdés
Gyógyszerhatóanyagot tartalmazó étrend-kiegészítők: azonnal lépett a Nébih Cikk
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) tünetekről szóló fogyasztói panasz alapján vizsgált két, férfiaknak szánt étrend-kiegészítőt. A készítményekről bebizonyosodott, hogy gyógyszerhatóanyagot tartalmaznak, ezért a hatóság a Maraton Plus+ 6 kapszula és a ROCCO termékeket minőségmegőrzési időtől függetlenül kivonta a forgalomból, valamint elrendelte azok fogyasztóktól történő visszahívását.
Az étrend-kiegészítők mellékhatásait gyűjtő honlap indult Cikk
Elindult az étrend-kiegészítők mellékhatásait gyűjtő honlap, a www.nutrivigilancia.hu oldalra érkező bejelentéseket szakemberek elemzik, annak érdekében, hogy azonosítani tudják a közegészségügyi szempontból is jelentős jelzéseket – tájékoztatta a Magyarországi Étrend-kiegészítő Gyártók és Forgalmazók Egyesülete (MÉKISZ) az MTI-t.
Újabb étrend-kiegészítőket vont ki a forgalomból a Nébih Cikk
Két, férfiak számára készült étrend-kiegészítő nem felelt meg az előírásoknak, ugyanis a termékek gyógyszerhatóanyagot tartalmaztak. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) kötelezte a Dr. Hard és a Superhero étrend-kiegészítő kapszulák forgalmazóit a termékek visszahívására és a forgalomból való kivonásra – írja honlapján a Nébih.
Férfiaknak szánt étrend-kiegészítőket távolít el a boltok polcairól a Nébih Cikk
Gyógyszerhatóanyagot tartalmazó étrend-kiegészítőket vont ki a forgalomból a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). Az intézkedés az ANACONDA FOR MEN, a KingER és a TITÁN POWER CLASSIC termékek minden tételét érinti minőségmegőrzési időtől függetlenül, írják a honlapon.
Kereskedői öngól: veszélyes hamisítvány terméket ajándékba küldeni a hatóságnak Cikk
A Perfect Play Kft. által üzemeltetett https://potencianovelo-szerek.hu webáruházban végzett hatósági mintavételt a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). Bár a próbavásárlás eredeti tárgya egy másik termék volt, végül a webáruház által ajándékba küldött étrend-kiegészítővel szemben kellett haladéktalanul eljárniuk a szakembereknek. A GentleManus férfiaknak szánt étrend-kiegészítő ugyanis tiltott módon gyógyszerhatóanyagot tartalmazott, ráadásul hamisítványnak is minősül – közölte a Nébih honlapján.
Étrend-kiegészítőket vizsgált a Nébih Cikk
A laboratóriumi vizsgálatok eredménye szerint a tesztelt 21 étrend-kiegészítő mindegyikén megfelelő volt a csomagoláson jelölt omega-3 zsírsav mennyisége, 17 terméknél jelölési hibák fordultak elő – közölte a a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).
Étrend-kiegészítőket ellenőriztek, itt az eredmény Cikk
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) által elrendelt vizsgálatban vitaminokat és ásványi anyagokat tartalmazó készítményeket, élőflórás probiotikumokat ellenőriztek, összesen negyvenegyfélét. A tárca élelmiszer- és vegyipari laboratóriuma a termékek tényleges összetételét vetette egybe az előírásokkal és a csomagoláson, címkén feltüntetett jelölésekkel. Négy esetben akadtak kifogásolható eltérésekre – tájékoztatta az ITM pénteken az MTI-t.
Étrend-kiegészítőket vizsgál a Nébih, a fogyasztók segítségét kéri Cikk
Online felmérést indított a lakosság étrend-kiegészítőkkel kapcsolatos ismereteinek, fogyasztási és vásárlási szokásainak megismerése érdekében a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal – közölte a Nébih.
Versenyfelügyeleti eljárás: étrend-kiegészítők telemarketinges értékesítését vizsgálja a GVH Cikk
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) eljárást indított két céggel szemben, amelyek tisztességtelen módszerekkel népszerűsíthették a „Helvetia Apotheke” étrend-kiegészítőket.
Étrend-kiegészítőt tiltott ki a forgalomból a Nébih Cikk
A Gold Power, férfiaknak ajánlott étrend-kiegészítő kapszulában szildenafil és tadalafil, valamint paracetamol gyógyszer-hatóanyagot mutattak ki. Emiatt a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) kötelezte a forgalmazót – minőségmegőrzési időre való tekintet nélkül – a termék kereskedelmi forgalomból való azonnali kivonására és a fogyasztóktól való visszahívására, egyúttal végleg megtiltotta ezen megnevezésű termék további forgalmazását.
Tegyünk különbséget gyógyszer és étrend-kiegészítő között! Cikk
A magyar fiatalok közel kétharmada (66,2 százalék) fogyasztott már valamilyen étrend-kiegészítőt, ugyanakkor 23,6 százalékuknak problémát jelent megkülönböztetni őket a gyógyszerektől. A felmérés szerint több mint negyedük tévesen úgy véli, ezek a szerek gyógyító hatással bírnak – derül ki a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) és a TÁRKI idei közös kutatásából.
Étrend-kiegészítő visszahívását rendelte el a Nébih Cikk
Gyógyszer-hatóanyag jelenléte miatt egy étrend-kiegészítő azonnali hatályú forgalomból történő kivonását és a fogyasztóktól való visszahívását rendelte el a hét elején a Nébih. Az étrend-kiegészítők élelmiszernek minősülnek, azokban a gyógyszer-hatóanyagok jelenléte szigorúan tilos, keringési, illetve idegrendszeri problémát okozhatnak – emlékeztet honlapján a hivatal.
Ezt gondolják a fiatalok az étrend-kiegészítőkről Cikk
A magyar fiatalok csaknem fele fogyasztott valamilyen étrend-kiegészítőt az elmúlt évben, ugyanakkor közel egyharmaduk vagy nem tudja, hogy az ilyen típusú termékek pontosan milyen kategóriába tartoznak, vagy tévesen úgy vélik, hogy ezek gyógyszernek minősülnek. A válaszadók egyharmada ugyancsak tévesen azt gondolja, hogy ezek a készítmények betegséget megelőző vagy gyógyító hatással bírnak, derül ki a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT), a Magyarországi Étrend-kiegészítő Gyártók és Forgalmazók Egyesületének (MÉKISZ) és a TÁRKI közös kutatásából.
Gyógyszert tartalmaztak a potencianövelők – kivonták őket a forgalomból Cikk
Három, interneten rendelt, Kínából származó étrend-kiegészítő azonnali hatályú forgalomból történő kivonását és a fogyasztóktól való visszahívását rendelte el a Nébih. Az intézkedés a készítmények gyógyszer-hatóanyag tartalma miatt vált szükségessé, és minőség-megőrzési időtől, valamint tételszámtól függetlenül a termékek mindegyikére vonatkozik. A próbavásárlásokra a hamis étrend-kiegészítők és gyógyszerek forgalmazása, valamint az engedély nélküli internetes patikák felszámolása ellen indított nemzetközi razzia, a XI. PANGEA akció alkalmával került sor.