Megduplázzák a fix traffipaxokat Budapesten

  • lapszemle

Újabb 38 darab sebességmérőt állítanak hadrendbe Budapesten. A bő fél éve működő 26 traffipax 150 ezernél is több gyorshajtást rögzített – írja a Vezess.hu oldala.

„A Budapesten kihelyezett Vidar Speed típusú kamerák felvételei alapján indított eljárások száma 2025. év I–VI. hóban 145 769 darab volt” – válaszolta az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) a Vezess.hu kérdésére, hogy mennyi gyorshajtást rögzített az a 26 traffipax 2025 első hat hónapjában Budapesten, amelyeket múlt év novemberétől használnak a járművek sebességének mérésére.

A 26 darab új fővárosi traffipax felvételei alapján összesen 7 028 200 000 forint bírságösszeget szabtak ki a rendőrök gyorshajtás miatt ebben a félévben. Ez 38,8 millió forint/nap átlagosan.

A teljes cikket itt olvashatja el.
Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kiva, munkaerőpiacra lépők kedvezménye 2025

Pölöskei Pálné

adószakértő

Szponzoráció

Kneitner Lea

okleveles nemzetközi és igazságügyi adószakértő

Egyéni vállalkozó táppénz alatt

Széles Imre

tb-szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 augusztus
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Együttműködő partnereink