hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Türelemre intik a magán-nyugdíjpénztárban maradó tagokat

  • hvg.hu

A Stabilitás Pénztárszövetség azt javasolja, hogy amíg a magánnyugdíjpénztárakban maradó tagok állami nyugdíjjogosultságára vonatkozó részletszabályok nem tisztázódnak, a pénztártagok – a határidők figyelembevételével – várjanak a döntéssel.

A magánnyugdíjpénztárak, írja a hvg.hu, folyamatosan vizsgálják azokat a megoldási lehetőségeket, amelyek a maradó pénztártagok számára a lehető legkedvezőbb megoldást jelentik magán-nyugdíjpénztári vagyonuk megőrzésére az új törvényi feltételek és gazdálkodási előírások mellett. A pénztárak még a visszalépési határidő lejárta előtt tájékoztatják tagjaikat a közösen kidolgozott megoldás eredményéről – közölte a Stabilitás Pénztárszövetség a honlapján.

A Magyarország gazdasági stabilitásáról szóló, tavaly decemberben elfogadott törvény szerint 2012. március 31-ig kell írásbeli nyilatkozatot tenniük azoknak a magán-nyugdíjpénztári tagoknak, akik a későbbiekben át akarnak lépni az állami nyugdíjrendszerbe. A Stabilitás Pénztárszövetség azt javasolja, hogy amíg a maradó tagok állami nyugdíjjogosultságára vonatkozó részletszabályok nem tisztázódnak, a pénztártagok – a határidők figyelembevételével – várjanak a döntéssel.

Amennyiben a TB-be visszalépő tag 2012. május 31-ig nem rendelkezik a tagi kifizetésről, azt – eltérően a 2011-es előírástól – nem küldik ki lakcímre, hanem a volt tag társadalombiztosítási nyugdíjrendszerben (a tervek szerint később) létrejövő egyéni számlájára utalja a magánnyugdíjpénztár. Várhatóan további jogszabályi pontosítások születnek, melyekről a Stabilitás Pénztárszövetség honlapján lehet tájékozódni.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Ha az egyszerűsített végelszámolás nem fejeződik be időben

dr. Magyar Attila

ügyvéd

Magyar-Dobos Ügyvédi Iroda

Ingatlanos cég üzletrészeinek ajándékozása

dr. Tuczai Dóra

LL.M. (Berlin) ügyvéd

budlegal Ügyvédi Társulás tagja

Megbízásos szerződés

Széles Imre

tb-szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 június
H K Sze Cs P Sz V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Együttműködő partnereink