adozona.hu
Átverősdi az üdülési jogoknál – csalásokra figyelmeztet a GVH
//adozona.hu/altalanos/Atverosdi_az_udulesi_jogoknal__csalasokra_f_P0LMQX
Átverősdi az üdülési jogoknál – csalásokra figyelmeztet a GVH
A Gazdasági Versenyhivatal az elmúlt évtizedekben számos eljárásában vizsgálta az üdülőhasználati jogok másodlagos értékesítésével összefüggő megtévesztéseket. A folyamatos és aktív hatósági fellépés ellenére ezen átverések azonban továbbra is komoly veszélyt jelentenek, különösen az idősebb és anyagilag nehezebb helyzetben lévő fogyasztókra, emlékeztet honlapján a GVH.
Egyrészt az üdülési jogok határozott időre szólnak, a felmondás csak közös megegyezéssel – az üdülési jog szolgáltató által meghatározott feltételek szerint – lehetséges. Másrészt, mivel napjainkban kevesen vannak azok, akik hajlandóak több tíz évre előre lekötni magukat ugyanahhoz a helyszínhez, illetve előre meghatározott időpontokhoz, az üdülési jogokra ma már csak elenyésző kereslet mutatkozik, ezért azok eladása szinte lehetetlen.
Ezt kihasználva bizonyos vállalkozások olyan, gyors értékesítési lehetőségeket, megoldási javaslatot kínálnak a feleslegessé vált üdülési jogtól megszabadulni vágyó magyar családoknak, többnyire idős embereknek, amelyekről eleve tudják, hogy azok nem működőképesek.
Az üdülési jogok értékesítése nehéz feladat, de mielőtt segítséget venne igénybe, fontolja meg az alábbiakat:
• Mindig tájékozódjon az üdülési jog értékesítésében segítséget ajánló vállalkozásokról!
• Soha ne hagyja magát csupán a szóban elhangzottak alapján meggyőzni!
• Kérjen az ajánlat minden részletéről előzetes írásos tájékoztatót.
• Konzultáljon családtagjával, jogi képviselővel mielőtt bármit aláírna!
• Olvassa végig alaposan a szerződéseket és a hozzá kapcsolódó dokumentumokat!
• Kételkedjen, amennyiben magyartalan, nyelvtanilag nem helyes, értelmetlen mondatokkal találkozik,
• semmilyen dokumentumot ne írjon alá, amennyiben azt nem tudja értelmezni,
• kérdezzen utána az ajánlatban szereplő valamennyi Önt terhelő és akár a későbbiekben felmerülő költségről!
• Mindig legyen gyanús, ha ilyen vagy ehhez hasonló állításokkal találkozik:
• „kisebb anyagi ráfordítás mellett módosítjuk a meglévő szerződését, a módosult konstrukció révén könnyebben, gyorsabban és magasabb áron szabadulhat meg üdülési jogától”;
• „korábban megszűnt üdülési joghoz kapcsolódóan utólagos „díjvisszafizetést” /kárpótlást adunk”
• „már megvan a vevő az Ön üdülési jogára/ potenciális vevő megbízásából kerestük fel Önt”
• „garantáljuk, hogy üdülési jogát kedvező áron és gyorsan értékesítjük”
• „az üdülési jog ellenértéke forintosítható, letéti számlán kerül jóváírásra, ahonnan kérheti majd annak kiutalását”.
• Amennyiben az üdülési jog értékesítésével összefüggésben kreditrendszerbe történő beléptetésről vagy más egyéb összetett konstrukcióról beszélnek, úgy feltétlenül ismerje meg annak működését, költségeit, és az ezzel járó terheket, veszélyeket!
• Az üdülési jog tényleges értékesítését megelőzően – a szerződés aláírásakor – soha ne fizessen semmilyen jogcímen (ügyvédi munkadíj, rendszerhasználati díj, számlavezetési díj stb.) a segítséget ajánló vállalkozásnak, képviselőjének sem készpénzben, sem bankkártyával vagy akár utalás formájában!
