800 találat a(z) átalányadó cimkére
Befizetési határidő Esemény
Átalányadózás Kérdés
Tisztelt Adózóna! Ügyfelem jelenleg evásként gazgasági tanácsadást nyújt mellékállásban. Fő állása Ausztriában van heti 24 órában. Kérdésem lenne, hogy ha január 1-jétől átalányadózást választana, milyen közterheket kellene fizetnie.
Befizetési határidő Esemény
Befizetési határidő Esemény
Átalányadó bevallása Kérdés
Üdvözlöm! Heti 36 órát meghaladó munkaviszonyom mellett egyéni vállalkozó is vagyok. Átalányadózást választottam, a jövedelmem a bevétel 60%-a. Hogyan kell bevallani a jövedelem után fizetendő szociális hozzájárulási adót, nyugdíj és egészségbiztosítási járulékot? Milyen nyomtatványon, és milyen határidővel kell bevallani? Válaszát előre is köszönöm!
Üzletrész-értékesítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy vállalat tulajdonosai 3 százalék üzletrészt értékesítenek. Az egyik tulajdonos nyugdíjas, a másik aktív munkaviszonyos munkavállalója a vállalatnak. Az üzletrész-értékesítés után szja-fizetési kötelezettség keletkezik, 15 százalék. A kérdés: átalányadózással választható-e a 10 százalékos költségátalány? (Ezzel 5 százalékkal kevesebb szja-megfizetés történik.) Köszönöm válaszukat!
Egyéni vállalkozó megszüntetné tevékenységét, hogy katázhasson Cikk
Tévedésből nem a számára megfelelő adózási módot választotta az egyéni vállalkozó, mit tehet a változtatás érdekében? Olvasói kérdésre Szipszer Tamás adószakértő válaszolt.
Egyéni vállalkozó – átalányadó választása Kérdés
A kérdésem az lenne, hogy az egyéni vállalkozó (aki egyébként nyugdíj melletti kiegészítő tevékenységet végző egyéni vállalkozó) a 2018. évi szja-bevallás beadásával választhatja-e a 2018. évre az átalányadózás szerinti adózási módot, vagy mindig a tárgyévet megelőző évben kell ezt már választani?
Szja, átalányadó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy az szja törvény 53. § (3) bekezdés g.) pontja szerint 2016. január 1-jétől átalányadózást folytató közúti áruszállító egyéni vállalkozó – év közben – 2019. március 1-jétől átléphet-e a kisadózás adózási formában és lehet-e ettől az időponttól kisadózó egyéni vállalkozó? Szja-bevallásban mikor és hogyan jelenthető az átalányadózás 2019. február 28-ai megszüntetése? A szíves válaszadását előre is köszönöm.
Átalányadós egyéni vállalkozó szünetelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségét kérném, hogy főfoglalkozású átalányadós egyéni vállalkozó 2018. 08. 01-jétől szünetelteti e tevékenységét, ha most 2019. évben újraindítja, átalányadósként tudja folytatni? A 2018. évi szja-bevallásában a 2019. évre való választást jelölnie kell? Előbb küldje be az szja-bevallást és utána indítsa újra a vállalkozását? Köszönöm a segítséget.
Átalányadó-alap Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéb tevékenységre egyéni vállalkozó 2013-2014-2015-2016. években átalányadózóként adózott. 2017-2018. években kataalany. A vállalkozásában mezőgazdasági és egyéb tevékenységet is végez. 2014. évben folyósítottak számára 10 millió forint fiatal gazda mezőgazdasági támogatást, melyből 2015 évben termőföldet vásárolt. 2018 évben ezen termőföld egy részét értékesítette. Kérdéseim: • Átalányadó-alap volt-e a 2014 évben folyósított fiatal gazda támogatás? • A 2015. évben a támogatásból vásárolt földterület 2018. évi értékesítése katás bevétel-e? • Amennyiben katás bevétel, akkor az az egyéb tevékenység vagy a mezőgazdasági tevékenység bevétele? • Áfamentesen adózó egyéni vállalkozóként értékesített termőföld értékesítése áfaköteles-e? Köszönettel várom válaszukat!
Átalányadózó őstermelő Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az őstermelő 2017. adóévre elfelejtette bevallani az őstermelésből származó bevételét, melyet most pótol. Egyéb helyen rendelkezik 36 órát meghaladó munkaviszonnyal. Közös őstermelői igazolvánnyal 2 családtag gazdálkodik. Az szja szerinti átalányadózást választották. Átalányadózás esetén is érvényes a 600 ezer forintos adómentesség? A 600 ezer forint mentesség külön-külön illeti meg a családtagokat? Üdvözlettel
Átalányadózó értékhatára Kérdés
Mezőgazdasági őstermelő bevétele a 2018. évben várhatóan 16 millió Ft lesz. Ebben az esetben maradhat-e átalányadózó, illetve áfakötelessé válik-e?
Fizetővendéglátó tételes átalányadózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Fizetővendéglátó tevékenységet folytató magánszemély az, aki – nem egyéni vállalkozóként – a szálláshely-szolgáltatási tevékenység folytatásának részletes feltételeiről és a szálláshely-üzemeltetési engedély kiadásának rendjéről szóló kormányrendelet szerinti egyéb szálláshely-szolgáltatási tevékenység keretében nyújt szálláshelyet UGYANANNAK A SZEMÉLYNEK, adóévenként 90 napot meg nem haladó időtartamra. Kérdésem, hogyan kell érteni a "személy"-t a szja-törvény 57/A §-a alapján? Ha például a bérlő egy kft., amely 2018-ban 90 napig Kiss János részére, majd a következő 90 napban Szabó László részére veszi igénybe a szolgáltatást – akkor már a szolgáltató nem választhatja a tételes átalányadózást, mert a kft. minősül ugyanannak a személynek? Vagy ebben az esetben ugyan a kft. nevére szól a számla, de dokumentálható, hogy nem ugyanaz a személy vette igénybe a szolgáltatást 90 napot meghaladóan, és a szolgáltató adózhat a tételes átalányadózás szerint? Köszönettel!
Fizetővendéglátás átalányadózás választása Kérdés
Tisztelt Szakértő! A fizetővendéglátó tevékenységet folytató magánszemélynek az szja-bevallás 17SZJA-01-es lapján a 107-es sorban kellett jelölnie, ha korábban nem választott még átalányadózást, de a 2018-as adóévre átalányadózást szeretne választani. Kérdésünk, hogy ha ezen jelölés elmaradt, illetve a magánszemély a bevallás beküldése utána változtatott a döntésén, akkor van-e valamilyen mód arra, hogy mégis átalányadózást válasszon a 2018-as évre? Köszönöm válaszát!