75 találat a(z) álláskeresési járadék cimkére

Szüneteltető katás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó szünetelteti a vállalkozását. Jogosult-e álláskeresési járadékra, mint ahogy máshol biztosítási jogviszonnyal nem rendelkező egyéb egyéni vállalkozó is jogosult? Válaszát köszönöm! Németné T. Krisztina

Jogviszonyok és járulék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Van egy társas vállalkozó heti 36 órát elérő munkaviszony mellett, aki a vállalkozásban megbízási jogviszonyban végzi az ügyvezetést ingyen. Egy másik cégben is ügyvezetést lát el ingyen megbízási jogviszonyban, de ott nem tag. Amennyiben megszűnik a munkaviszonya (ahol most fizetik utána a járulékokat), hogyan alakul a járulékfizetési kötelezettsége? Illetve a munkaviszony megszűnését követően jogosult-e álláskeresési járadékra?

Álláskeresési járadék, egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés

Kft.-tag járulékfizetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft.-nek vagyok nem személyesen közreműködő tagja, volt 8 órás munkaviszonyom, ami megszűnt, ezután álláskeresési járadékban részesültem, és jelenleg is regisztrált munkanélküli vagyok. A kérdésem az, hogy mivel a kft.-ben tag vagyok (még ha nem személyesen közreműködő, és nem én vagyok az ügyvezető) keletkezik-e valamilyen adó- és járulékköteles jövedelmem, kell-e valamilyen jogviszonyban engem bejelenteni? Válaszát köszönöm.

Tb Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ausztráliában élő magyar állampolgárnak nincs munkahelye, de maga után fizeti a biztosítást az adott országban. Itthon álláskeresési támogatásban részesült, addig a tb-je is rendezett volt. Milyen bejelentési kötelezettsége van? Válaszát előre is köszönöm!

Egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az a munkavállaló, aki jelenleg álláskeresési járadékot kap, de az 2018. december 12-én megszűnik, mikortól köteles egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni, ha továbbra sem talál munkahelyet? Válaszát megköszönve.

Csed összegének kiszámítása Kérdés

Feleségem 2018. július 20-ára van kiírva. Jelenlegi biztosított, jogviszonya 2018. február 12. óta főállású katás egyéni vállalkozó (50 ezer forint adózású). Január 1-jétől álláskeresési járadékban részesült. Ezt megelőzen 3 hónapos próbaidős, 8 órás munkaviszonya volt, aminek nagy részét táppénzen tölötte. Ezt megelőzően két hét álláskeresési járadékon volt, majd 2017. februárig visszamenőleg folyamatos 8 órás munkaviszonya. Kérdésem: tekintve hogy katás vállalkozóként táppénzen lenne a szülésig, melyik időszak alapján számolandó a csed összege? Tudtommal a táppénz nem számít jövedelemnek, ha nem fizeti a magánszemély a 3 százalékos pénzbeli egészségbiztosítási járulékot. De igaz ez akkor is, ha katásként jogosult valaki a táppénzre? Jelenleg azt gondolom, mivel a csedre való jogosultság pillanatában aktuális biztosítotti jogviszony a katás vállalkozás, és ebben a jogviszonyban 2018. április 30. előtt nincs se 180, se 120, se 30 naptári napi jövedelem, így az ezévi minimálbér kétszeresének 30-ad része képezi a csed naptári alapját. A csed összege így a naptári napi alap 70 százalékából, 6440 forintból számolandó. Megállja a helyét ez a feltételezés?

Vállalkozóvá válási támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kérdésem a következő: katás főállású egyéni vállalkozó vállalkozóvá válási támogatást kapott 2017-ben. A személyi jövedelemadó bevallásban (év közben vált egyéni vállalkozóvá, korábban volt munkaviszonya és kapott álláskeresési járadékot is) kell-e szerepeltetni az összeget? Ha igen, melyik sorban? Szíves válaszát előre is köszönöm.

Álláskeresési járadék Kérdés

Tisztelt szakértő! A kilépő dolgozónak ki kell állítani az "igazolólap az álláskeresési járadék megállapításához" nevű nyomtatványt. A nyomtatvány 15., 16. és 17. pontjában a kilépést megelőző négy negyedév adatait kérik. Volt egy olyan dolgozónk, akinek a munkaviszonya 2017.06.02-től 2017.09.18-ig tartott. Előző évben is dolgozott nálunk 2016.04.14.-2016.09.08-ig. Mi a 2017. évi kilépő álláskeresési igazoláson 2016.07.01-2017.06.30-i adatokat szerepeltettünk. A dolgozó új munkáltatója szerint hibás az adatlap. Ezen az adatlapon kizárólag a 2017.06 havi adatokat kell szerepeltetni. Kérem a segítségüket, hogy mi a helyes kitöltés.

