91 találat a(z) áfafizetési kötelezettség cimkére
Lakásszövetkezet számlázása Kérdés
Kata adózó szállásadása Kérdés
Külföldi online konferencia Kérdés
Ingatlanapport Kérdés
Tisztelt Szakkértő! Ha egy cég apportál egy másik cégbe az alábbi besorolású ingatlant: o raktár, o üzlethelység, o iroda, o egyéb helyiség, o kivett lakóház, udvar, o kivett lakóház, udvar, üzem, akkor az apportáló cégnél keletkezik-e áfafizetési kötelezettség? Az ingatlanértékesítés esetében a cég az adómentesség helyett az általános szabályok szerinti adókötelessé tételt választotta, mely szerepel a törzsadataiban is. Előre is köszönöm a válaszukat.
Ingatanértékesítés áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy régi társasházi ingatlan, melynek fele-fele arányban egy cég és egy maganszemély a tulajdonosa. A cég kizárólag tárgyi adómentes tevékenységet végez. A tulajdonosok most szeretnék értékesíteni a lakást, a kérdésem az, hogy az eladásból származó bevétel a cég esetében milyen adófizetési kötelezettséggel jár? Elsősorban arra szeretnék megerősítést kapni, hogy a bevétel után a cégnek nem keletkezik áfafizetési kötelezettsége. Milyen egyéb "apróbetűs" tudnivaló, "odafigyelnivaló" szabály vonatkozik az ügyletre könyvelés és adó szempontjából? A magánszemély tulajdonosnak kell-e szja-t fizetnie a bevétel rá eső része után? Várom megtisztelő válaszát! Üdvözlettel, Timea
Áfafizetési kötelezettség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem szíves válaszát az alábbiakra! Egy hírlapforgalmazó bt. a forgalom utáni jutalékról számlát állít ki a Lapker Zrt. felé (illetve önszámlázás) szerződés alapján, folyamatos szolgáltatásként és utólag. A bt. 2020. január 1-jétől alanyi adómentességet választott. A 2019. december hóról és a IV. negyedév plusz jutalékáról kiállított számlán a teljesítés ideje már 2020. január hó. Kérdés, hogy ezen időszakokra az áttérés miatt a számlában még áfás adóalanyként az áfát fel kell-e számítani, vagy alanyi mentes adószámmal már az áfát nem kell megfizetnie a 2019. december és 2019. IV. negyedévi jutalék után a bt.-nek?
Milliárdos kárt okozó számlagyár ügyében született ítélet Szegeden Cikk
Egy szegedi számlagyárat működtető csoport tagjai és a fiktív bizonylatokat felhasználó cégek vezetői ügyében hozott ítéletet a Szegedi Törvényszék szerdán, olvasható az MTI oldalán.
Alanyi adómentes adózó áfafizetési kötelezettsége közösségi termékbeszerzéskor Cikk
Számos esetben tapasztalta a NAV az ellenőrzései során, hogy az általános forgalmi adóban alanyi adómentességet választó adóalanyok figyelmét elkerüli, hogy egyes esetekben őket is áfafizetési kötelezettség terheli függetlenül attól, hogy az alanyi adómentes értékhatárt (12 millió forint) nem lépték át – írja honlapján az adóhatóság.
Szén beszerzése Szlovákiából Kérdés
Alanyi mentes őstermelő szenet szerzett be Szlovákiából. A beszerzés előtt kiváltotta az EU adószámot. A szenet a fóliák fűtésére használja. A szlovák cégtől nettó számlát kapott. Kérdésem: mivel alanyi mentes az őstermelő, áfát kell-e vallani vagy fizetni ebben az esetben? Vagy mivel energetikai célú a beszerzés, nem keletkezik áfafizetési kötelezettség? Állítólag a J03 nyomtatványon az energetikai célú felhasználást jelenteni kell, s tonnánként meghatározott energetikai adót kell fizetni. Kérdésem, hogy jelen esetben milyen bevallási és adófizetési kötelezettségek keletkeznek?
Elhunyt egyéni vállakozó – áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Lepsényi Mária adószakértő 2016. 10. 05-ei, "Elhunyt egyéni vállalkozó: mi dolguk az adóval az örökösöknek" című cikkében (http://adozona.hu/szja_ekho_kulonado/Elhunyt_egyeni_vallalkozo_adoja_a_tevekenys_R1T0FP) írja: Előfordulhat olyan eset is, amikor az egyéni vállalkozó halálával nem az egyéni vállalkozói tevékenységet tovább folytató magánszemély, hanem más örökös tulajdonába kerül az egyéni vállalkozó tárgyi eszköze, készlete. Ilyenkor ennek a körülménynek a figyelembe vételével kell az egyéni vállalkozásból származó jövedelmet megállapítania a tevékenységet folytató magánszemélynek. Ha egy egyéni vállalkozó tevékenységét az elhunyt házastársa folytatja, de a hagyatékban lévő készlet egy részére az örökösök igényt tartottak, akkor a vállalkozásból kikerült vagyontárgyak leltár szerinti értéke bevételnek minősül. Két esetre vonatkozóan szeretnék kérdést feltenni az áfával kapcsolatban: 1. Az örökösök a teljes tárgyieszköz-állományra igényt tartanak. A tevékenységet folytató magánszemély az elhunyt végrendelete alapján nem örököl semmit. Amennyiben olyan eszközről van szó, amivel kapcsolatban a beszerzéskor az azóta már elhunyt egyéni vállalkozó áfa-visszaigénylésre volt jogosult, az egyéni vállalkozást folytató, ám eszközzel nem rendelkező személy áfafizetésre kötelezett a piaci érték alapján? 2. Amennyiben senki nem folytatja ezt az egyéni vállalkozást, a NAV állapítja meg az elhunyt adókötelezettségét. Az örökösöknek van áfafizetési kötelezettségük az örökölt eszközökkel kapcsolatban? Köszönöm válaszát.
