46 találat a(z) veszteségelhatárolás cimkére

Szigorított veszteségelhatárolás: így néz ki a gyakorlatban Cikk

A módosított veszteségelhatárolási szabályok gyakorlati értelmezése kapcsán számos kérdésbe ütközik az adózó. Mit, hogyan, mikortól kell figyelembe venni?

Társaságiadó-bevallás: mit tehetünk a veszteséggel? Példákkal Cikk

A korábbi évek veszteségei figyelembe vehetők az adóalap meghatározásánál. Mikor, mennyi? Példákon mutatjuk be a veszteségelhatárolás szabályait.

Így használhatja ki az adóelőnyöket! Cikk

Több jelentős, a vállalkozások adózási kötelezettségeit érintő törvényi változás lép életbe 2015. január 1-jén. Az aktuális adóév végéhez közeledve a cégeknek ezért is érdemes átgondolniuk a legfontosabb adózási teendőket, illetve feltérképezniük és végrehajtaniuk a főbb adónemekben még elvégezhető ésszerűsítési lépéseket.

Szja-változások 2015: új házasok, egyéni vállalkozók, katások Cikk

Szigorodik az egyéni vállalkozók és az őstermelők veszteségelhatárolására vonatkozó szabály. Osztalékjövedelem lesz a kisadózó vállalkozások tételes adóját választó vállalkozások kisadózóként be nem jelentett tagjainak kifizetett nyereség összege. Tágulnak a családi adókedvezmény igénybe vételi lehetőségei, ugyanakkor szigorítás, hogy a következő év során minden kedvezményezett eltartott részére adóazonosító jelet kell igényelni. Jövőre jön az új házasok adókedvezménye – egyebek mellett ezeket a változásokat hozza a 2015. évi adócsomag.

Szigorodik a veszteségelhatárolás, jön a települési adó, különadó a befektetési alapokra Cikk

A jelenleginél még nehezebb lesz elszámolni az átalakulással, cégfelvásárlással átvett veszteséget, adóalap-kedvezmény vehető igénybe a felsőoktatási intézmény támogatása után, új adót vethetnek ki az önkormányzatok. Folytatjuk az Országgyűlésnek tegnap benyújtott 2015. évi adócsomag javaslatainak bemutatását.

A nagy likvidátor, avagy így hasznosíthatjuk a veszteséget Cikk

A pénzspórolós adótippek mindig jól jönnek a vállalkozásoknak. Különösen hasznosak így az év utolsó negyedéhez közelítve, amikor már eszünkbe juthatnak az évzárással kapcsolatos teendők. Az alábbiakban a veszteség „hasznosításához” adunk tippeket.

Veszteség-elhatárolás Kérdés

Egy építőipari kft. 2012-ben és 2013-ban is veszteséges volt. Idén megszűnt a cég. A meglévő lakások értékesítésével ebben az évben nyeresége lesz. Kérdezem, hogy az előző évek veszteségét teljes mértékben elszámolhatja-e ebben az esetben a társaságiadó-alap megállapításánál? Előre is köszönöm válaszukat!

Veszteségelhatárolás érvényesítése Kérdés

Tisztelt Cím! Szeretnénk egy kérdésre választ kapni: cégünk megvásárolt egy másik céget, 2014. május 31-ével ez a cég beolvad a mi cégünkbe. Az átadó társaságnak van vesztesége (ez a kezdetektől keletkezett a 2014. május 31-éig tartó időszak alatt, tehát több adóévet érintve halmozódott fel az összeg), amelyet majd mi, mint átvevő cég szeretnénk érvényesíteni a társasági adóban. Az átadó cég naptári éves (januártól 1-jétől decemberig 31-éig tart a naptári év), az átvevő cég pedig üzleti éves (június 1-jétől május 31-éig tart tart az üzleti éve). A kérdésünk az, hogy melyik évben érvényesítheti az átvevő cég ezt az elhatárolt veszteséget a társasági adójában, és milyen arányban? Gondolok itt az 50 százalékos törvényi lehetőségre, és a vagyonmegosztás arányára – ha a vagyonmegosztás aránya 30 százalék az átadónál 70 százalék az átvevőnél, akkor ha a 70 százalék meghaladja az 50 százalékot, csak 50 százalékig lehet érvényesíteni? Segítségüket előre is köszönjük! Üdvözlettel: Földvári Imréné