Ki és hogyan igényelhet álláskeresési járadékot? Cikk

Álláskeresési járadék illeti meg azt, aki álláskereső, az álláskeresővé válását megelőző három éven belül legalább 360 nap jogosultsági idővel rendelkezik, munkát akar vállalni, de önálló álláskeresése nem vezetett eredményre, és számára az állami foglalkoztatási szerv sem tud megfelelő munkahelyet felajánlani. Cikkünkben áttekintjük, hogy milyen feltételekkel igényelhető a járadék.

Letiltás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik munkavállalónk idén május 20-án állt munkába, munkabérét letiltás terheli köztük gyerektartás is, de banki hitelre is kell fizetnie. A jelenlegi munkabérének az 50 százaléka nem fedezi a gyerektartás összegét. Információink szerint álláskeresési járadékot kapott, amelyet szintén terhel letiltás. Az lenne egy egyik kérdésünk, hogy amennyiben a munkabére nem fedezi teljes letiltásra jutó összeget, még a gyerektartásét sem, akkor is a gyerektartás elsőbbséget élvez, vagy arányosan meg kell osztani a részhónapot és a végrehajtónak is kell a letiltást utalni? További kérdésünk, hogy amennyiben az álláskeresési járadékból valóban levonták a gyerektartás egy részét, akkor a munkáltatónak elegendő a maradékot figyelembe venni, vagy akkor is a teljes összeget kell figyelembe venni? Vélhetően a munkaügyi hivataltól a mostani számfejtésig nem érkezik meg az igazolás a letiltás összegéről. Mi a helyes eljárás ebben az esetben: vonjuk le mi is nettó bér 50 százalékát?

Katás bt.-beltag – munkanélküli járulék Kérdés

Bt. 2013. 01. 01-től katás. 13.01.01-től a beltag a bejelentett kisadózó, főállású, más kisadózó nincs bejelentve. A kültag folyamatosan munkaviszonyban dolgozik egy bt.-n kívüli cégben, teljes munkaidőben. A bt.-nek rendszeres havi bevétele van, a kültag és a beltag képesítése ugyanaz, a bt. bevételszerző tevékenységét egyaránt el tudják végezni. 2017.07.01-től a rendszeres havi bevétel bizonytalan időre megszűnik, majd várhatóan kb. 4-5 hónap múlva újra lesz rendszeres havi bevétel. A bt. nem szeretné megszüntetni vagy elveszíteni a katás adózási formát, néhány hónap bevételkiesés miatt. Ennek legkisebb költségen történő megvalósítására keresünk megoldást. Jelen helyzetben kaphat a bt. beltagja 17.07.01-től álláskeresési járadékot (90 napig)? Kell-e ekkor fizetni katát a bt-ben? Feltételezzük, hogy ez nem lehetséges. Megoldás-e az alábbi: A kültag és a beltag "helyet cserélnek", társaságiszerződés-módosítással, 17.07.01. dátummal. Ez után a külsős cégnél munkaviszonyban lévő, addigi kültag lesz a beltag, a korábbi beltag pedig a kültag. Kaphat-e ekkor már az új kültag álláskeresési járadékot 90 napig? Nem gond-e, hogy előtte ő beltag volt több mint 4 évig? Az új beltag lehet-e ekkor főállásúnak nem minősülő kisadózó, havi 25 ezer forint katával (ekkor ugyanis nem lenne főállású kisadózó a bt.-ben egyáltalán)? Köszönöm válaszukat.

Adó- és járulékfizetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Iránymutatásukat kérem adó- és járulékfizetési kötelezett megállapítása kapcsán. Kérdés, hogy amennyiben egy társas vállalkozás egyik tagja sem végez tevékenységet a saját vállalkozásban (kft.), azonban ügyvezetői tisztséget lát el, illetve az egyik tag más vállalkozásnál munkaviszony keretében már foglalkoztatott, a másik tag részére álláskeresési járadékot folyósítanak, azaz mindkét fél egyszer már megfizeti az adó- és járulékkötelezettségét, úgy a saját vállalkozás keretein belül szükséges-e további adó- és járulékfizetés.

Ügyvezető – álláskeresési járadék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy jogosult-e a kft. ügyvezetője álláskeresési járadékra, aki az ügyvezetői feladatokat megbízás alapján díjazás nélkül látja el? Lehet-e ügyvezető úgy, hogy közben álláskeresési járadékot kap? Köszönöm!

Táppénz, gyed stb. ellátások alapja Kérdés

2016. december 31-én megszűnik a munkaviszonyom. Utána igénybe venném az álláskeresési járadékot, majd azt követően katás egyéni vállalkozóként dolgoznék mindaddig, amíg nem leszek terhes. Előreláthatólag veszélyeztetett terhes leszek. Mi után kapnám a táppénzt, majd a szülést követően a anyasági ellátásokat?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Átalányadózó őstermelő

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Őstermelő helyi iparűzési adó 2023

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Őstermelő iparűzési adó megosztása

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink