adozona.hu
Új szabály a fizetési könnyítési kérelem benyújtására
//adozona.hu/2018_as_valtozasok/Uj_szabaly_a_fizetesi_konnyitesi_kerelem_be_CLMSHO
Új szabály a fizetési könnyítési kérelem benyújtására
Adóvégrehajtási szempontból nagyon régi gyakorlatot módosított idén a törvény, amire oda kell figyelni, és már a fizetési kedvezmény iránti kérelmet is előre kell tervezni.
A jogszabályon alapuló eddigi (2017. december 31-éig alkalmazott) NAV-gyakorlat az volt, hogy az első fizetési kedvezmény iránti kérelem szünetelteti a végrehajtást azon adónemekre, amelyekre a méltányosság gyakorolható. Tipikusan nem lehet fizetési kedvezményt kérni a munkavállalóktól levont járulékokra, és a kérelem benyújtása nem szünetelteti a végrehajtást.
Kedvező lehetőség volt az adózóknak, hogy ha észlelték a NAV-tartozást, rájöttek, hogy nem tudják fizetni vagy már elindította a NAV a végrehajtást, azt gyorsan megakassza, visszavonassa az inkasszót, és meggátolja a további végrehajtási cselekményeket.
Ellenben erre 2018. január 1-jétől már nincs lehetőség, csak és kizárólag abban az esetben, ha az esedékességtől számított 8 napon belül nyújtja be az adózó a fizetési kedvezmény iránti kérelmet. Már nem működik az a taktika, hogy majd, ha észleljük az inkasszót, illetve az egyéb „Majd, ha….” kezdetű gondolatok.
OLVASSA TOVÁBB cikkünket, amelyben rámutatunk arra, miért kiemelten fontos a könyvelők szerepe az új jogszabályi környezetben, s mikortól számít az a bizonyos 8 nap.
A teljes cikkhez előfizetőink, illetve 14 napos próba-előfizetőink férnek hozzá, ha e-mail-címük és jelszavuk megadásával belépnek az oldalra.
Ön már az előfizetőnk?
exit_to_app Lépjen be a cikk elolvasásáhozÖn még nem rendelkezik előfizetéssel?
Tovább az előfizetéshezVálassza az Ön számára legkedvezőbb előfizetési csomagajánlatunkat!
start |
max |
prémium kredit |
|
---|---|---|---|
Adózóna 365 napos előfizetés |
|||
Különszámok | A különszámok digitálisan is elérhetők! |
A különszámok digitálisan is elérhetők! |
|
HVG Adó 2025 | |||
HVG TB 2025 | |||
HVG Munkajog 2025 | |||
Éves garantált kreditpontok (minimum 16+16+2) Éves garantált kreditpontok (minimum 16+16+2)Az Adózóna Prémium Kredit vagy Extra csomagok megrendelésével egy tetszőleges személy garantált minimum 16+16+2 kreditpont megszerzésére jogosult a System Media Kft-nél. 2025-ös elszámolási évre szóló kreditpontok. X
|
|||
Az előfizetési időszakban megrendezett Adózóna webináriumok
Az előfizetési időszakban megrendezett Adózóna webináriumok
Az Adózóna Max, Prémium-Kredit és Extra csomagok tartalmazzák az Adózóna által szervezett valamennyi webináriumot, amely az előfizetés időszakában kerül meghirdetésre. Ízelítőként 2024 rendezvényei: 2023 rendezvényei: X
|
|||
Ár (nettó + 27% Áfa) * Az előfizetés éves díja egyösszegben fizetendő! |
3 500 Ft + áfa / hó* éves díj 41 990 Ft + áfa* (bruttó: 53 327 Ft) |
4 333 Ft + áfa / hó* éves díj 51 990 Ft + áfa* (bruttó: 66 027 Ft) |
5 583 Ft + áfa / hó* éves díj 66 990 Ft + áfa* (bruttó: 85 077 Ft) |
Megrendelem
Részletek
A START előfizetéshez az alábbi szolgáltatásokat biztosítjuk
X
|
Megrendelem
Részletek
A MAX előfizetéshez az alábbi szolgáltatásokat biztosítjuk
X
|
Megrendelem
Részletek
A PRÉMIUM KREDIT előfizetéshez az alábbi szolgáltatásokat biztosítjuk
X
|
|
14 napig ingyen | Kipróbálom | Kipróbálom | Kipróbálom |
Az ajánlat a 2025. április 1-je és 29-e között megrendelt és 2025. május 8-áig befizetett előfizetésekre vonatkozik.Részletek »
Kreditpont: Ha ön az Adózóna Prémium Kredit csomagra fizet elő, akkor egy tetszőleges személy további 16+16+2 kreditpont megszerzésére jogosult. Részletek »
Hozzászólások (0)