hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Feljelentést tett a szegedi BYD-gyár ügyében a kormányhivatal környezetkárosítás gyanúja miatt

  • MTI

Környezetkárosítás gyanúja miatt tett feljelentést a Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal a szegedi BYD-gyár ügyében – közölte a szervezet sajtószolgálata.

A közlemény szerint a kormányhivatal a BYD-gyár kivitelezési munkáinak 2024-es megkezdése óta folyamatosan figyelemmel kíséri a beruházást, és több különböző hatáskörében indított ellenőrzést. Az első negyedévében a környezetvédelmi szabályok betartását vizsgálta. A rendelkezésre álló információk alapján felmerült a környezetkárosítás gyanúja a beruházási területen "letermelt" talajréteg felhasználásával összefüggésben, ezért a kormányhivatal feljelentést tett a Szegedi Rendőrkapitányságon ismeretlen tettes ellen.

Gajdos László élő környezetért felelős miniszter Facebook-oldalán azt írta, hogy a BYD a Szegeden létesítendő gyára építése során súlyosan megszegte a környezetvédelmi engedélyben előírt kötelezettségeit. A tárcavezető közölte, konzultált az illetékes szervekkel, valamint Stumpf Péterrel, Szeged tiszás országgyűlési képviselőjével, aki részletesen tájékoztatta a helyzetről, a jogsértések mértékéről, a helyi lakosság jogos aggodalmáról.

A miniszter határozottan és nyomatékosan felszólítja a BYD vezetőit, hogy azonnali hatállyal fejezzék be a környezetkárosító tevékenységet, és maradéktalanul tegyenek eleget a hatóságok által előírt kötelezettségeiknek. A magyar emberek egészsége és biztonsága mindennél fontosabb, ebből semmilyen gazdasági érdek miatt nem engedünk – hangsúlyozza Gajdos László.

A BYD kiemelt jelentőséget tulajdonít a környezetvédelemnek a gyárak építése és működtetése során. A szegedi gyár építése alatt a BYD Magyarország folyamatosan, aktívan együttműködött az illetékes hatóságokkal az előre meghatározott eljárásoknak megfelelően – reagált a társaság.

A BYD Magyarországnak nem áll módjában kommentálni folyamatban lévő vizsgálatokat – tették hozzá. Ismételten megerősítik, hogy a beruházó minden esetben kész együttműködni a magyar hatóságokkal a szegedi gyárépítési projekt bármely vonatkozásában.

"Figyelemmel kísértük Gajdos László miniszter nyilatkozatát, és felvettük a kapcsolatot, illetve konstruktív egyeztetéseket kezdeményeztünk az Élő Környezet Minisztériumával" – fogalmaztak az MTI kérdésére küldött válaszukban.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Munkásszállítást végző gépkocsivezető napi és heti pihenőideje

dr. Kéri Ádám

ügyvéd, compliance szakértő

Átalakulás, jegyzett tőke kp - kiva adó fizetés

dr. Császár Zoltán

adótanácsadó, jogász

Kivás osztalékról lemondás szakértői válaszra kérdés

dr. Császár Zoltán

adótanácsadó, jogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 augusztus
H K Sze Cs P Sz V
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Együttműködő partnereink