A Gazdasági Versenyhivatal a 2023-as tevékenységét ismertető beszámolójában javaslatot tett az üdülési jogok esetében a fogyasztói jogérvényesítés megerősítésére. A GVH a 2024. évben több egyeztetést is tartott az érintett hatóságokkal (a fogyasztóvédelemért felelős Igazságügyi Minisztériummal, 2024. augusztus 1-jétől a Nemzetgazdasági Minisztériummal, az Országos Rendőr-főkapitánysággal, és civil szervezetekkel), melyek célja a konkrét javaslatok kidolgozása volt a probléma hosszútávú és végleges kezelése érdekében.
Az érintett hatóságok javasolták s jogalkotónak többek között a fogyasztók megtévesztése büntetőjogi tényállásának szigorítását, mivel azt jelenleg sok esetben nehézkes alkalmazni az átverések szankcionálására. Javasolták továbbá az üdülési jogok másodlagos értékesítésének előzetes közjogi jóváhagyáshoz kötését, illetve az értékesítéshez közvetlenül nem kapcsolódó járulékos szerződések megkötésének tiltását is.
További hasznos információkat olvashatnak az üdülési jogokkal kapcsolatban a GVH tájékoztató kisfilmjében és a honlapjának Gondolja Végig Higgadtan menüpontja alatt.
Ön már az előfizetőnk?
exit_to_app Lépjen be a cikk elolvasásáhozÖn még nem rendelkezik előfizetéssel?
Tovább az előfizetéshezVálassza az Ön számára legkedvezőbb előfizetési csomagajánlatunkat!
start |
max |
prémium kredit |
|
---|---|---|---|
Adózóna 365 napos előfizetés |
|||
Különszámok | A különszámok digitálisan is elérhetők! |
A különszámok digitálisan is elérhetők! |
|
HVG Adó 2026 | |||
HVG TB 2026 | |||
HVG Munkajog 2025 | |||
Éves garantált kreditpontok (minimum 16+16+2) Éves garantált kreditpontok (minimum 16+16+2)Az Adózóna Prémium Kredit vagy Extra csomagok megrendelésével egy tetszőleges személy garantált minimum 16+16+2 kreditpont megszerzésére jogosult a System Media Kft-nél. 2025-ös elszámolási évre szóló kreditpontok. X
|
|||
Az előfizetési időszakban megrendezett Adózóna webináriumok
Az előfizetési időszakban megrendezett Adózóna webináriumok
Az Adózóna Max, Prémium-Kredit és Extra csomagok tartalmazzák az Adózóna által szervezett valamennyi webináriumot, amely az előfizetés időszakában kerül meghirdetésre. Ízelítőként 2024 rendezvényei: 2023 rendezvényei: X
|
|||
Hozzáférés az Útmutató cégvezetőknek kiadvány tartalmaihoz.
Részletek >>
Hozzáférés az Útmutató cégvezetőknek kiadvány tartalmaihozAz Adózóna előfizetői ingyenesen jutnak hozzá az Útmutató cégvezetőknek című kiadvány tartalmaihoz. A hozzáférést befizetés után automatikusan aktiváljuk, az eddig megjelent cikkek a https://hvg.hu/360/Utmutato-cegvezetoknek oldalon érhetők el. X
|
|||
Ár (nettó + 27% Áfa) * Az előfizetés éves díja egyösszegben fizetendő! |
3 500 Ft + áfa / hó* éves díj 41 990 Ft + áfa* (bruttó: 53 327 Ft) |
4 333 Ft + áfa / hó* éves díj 51 990 Ft + áfa* (bruttó: 66 027 Ft) |
5 583 Ft + áfa / hó* éves díj 66 990 Ft + áfa* (bruttó: 85 077 Ft) |
Megrendelem
Részletek
A START előfizetéshez az alábbi szolgáltatásokat biztosítjuk
X
|
Megrendelem
Részletek
A MAX előfizetéshez az alábbi szolgáltatásokat biztosítjuk
X
|
Megrendelem
Részletek
A PRÉMIUM KREDIT előfizetéshez az alábbi szolgáltatásokat biztosítjuk
X
|
|
14 napig ingyen | Kipróbálom | Kipróbálom | Kipróbálom |
Részletek »
Kreditpont: Ha ön az Adózóna Prémium Kredit csomagra fizet elő, akkor egy tetszőleges személy további 16+16+2 kreditpont megszerzésére jogosult. Részletek »
Hozzászólások (0)