44 találat a(z) veszteségelhatárolás cimkére
Így használhatja ki az adóelőnyöket! Cikk
Több jelentős, a vállalkozások adózási kötelezettségeit érintő törvényi változás lép életbe 2015. január 1-jén. Az aktuális adóév végéhez közeledve a cégeknek ezért is érdemes átgondolniuk a legfontosabb adózási teendőket, illetve feltérképezniük és végrehajtaniuk a főbb adónemekben még elvégezhető ésszerűsítési lépéseket.
Szja-változások 2015: új házasok, egyéni vállalkozók, katások Cikk
Szigorodik az egyéni vállalkozók és az őstermelők veszteségelhatárolására vonatkozó szabály. Osztalékjövedelem lesz a kisadózó vállalkozások tételes adóját választó vállalkozások kisadózóként be nem jelentett tagjainak kifizetett nyereség összege. Tágulnak a családi adókedvezmény igénybe vételi lehetőségei, ugyanakkor szigorítás, hogy a következő év során minden kedvezményezett eltartott részére adóazonosító jelet kell igényelni. Jövőre jön az új házasok adókedvezménye – egyebek mellett ezeket a változásokat hozza a 2015. évi adócsomag.
Szigorodik a veszteségelhatárolás, jön a települési adó, különadó a befektetési alapokra Cikk
A jelenleginél még nehezebb lesz elszámolni az átalakulással, cégfelvásárlással átvett veszteséget, adóalap-kedvezmény vehető igénybe a felsőoktatási intézmény támogatása után, új adót vethetnek ki az önkormányzatok. Folytatjuk az Országgyűlésnek tegnap benyújtott 2015. évi adócsomag javaslatainak bemutatását.
A nagy likvidátor, avagy így hasznosíthatjuk a veszteséget Cikk
A pénzspórolós adótippek mindig jól jönnek a vállalkozásoknak. Különösen hasznosak így az év utolsó negyedéhez közelítve, amikor már eszünkbe juthatnak az évzárással kapcsolatos teendők. Az alábbiakban a veszteség „hasznosításához” adunk tippeket.
Veszteség-elhatárolás Kérdés
Egy építőipari kft. 2012-ben és 2013-ban is veszteséges volt. Idén megszűnt a cég. A meglévő lakások értékesítésével ebben az évben nyeresége lesz. Kérdezem, hogy az előző évek veszteségét teljes mértékben elszámolhatja-e ebben az esetben a társaságiadó-alap megállapításánál? Előre is köszönöm válaszukat!
Veszteségelhatárolás érvényesítése Kérdés
Tisztelt Cím! Szeretnénk egy kérdésre választ kapni: cégünk megvásárolt egy másik céget, 2014. május 31-ével ez a cég beolvad a mi cégünkbe. Az átadó társaságnak van vesztesége (ez a kezdetektől keletkezett a 2014. május 31-éig tartó időszak alatt, tehát több adóévet érintve halmozódott fel az összeg), amelyet majd mi, mint átvevő cég szeretnénk érvényesíteni a társasági adóban. Az átadó cég naptári éves (januártól 1-jétől decemberig 31-éig tart a naptári év), az átvevő cég pedig üzleti éves (június 1-jétől május 31-éig tart tart az üzleti éve). A kérdésünk az, hogy melyik évben érvényesítheti az átvevő cég ezt az elhatárolt veszteséget a társasági adójában, és milyen arányban? Gondolok itt az 50 százalékos törvényi lehetőségre, és a vagyonmegosztás arányára – ha a vagyonmegosztás aránya 30 százalék az átadónál 70 százalék az átvevőnél, akkor ha a 70 százalék meghaladja az 50 százalékot, csak 50 százalékig lehet érvényesíteni? Segítségüket előre is köszönjük! Üdvözlettel: Földvári Imréné
Családi gazdaság Kérdés
