hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Új, egységes tb-járulék jön, és kiterjesztik az online számlázást

  • MTI/Magyar Nemzet/Adózóna

Az egységes tb-járulékrendszer keretében a társadalombiztosítási járulék mértéke 18,5 százalék lesz 2020. július 1-jétől, az online számlázási rendszer kiterjesztésével pedig az adóhatóság július elsejétől megkap minden, a vállalkozások egymás közötti ügyleteiről kiállított számlát. 2021. január elsejétől a magánszemélyeknek kiállított számlák adatait is be kell küldeni a hivatalnak – mondta a pénteki Magyar Nemzetnek Izer Norbert adóügyi államtitkár annak kapcsán, hogy a Pénzügyminisztérium a héten benyújtotta a vonatkozó törvényjavaslatokat.

A járulékrendszer átszabása szerepelt a tavaszi gazdaságvédelmi akcióterv adóügyi elképzelései között, és az akkor megszabott intézkedéseket egy kivétellel már jogszabályba is foglalta a törvényhozás – emlékeztetett az államtitkár. A javaslat értelmében a nyugdíjjárulék, a természetbeni és a pénzbeli egészségbiztosítási járulék, valamint a munkaerőpiaci járulék olvad össze, az új egységes járulék, azaz a társadalombiztosítási járulék mértéke 18,5 százalék lesz 2020. július 1-jétől.
    
Izer Norbert hangoztatta, hogy az adóegyszerűsítés keretében 2022-ig harmadával csökken az adók száma, 2010-hez képest nagyjából 20 közteher tűnhet el.

A hét elején benyújtott javaslatok szélesítik az adóhatóság lehetőségét a feketegazdaság szereplői, az adóelkerülők elleni közdelemben. A parlament kiterjesztheti az online számlázás elnevezésű hatósági ellenőrző rendszer kereteit. Ennek alapján az adóhatóság július elsejétől megkap minden, a vállalkozások egymás közötti ügyleteiről kiállított számlát, 2021 január elsejétől pedig a magánszemélyeknek kiállított számlák adatait is be kell küldeni a hivatalnak. Izer szerint az adóelkerülés lehetősége ezzel a kisebb üzleteknél is minimálisra csökkenhet, amiből az államkassza komoly bevételre tehet szert.

Szakmai becslések alapján az online számlázás egy év alatt 200-250 milliárd forint pluszbevételt hozott, a rendszer kiterjesztésétől újabb tízmilliárdok remélhetők.

Az Adózóna 2020-as változásokról szóló írásait itt találja!

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kockázati életbiztosítás adózása

Adózóna  szerkesztőség

kérdések és válaszok

Kezelt vagyon kifizetői státusza

Adózóna  szerkesztőség

kérdések és válaszok

Egyszerűsített végelszámolás

Pölöskei Pálné

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink