hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Nyugdíjkorrekciós programot szorgalmaznak a nyugdíjas érdekképviseletek

  • OS

Az idősek kiszolgáltatottságának csökkentéséért, a méltóságuk növekedéséért szerveződött, országos hatókörrel tevékenykedő önkéntes érdekképviseleti szervezetek azt kérik a Magyarország kormányától, hogy tegyen lépéseket a jelenleg hatályos törvényben rögzített jövő évi nyugdíjemelés korrekciójára.

A Magyarország 2019.évi központi költségvetéséről szóló törvény 58. §-a 2,7 százalékos nyugdíjemelést irányoz elő. Az emelés mértéke arra a tervezési számításra alapozódott, hogy a jövő évi fogyasztói árnövekedés is ezen az értéken fog realizálódni. A Nyugdíjas Parlament Országos Egyesületének megítélése szerint a valóság nem igazolta vissza a tervezési feltételt.

A napokban nyilvánosságra került infláció mértéke a július hónapban már 3,4 százalékos volt, és szakértők az év végéig további növekedést prognosztizálnak.

Az aláíró szervezetek kérik, hogy 2019. január elsejével a nyugdíjak, járadékok és nyugdíjszerűrű ellátások havi összege minimum 3,5 százalékkal emelkedjenek.

Támogatnák, ha az emelkedés alapot teremtene egy nyugdíjkorrekciós folyamat megkezdéséhez, ezzel is segítve az alacsony ellátásban részesültek felzárkóztatásának a szükségességét.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Felmentési időre járó bér – ekho

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Áfakörön kívüli (ATK)

dr. Csobánczy Péter

közgazdász, jogász, adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 december
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Együttműködő partnereink