54 találat a(z) választás cimkére
Fiktív számla 20 millióról: 300 ezer forint pénzbüntetéssel megúszta a volt pártelnök
Cikk
Húszmillió forintos költségvetési csalás miatt ítélték el jogerősen egy parlamenten kívüli párt elnökét – közölte ma a Fővárosi Főügyészség.
Mikrogazdálkodói beszámoló készítés időpontja
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás mikrogazdálkodói beszámolót készített 2017-ben, a Szt. szerinti mérlegkészítés időpontja 2018. 05. 20. volt. A 2018-as mikrogazdálkodói beszámoló készítéséhez választhat ettől eltérő, egészen pontosan 2019. 03. 31-ei időpontot? Van ezzel a választással valami teendője? Köszönöm válaszát!
Új elnököt választott a szállodaszövetség
Cikk
Január elsejétől Flesch Tamás, a Continental Group tulajdonos ügyvezetője, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének (MSZÉSZ) jelenlegi alelnöke tölti be a szállodaszövetség elnöki tisztségét a szervezet közgyűlésének csütörtöki döntése értelmében.
Áfa: alanyi mentesség választása
Kérdés
Tisztelt Cím! Az egyéni vállalkozó 2017. májusban alakult alakulásnál alanyi mentességet választott az áfa tekintetében. 2017-ben átlépte az értékhatárt, ezért áfás lett. A kérdésem az lenne: a 2019.évre választhatja újra az alanyi mentességet?
A férfi és nő házasságán alapuló családfogalom alkotmányba iktatásáról döntenek
Cikk
A férfi és nő házasságán alapuló család fogalmának alaptörvénybe iktatásáról dönt Románia csaknem 19 millió választópolgára a szombaton és vasárnap megrendezendő kétnapos alkotmánymódosító népszavazáson.
Kiva-választás lehetősége egy volt kapcsolt vállalkozásnál
Kérdés
Tisztelt Adószakértő! Egyik ügyfelem jelenleg nem lehet kivás, mivel kapcsolt vállalkozás tagja, egyébként megfelelne a feltételeknek (létszám, árbevétel, mérlegfőösszeg). Elképzelhető, hogy eladják ezt a céget egy idegen cégnek vagy magánszemélynek, és akkor már nem lesz kapcsolt vállalkozás. Kérdésem, hogy mikortól lehet a régi cég az új tulajdonossal kivás cég? Mikortól kérheti, feltételezve, hogy a létszám, árbevétel és mérlegfőösszeg feltételeknek megfelel? A tulajdonváltás után azonnal vagy meg kell várni egy évet? Az idézett feltételt hogyan kell értelmezni? "Az adóévet megelőző adóévben elszámolandó bevétel (a kapcsolt vállalkozások bevételével együtt), továbbá a mérlegfőösszeg várhatóan nem haladja meg az 500 millió forintot"? Ha már nem kapcsolt vállalkozás például 2018 decemberében, de 2017-ben még az volt, akkor 2018 decemberében lehet-e kérelmezni a kivát? Előre is megköszönve a válaszukat. Tisztelettel: M.Viktor
Töröltethető-e visszamenőleg a pénzforgalmi elszámolás?
Cikk
Elkerülte az új könyvelő figyelmét, hogy ügyfele korábban pénzforgalmi elszámolást választott. Utólag és visszamenőleg semmissé tehető-e a választás. Olvasói kérdésre dr. Verbai Tamás jogász, a HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt. vezérigazgatója válaszolt.
Önellenőrzés – kiva
Kérdés
A vállalkozás kivára történő áttéréskor alkalmazta a jogutód nélküli megszűnéssel kapcsolatos előírásokat, de nem élt a (Katv.) 28. § (5) bekezdése szerinti választási lehetőséggel (növelte az adózás előtti eredményt a könyv szerinti érték és a számított nyilvántartási érték különbözetével), és emiatt több társasági adót fizetett. Ebben az esetben van-e mód önellenőrzésre? A rendelkezés alkalmazásával a könyv szerinti érték és a számított nyilvántartási érték azonos lett. Van-e jelentősége annak, hogy ez a két érték azonos? Válaszukat előre is köszönöm.