Családi gazdaság Kérdés

Adott kettő családi gazdaság, egyik a férjemé a szüleivel, a másik enyém az édesapám tagságával. Férjemék már évtizedek óta gazdálkodnak, ezért minden gép rendelkezésükre áll a gazdálkodáshoz (férjem most vette át a családi gazdaságot édesanyjától, aki bent maradt tagként a gazdaságban, mivel az összes múltban megvett gép az édesanyja nevén van, és ő a használatot a családi gazdaság átadás megállapodásban átengedte). Az én tényleges gazdálkodásom most indult, mivel földhasználati jogosultságot csak 2014. 01. 01-jétől szereztem. Gépeim egyelőre nincsenek, a férjem művelné meg a földemet az ő gazdaságukban, de az anyukája nevén lévő gépekkel. Mi ennek a helyes, célszerű módja azt figyelembe véve, hogy egymás közt bérmunkázni nem akarnánk, mert csak emiatt az őstermelésen kívüli tevékenységre nem szeretnénk bejelentkezni? A leglényegesebb tulajdonképp a gépekbe tankolt üzemanyag kérdése, mert az én gazdaságomban végzett munkákra a gázolajat, a levonható áfát és a jövedéki adó visszaigénylést én szeretném elszámolni a földek után, de gép nincs az én tulajdonomban még. Hogy tudom ezt megtenni szabályosan? Másik kérdésem, hogy mivel nekem 2013-ban bevételem még nem volt, de költségem merült fel – pont a földek zrt.-től visszavétele miatt – mezei leltárértéket számláztak, amit tavaly meg is fizettem, tudom-e érvényesíteni költségként veszteségelhatárolás formájában a 2014-es nyereséggel szemben, tekintettel a 600 ezer forint alatti mentességi szabályra, ami 2013-at tekintve még vonatkozik rám? Harmadik kérdés hogy a családi gazdaságunknak átengedett (erről a családi gazdaságra vonatkozó megállapodásban kell is nyilatkoznunk) saját földjeink után haszonbérleti díjat tudunk - elszámolni, van-e erre korlátozás?

Veszteségelhatárolás: ki lesz bajban az új szabályok miatt? Szakértői Kommentár

Jövőre korlátozzák a veszteséges cégek eladásának módját, s a veszteségelhatárolással kapcsolatos szabályok módosulnak - a társasági adót érintő változások sora azonban itt nem áll meg. Összefoglaló cikksorozatot indítunk a társasági adót érintő legfontosabb változásokról.

Veszteségelhatárolás: mi vár a cégekre 2012-ben? Cikk

A november 21-én elfogadott adótörvények nemcsak a munkavállalók megemelkedett adózással összefüggő költségein, (illetve következményein, mint például a kompenzáció) és egyéb költségeken (gondoljunk a „cégautó adóra”) keresztül hatnak a társas vállalkozásokra, hanem maga a társasági adó rendszere is számos ponton változik. A következőkben a megjelent információk alapján adunk tájékoztatást, azonban a végleges bizonyosságot a Magyar Közlönyben való kihirdetés jelenti majd. Először a társasági adó változásokkal foglalkozunk.

A leírt veszteségekkel megspórolt adó eléri a 100 milliárd forintot Cikk

A leírt elhatárolt veszteségekkel megspórolt társasági nyereségadó - 19 százalékos kulcsot figyelembe véve - 100 milliárd forint volt tavaly, 30 milliárd forinttal több az előző évinél - írja a Napi Gazdaság az adóhatóság napokban publikált adataira hivatkozva.

Hátrányos lesz a cégeknek a veszteségelhatárolás módosítása Cikk

A veszteségelhatárolás intézményének tervezett szigorítása súlyosan érinti a cégeket, ha az idei adóbevallásnál is a tervezett szabályt alkalmazták volna a társaságok, akkor nem csökkenthették volna 543 milliárd forinttal az adóalapjukat, az adózás előtti eredményüket - írta a gazdaság.hu portál.

2010-es adóváltozások: minden a halasztott adóról Cikk

A 2010-es adócsomagnak több, a halasztott adót érintő változása is van: adókulcsváltozások, veszteségelhatárolás, behajthatatlan követelés, értékvesztés kapcsán veszi sorra a tudnivalókat a PricewaterhouseCoopers.

Veszteségelhatárolás minimumadózás esetén Cikk

A jövedelem-(nyereség-)minimum bevezetésével nem változtak a veszteségelhatárolás szabályai - hívja fel a figyelmet az APEH a honlapján közzétett tájékoztatójában.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Őstermelő faértékesítés

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Agrár Széchenyi Kártya Folyószámlahitelhez kapcsolodó kamattámogatás

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Egyéni vállalkozóból őstermelő (áfaarányosítás 60 hó)

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink