262 találat a(z) vállalkozás cimkére
Hitelek és betétek: így állnak a háztartások és a cégek Cikk
A háztartások bankhitelei 3,6 milliárd forinttal, a belföldi pénzintézeteknél elhelyezett betétállomány pedig 78,2 milliárd forinttal csökkentek májusban a szezonálisan nem kiigazított adatok szerint – derül ki a hitelintézetek összevont mérlegéről kedden kiadott MNB-jelentésből.
Utazási vállalkozások: új szabályok jönnek ősztől Cikk
A kormány az európai uniós előírásoknak megfelelően módosította az utazási vállalkozók szakmai tevékenységéért felelős személyekre vonatkozó szakmai követelményeket – közölte az NGM. Az eddig csak egyetlen képzőhely által szervezett utazásszervezői szakmai minősítő vizsga a jövőben megszűnik. Az új előírások 2015. szeptember 2-ától lépnek hatályba, s nem érintik a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal nyilvántartásában szereplő szakmai felelős személyek korábban megszerzett jogosultságát.
Ingatlanértékesítés: vigyázzon, ilyen esetekben plusz terheket kell fizetnie! Cikk
A Kúriának egy perben arról kellett állást foglalnia, hogy a magánszemély felperes 2009-2010. évi ingatlanforgalmazásai gazdasági tevékenységből származó összevont adóalapba tartozó önálló jövedelemnek, avagy külön adózó jövedelemnek minősülnek.
Egyéni vállalkozás gyet alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Gyet ideje alatt szeretnék vállalkozó lenni. A bejelentkezéskor főállású vagy munkaviszony melletti kategóriát kell bejelölnöm? A bevallásokban sem szerepel gyet melletti vállalkozói kategória. Mi ilyenkor a teendő? Válaszukat előre is köszönöm: Tislérné
Cégalapítás az EU másik tagállamában: hol kell járulékot fizetni? Cikk
Magyarországi többes társas vállalkozó külföldön céget alapítana. Hol, milyen kötelezettségek terhelik? Olvasói kérdésére dr. Radics Zsuzsanna tb-szakértőnk válaszolt.
Egyesület vállalkozói tevékenysége. Kérdés
Egy egyesület cél szerinti tevékenysége a fogyasztóvédelem, egy másiknak a vállalkozói, munkaadói érdekképviselet. Bevételük meg- haladja 6 millió forintot, ezért az áfát az általános szabályok szerint számítják fel. Mindkét egyesület a cél szerinti tevékenységét végzi,de nem csupán a tagjainak szervez előadást, üzleti találkozót, illetve árusít fogyasztóvédelemre jogosító kártyát, hanem külső cégeknek is, akik ezért fizetnek.Ez vállalkozói tevékenységnek számít a tao-ban?
Adótartozás: itt van a nagyok listája Cikk
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal közzétette a nagy adótartozással rendelkező nem magánszemélyek listáját.
Nyugdíj, rokkantsági ellátás melletti munka: járulékok és korlátok Cikk
Mennyit dolgozhat, mennyit kereshet öregségi nyugdíj, rehabilitációs, illetve rokkantsági ellátás mellett az ember? Vannak-e korlátok, milyen járulékot kell fizetni?
Hitelprogram új feltételekkel Cikk
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) megjelentette a növekedési hitelprogram (nhp) május 5-étől hatályos módosított terméktájékoztatóját, amely szerint a vállalkozások a korábbinál előnyösebb feltételek mellett juthatnak hitelhez.
Vállalkozás gyed, gyes alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Jelenleg decemberig gyeden vagyok, utána gyesen leszek még egy évig. Vállalkozás indításán gondolkodunk, kérdésem lenne, hogyan lehet a decemberig tartó időszakban és azután minimalizálni a járulékfizetési kötelezettséget. (Nyilván ha sikeres a válllalkozás, akkor ez már nem lesz probléma, de most az indulásnál fontos lenne.) Felmerült, hogy egyéni vállalkozóként kezdem meg a tevékenységemet, vagy a férjemmel közösen alapítunk egy bt-.t (neki van 36 órát meghaladó munkaviszonya), én pedig kültagként veszek részt. A férjem nem működne közre személyesen, én viszont igen. Felmerül, hogy ezt milyen jogviszonyban tudom a legkedvezőbben megtenni. Kezdetben havi 20-30 ezer forintos bevétel mellett lehetek-e akár csak 2 vagy 4 órás munkaviszonyban? Vagy egyszerűen személyes közreműködőként veszek részt, ilyen esetben milyen kötelező fizetendők vannak? Harmadik verzió, hogy a férjem elmegy egyéni vállalkozónak és engem foglalkoztat munkaviszonyban, mondjuk 2 órásban. Segítsen kérem eligazodni, hogy mi mennyi, és mi a legkedvezőbb számunkra. Köszönöm.
Vállalkozás gyed és gyes mellett: így alakulnak a tb-terhek 2014-ben Cikk
2014-től szabadabban folytatható keresőtevékenység gyes és gyed mellett. Milyen szabályok érvényesek e tekintetben az egyéni és a társas vállalkozóra? Összefoglaltuk.
Kamatmentes kölcsön Kérdés
Az ügyvezető aki nem tagja a társaságnak, kamatmentes kölcsönt nyújt a vállalkozásnak. Azt szeretném kérdezni, hogy a magánszemélynek és a vállalkozásnak kell-e valamilyen adót fizetnie ezzel az ügylettel összefüggésben?
Mikrogazdálkodási beszámoló Kérdés
Kérdésem: Tényleg nem választhatja a mikrogazdálkodási beszámoló készítését az a vállalkozás, aki folytatja az előző években használt és a könyvelő programba rögzített főkönyvi számaialapján a könyvelését?
Savanyúság értékesítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó, aki eddig internetes (csomagküldő) kiskereskedelemmel foglalkozott, most szeretne savanyúságot értékesíteni. A savanyúság értékesítéséhez neki bejelentési kötelezettsége van a helyi jegyző felé. Ha ezt ő megteszi , akkor van még valami kötelezettsége ezen felül, hogy az értékesítést megkezdje (adózási szempontból kérdeznénk)?
Évvégi kiigaízítások: súlyos bírságokra számíthatnak a renitens cégek Cikk
Az adóhatóság évek óta különösen nagy figyelmet fordít a kapcsolt vállalkozások között alkalmazott árakkal (transzferárakkal) összefüggő előírások betartatására, és a nyilvántartási kötelezettség ellenőrzésére. A kapcsolt vállalkozásoknak úgy kell adóbevallásukat elkészíteni, hogy az piaci árakat tükrözzön a csoporton belüli ügyletek tekintetében. Ha ez nem felel meg a tényeknek, akkor kötelességük kiigazítást csinálni, ha nem akarják magukat kitenni egy későbbi fájdalmas adóhatósági megállapításnak. A szabálynak való megfelelés érdekében sok vállalkozás az üzleti év végét követően – vagyis jellemzően ezekben a hetekben és hónapokban – felülvizsgálja az év közben alkalmazott árait, szükség esetén pedig ki is igazítja azokat.