Eva választása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy evát egyéni vállalkozó is választhatja-e vagy csak társaságok? Ha igen, akkor itt is van 2 év úgymond türelmi idő? Válaszát köszönöm!
Munkavédelmi képviselő
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy 25 fő munkavállalóval működő cégnél 2016. novemberben felhívás készült a munkavédelmi képviselő választásra, de eredménytelen volt, jegyzőkönyv készült. Évente újra meg kell ismételni a felhívást? Határideje van az előzőhöz képest, vagy minden év végéig az új évre vonatkozóan meg kell tenni? Köszönöm válaszát.
Őstermelő járulékfizetése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az 1997. évi LXXX. törvény 30/A § (3) és (5) bekezdése alapján az őstermelő választhat, hogy a bevétel 20 százaléka helyett a magasabb, választott összeg szerint fizetné a járulékokat. Az 58-as bevalláson ezt jelölni kellett volna. A jelölés azonban elmaradt. Önellenőrzéssel lehet a választást javítani, beírni a kívánt összeget, vagy jogvesztő? Válaszukat előre is köszönöm Ördög Éva
Munkavédelmi képviselő
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy cégünk részére, amennyiben 20 főnél több munkavállalót foglalkoztat több telephelyen is, kötelező-e munkavédelmi képviselőt választani vagy csak a lehetőség biztosított? Válaszát köszönöm előre is. Tisztelettel!
Megvan Hongkong első női kormányzója!
Cikk
A Peking által is támogatott Carrie Lamot választották Hongkong kormányzójává vasárnap – jelentette a helyi média.
Mt. 237. §, 243. §, 246. §
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem, segítsen abban, hogy állnak össze ezek a mondatok: "237. § (1) Az üzemi tanács tagjainak száma, ha a munkavállalók 236. § (1) bekezdés szerinti létszáma a) a száz főt nem haladja meg, három, b) a háromszáz főt nem haladja meg, öt, c) az ötszáz főt nem haladja meg, hét, d) az ezer főt nem haladja meg, kilenc, e) a kétezer főt nem haladja meg, tizenegy, f) a kétezer főt meghaladja, tizenhárom. 243. § (2) A választásra jogosult munkavállalónak egy szavazata van. 246. § (1) Az üzemi tanács megválasztott tagjának – a 237. § (1) bekezdésében meghatározott számban – azokat kell tekinteni, akik a leadott érvényes szavazatok közül a legtöbbet, de legalább a szavazatok harminc százalékát megszerezték. Szavazategyenlőség esetén a munkáltatóval fennálló hosszabb munkaviszonyt kell figyelembe venni." Feltéve, hogy egy telephelyen vannak, és mondjuk van 1000 fő, ha egy munkavállaló egy szavazatot ad le és legalább a szavazatok 30%-át kell megszerezni, hogyan fog kijönni 3-nál több tanácstag? Pedig egyes létszámoknál a törvény 3 feletti munkavállalót ír elő. Nekem ez így matematikailag sem jön ki. Hiszen ha pont kap 3 munkavállaló 30-30%-ot, a 4-nek csak 10 jut. Több munkavállalónál még nehezebb. Segítségét köszönöm.
Sürget a határidő a munkavédelmi képviselő választására
Cikk
2017. január 8-áig választhatnak munkavédelmi képviselőt a legalább 20 főt foglalkoztató cégek. Az új szabályozás értelmében 50-ről 20-ra csökkent a választáshoz szükséges munkavállalói létszám, ami több mint 10 ezer céget érint. Az intézkedés eredményeként egyre több vállalatnál javulhat a dolgozók munkavédelmi érdekérvényesítő képessége, a munkavédelem színvonala pedig tovább emelkedhet – írja az NGM közleménye.