Nyíltvégű lízing zárása Kérdés
T. Szakértő! Kft. nyílt végű lízing fizetéssel egy személygépkocsit vásárolt. A lízing lejárta előtt visszaadta a gépkocsit. Van-e áfafizetési kötelezettsége? 2015-ben az első részlet áfát igényelte vissza, utána pedig a tőke után felszámolt áfát. Segítségét köszönöm. Ildi
Kapcsolt vállalkozások közötti áru átadása Kérdés
Tisztelt Szakértő Hölgy/Úr! Egy zrt. Magyarországról és Franciaországból szerez be árut. Természetesen a Magyarországról rendelt áruk áfáját levonható áfaként vallja be, a Franciaországból beszerzett áruk áfáját a közösségi beszerzésnél bevallja, illetve vissza is igényli. Valamennyi árut Magyarországon, magyar vállalkozásoknak értékesíti, így áfafizetési kötelezettsége keletkezik, mely szintén a havi áfabevallás része. Van egy kft., melynek tulajdonosa 100 százalékban ugyanaz a személy, mint a zrt.-é. Döntése alapján el kívánja különíteni a Magyarországról, illetve Franciaországból beszerzett árukat, azok értékesítését. Ezért a francia árut áthelyezné egy az egyben a zrt.-ből a kft.-be. Kérdésem: teheti-e ezt térítésmentesen és mivel közösségi áru, terheli-e áfafizetési kötelezettség? Válaszukat előre is nagyon szépen köszönöm.
Áfamentes közösségi beszerzés? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alanyi mentes egyéni vállalkozóként EU-s tagországból behozott használt műszaki cikkek kereskedésével kívánok foglalkozni. Az említett termékeket kizárólag magánszemélyektől, adásvételi szerződéssel fogom megvenni. Kérdésem arra irányul, hogy a leírt konstrukció után keletkezik-e áfafizetési kötelezettségem? Köszönöm válaszukat!
Egy kft. bérleti jogot vásárolt Kérdés
Egy KFT bérleti jogot vásárolt, melyhez bérleti szerződés is kapcsolódott. A szerződés 3 hónap után meg szűnt. Végelszámolással szeretnénk megszüntetni a céget. Helyesen járunk el, ha a bérleti jog el nem számolt értékcsökkenését terven felüli értékcsökkentésként számoljuk el, valamint keletkezik-e áfafizetési kötelezettség? A szerződést 2013-ban kötötték.
Ismét: sportegyesület által fizetett átigazolási és ügynöki díj áfa és szja kérdése Kérdés
Tisztelt Adozona.hu! A szakértőjük kérésére ismételten felteszem önöknek a kérdést, mert más előfizetésem, valamint az adóhatóság írásos válasza alapján nem egyértelmű az egyesület számára az, hogy helyesen végzi-e a kérdésben érintett ügyletek adózását. Amennyiben van a kérdéskörben megfelelő szakmai tapasztalattal rendelkező szakértőjük, megköszönöm, ha segítségünkre lennének a kérdéses téma teljeskörű, szakszerű megoldásában. Tehát a kérdésünk: Tisztelt Szakértő! 1. Magyar sportegyesület átigazolási díjat és ügynöki díjat fizet külföldi, zömében uniós sportszövetségeknek. A külföldi sportszövetség által leszámlázott átigazolási díj és ügynöki díj után a magyar sportegyesületnek keletkezik-e Magyarországon áfafizetési kötelezettsége? Egy esetleges áfafizetési kötelezettségnél hogyan kell eljárni akkor, ha a külföldi sportszövetségnek nincs közösségi adószáma, és a számláján sincs ez feltüntetve? 2. Magyar sportegyesület ügynöki díjat fizet ki német letelepedettségű magánszemélynek, a fentiek szerinti külföldi sportoló magyarországi leigazolásával kapcsolatban. Milyen adózási és bejelentési kötelezettség terheli a magyar sportegyesületet ezen kifizetéssel kapcsolatban? 3. A magyar sportegyesület az ügynöki díjat harmadik országban letelepedett magánszemély részére fizeti ki. Van-e ezzel kapcsolatban valamilyen adózási, és bejelentési kötelezettsége? Milyen adatokat, nyilatkozatot kell beszerezni a kifizetés alapjául? Köszönöm a segítségüket.