Adott kettő családi gazdaság, egyik a férjemé a szüleivel, a másik enyém az édesapám tagságával. Férjemék már évtizedek óta gazdálkodnak, ezért minden gép rendelkezésükre áll a gazdálkodáshoz (férjem most vette át a családi gazdaságot édesanyjától, aki bent maradt tagként a gazdaságban, mivel az összes múltban megvett gép az édesanyja nevén van, és ő a használatot a családi gazdaság átadás megállapodásban átengedte). Az én tényleges gazdálkodásom most indult, mivel földhasználati jogosultságot csak 2014. 01. 01-jétől szereztem. Gépeim egyelőre nincsenek, a férjem művelné meg a földemet az ő gazdaságukban, de az anyukája nevén lévő gépekkel. Mi ennek a helyes, célszerű módja azt figyelembe véve, hogy egymás közt bérmunkázni nem akarnánk, mert csak emiatt az őstermelésen kívüli tevékenységre nem szeretnénk bejelentkezni? A leglényegesebb tulajdonképp a gépekbe tankolt üzemanyag kérdése, mert az én gazdaságomban végzett munkákra a gázolajat, a levonható áfát és a jövedéki adó visszaigénylést én szeretném elszámolni a földek után, de gép nincs az én tulajdonomban még. Hogy tudom ezt megtenni szabályosan? Másik kérdésem, hogy mivel nekem 2013-ban bevételem még nem volt, de költségem merült fel – pont a földek zrt.-től visszavétele miatt – mezei leltárértéket számláztak, amit tavaly meg is fizettem, tudom-e érvényesíteni költségként veszteségelhatárolás formájában a 2014-es nyereséggel szemben, tekintettel a 600 ezer forint alatti mentességi szabályra, ami 2013-at tekintve még vonatkozik rám? Harmadik kérdés hogy a családi gazdaságunknak átengedett (erről a családi gazdaságra vonatkozó megállapodásban kell is nyilatkoznunk) saját földjeink után haszonbérleti díjat tudunk - elszámolni, van-e erre korlátozás?
Veszteségelhatárolás: ki lesz bajban az új szabályok miatt? Szakértői Kommentár
Jövőre korlátozzák a veszteséges cégek eladásának módját, s a veszteségelhatárolással kapcsolatos szabályok módosulnak - a társasági adót érintő változások sora azonban itt nem áll meg. Összefoglaló cikksorozatot indítunk a társasági adót érintő legfontosabb változásokról.
Veszteségelhatárolás: mi vár a cégekre 2012-ben? Cikk
A november 21-én elfogadott adótörvények nemcsak a munkavállalók megemelkedett adózással összefüggő költségein, (illetve következményein, mint például a kompenzáció) és egyéb költségeken (gondoljunk a „cégautó adóra”) keresztül hatnak a társas vállalkozásokra, hanem maga a társasági adó rendszere is számos ponton változik. A következőkben a megjelent információk alapján adunk tájékoztatást, azonban a végleges bizonyosságot a Magyar Közlönyben való kihirdetés jelenti majd. Először a társasági adó változásokkal foglalkozunk.
A leírt veszteségekkel megspórolt adó eléri a 100 milliárd forintot Cikk
A leírt elhatárolt veszteségekkel megspórolt társasági nyereségadó - 19 százalékos kulcsot figyelembe véve - 100 milliárd forint volt tavaly, 30 milliárd forinttal több az előző évinél - írja a Napi Gazdaság az adóhatóság napokban publikált adataira hivatkozva.
Hátrányos lesz a cégeknek a veszteségelhatárolás módosítása Cikk
A veszteségelhatárolás intézményének tervezett szigorítása súlyosan érinti a cégeket, ha az idei adóbevallásnál is a tervezett szabályt alkalmazták volna a társaságok, akkor nem csökkenthették volna 543 milliárd forinttal az adóalapjukat, az adózás előtti eredményüket - írta a gazdaság.hu portál.
2010-es adóváltozások: minden a halasztott adóról Cikk
A 2010-es adócsomagnak több, a halasztott adót érintő változása is van: adókulcsváltozások, veszteségelhatárolás, behajthatatlan követelés, értékvesztés kapcsán veszi sorra a tudnivalókat a PricewaterhouseCoopers.
Veszteségelhatárolás minimumadózás esetén Cikk
A jövedelem-(nyereség-)minimum bevezetésével nem változtak a veszteségelhatárolás szabályai - hívja fel a figyelmet az APEH a honlapján közzétett tájékoztatójában.
Veszteségelhatárolás januártól kicsit másképp Cikk
Január 1-jétől módosulnak a veszteségelhatárolásra vonatkozó szabályok.