adozona.hu
KSH: a beruházások teljesítménye 0,5 százalékkal alacsonyabb volt az egy évvel korábbinál
//adozona.hu/altalanos/KSH_beruhazas_szezonalis_ingatlan_P52YZV
KSH: a beruházások teljesítménye 0,5 százalékkal alacsonyabb volt az egy évvel korábbinál
A beruházások volumene 2026 I. negyedévében a nyers adatok szerint 0,5%-kal elmaradt az előző év azonos időszakitól. Az előző negyedévhez mérten – a szezonálisan kiigazított adatok alapján – a beruházások összértéke összehasonlító áron 0,4%-kal mérséklődött – tette közzé honlapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026 I. negyedévében a nemzetgazdasági beruházások teljesítménye a szezonálisan kiigazított adatok alapján 1,3%-kal csökkent az előző év azonos időszakához képest.
A beruházások mérséklődéséhez a legnagyobb mértékben a feldolgozóipar, valamint az ingatlanügyletek gazdasági ág járult hozzá. A csökkenést a szállítás, raktározás növekvő beruházási aktivitása fékezte – olvasható a KSH honlapján.
Hozzászólások (0)