59 találat a(z) utalás cimkére
Ma átutalták a decemberi nyugdíjakat Cikk
A szokásos 12-ei időpont helyett már ma, december 2-án megkapták nyugdíjukat azok, akik bankszámlára kérték ellátásukat.
Egyéni vállalkozó – bankszámláról történő utalás Kérdés
Korábban érkeznek a családtámogatási ellátások Cikk
A márciusra esedékes családtámogatási ellátásokat a szokásosnál korábban utalják és a posta is előbb kézbesíti – olvasható a Magyar Államkincstár honlapján.
SZÉP-társkártyára utalható cafeteria juttatás? Kérdés
Utalás társaságok (kapcsolt) között Kérdés
Bér és egyéb juttatás kifizetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2020.01.01-től érvényben lévő bér kifizetéssel kapcsolatban szeretném kérdezni, ha adott egy cég, ahol a létszám több 5 főnél, ott a bér kötelezően utalással kell teljesíteni a munkavállalók felé? Valamint ha utazási költségtérítés is fizetnek, üzemanyag megtakarítást, és fuvarozó cég esetén napidíjakat, azokat is utalással kötelező teljesíteni vagy esetleg az maradhat a készpénzes fizetéssel? Köszönettel: Ernest&Algernon Kft.
Ingatlanbérbeadás utalással fizetés esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemély magánszemélyként ad bérbe ingatlant másik magánszemély számára. A bérbeadásról szerződés készült, mely tartalmazza, hogy a bérbevevő mely időpontokban és mennyi összeget köteles bérleti díj jogcímén fizetni a bérbeadó bankszámlájára. Kell-e a bérbeadónak más számviteli bizonylatok kiállítania a bérbeadásról, vagy a szerződés és az átutalást alátámasztó bankszámla-kivonatok elegendőek? Válaszát előre is köszönöm!
Előbb érkezik a családi pótlék Cikk
A szeptemberi iskolakezdés megkönnyítése érdekében 2019. augusztus hónapban a családi pótlék utalása előrehozott időpontban történik.
Ingatlanértékesítést cég fizeti ki Kérdés
T. Szakértő! Építőipari vállalkozás (kft.) vagyunk. Társasházat, illetve magánházat építünk, értékesítünk. Az elmúlt hónapokban az alábbi helyzettel szembesültünk: adásvételi szerződést kötöttünk egy magánszeméllyel lakás építésére. Szerződés szerinti díjbekérőt, majd előlegszámlákat állítunk ki a részére (5 százalékos áfatartalommal), de a pénzt nem a magánszemély utalja át nekünk, hanem annak valamilyen vállalkozása (vagy egyéni vállalkozóként utal vagy valamilyen cég, amiben érdekeltsége van). Helyesen számlázunk-e, ha az adásvételi szerződésben lévő magánszemélynek állítjuk ki az 5 százalékos áfás előlegszámlát, nem pedig annak a cégnek, aki utalt nekünk? Ha a cégnek kellene számláznunk, akkor azt milyen áfakulccsal kell tenni, és milyen jogcímen számlázzunk annak a cégnek? Ha ez csak tévedés volt a vevő részéről, akkor ezt hogyan lehet korrigálni? Köszönettel!
Pénztárbizonylat-kiállítási kötelezettség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. által kiállított és befogadott számla (nem készpénzfizetési) a számla kiállítással egyidejűleg készpénzben kiegyenlítésre kerül és ennek ténye rávezetésre kerül a számla kiállításakor a számlára "Fizetve" felirattal. Ebben az esetben szükséges-e bevételi (kiállított számla esetében), illetve kiadási (befogadott számla esetében) pénztárbizonylat kiállítása? A szolgáltatást nyújtó partner készpénzfizetési számlát állít ki és utalással kéri a számla kiegyenlítését. A számlát befogadó kft. kiegyenlítheti-e a készpénzfizetési számlát utalással a szolgáltató kérésére? Köszönettel várom a válaszát!
Forintos számla devizában kiegyenlítve Kérdés
Tisztelt Szakértő! A parterünk a forintban kiállított számlánkat emberi hiba miatt az eurós bankszámlánkra utalta át, így nálam keletkezett egy árfolyamveszteség. Ő azzal érvel, hogy mivel mindkét bankszámlaszám fel volt tüntetve a számlán, így bármelyikre utalhat, és ő forintot utalt, az én problémám, hogy ezt milyen árfolyamon könyvelte a bankom. Tényleg el kell fogadnom a veszteséget vagy van valamilyen jogcímem, hogy ezt az összeget követeljem tőle?
Babakötvény: csak azok kapnak támogatást, akik péntek délig fizetik az önrészt Cikk
A Babakötvény egy páratlan – pénzügyi gondoskodási – lehetőséget kínál a szülőknek, emlékeztet közleményében a Pénzügyminisztérium. A hatezer forint éves állami támogatásnál és a jelenleg 5,4 százalékos kamatnál nehéz jobb alternatívát találni. Az idei támogatás akkor jár, ha az összeg 2018. december 31-éig a Babakötvényhez tartozó Start számlára beérkezik, ezért fontos, hogy legkésőbb péntek délig az érintettek elutalják az erre szánt összeget.
Bérfizetés: utalva vagy készpénzben? Kérdés
Tisztelt Adózóna! Szeretném segítségüket kérni, hogy a dolgozó havi munkabérét adott esetben (például a munkavállaló kérésére, vagy más okból) lehetséges RÉSZBEN átutalva és RÉSZBEN készpénzben kifizetni? A munka törvénykönyve egyenrangú alternatívának tekinti a készpénzben és a banki átutalással történő bérfizetést. Nálunk eddig az egyes dolgozók teljes egészében VAGY átutalva VAGY készpénzben kapták bérüket. Viszont a felmerült kérés miatt szeretnénk megtudni van-e jogszabályi akadálya részben átutalva és részben készpénzben fizessünk? Előre is köszönöm szépen válaszukat! Anikó
Bankköltség könyvelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Tájékoztatásukat szeretném kérni, hogy a törvényi előírások lehetővé teszik-e a bankköltségek napi kivonaton szereplő összegének egy tételben történő könyvelést. Például bankkivonaton szerepel 40 db szállítói utalás, valamint egyenként ennyi bankköltség és mégegyszer ennyi tranzakciós illeték terhelése. 120 db könyvelési tétel helyett megengedett-e 40+1+1 tétel könyvelése? Szabályos-e így a könyvelés, összevonható-e egy összegbe például a bankköltség? Válaszukat előre is köszönöm.
Munkabérből letiltás postai utalása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem egyik munkavállalójával szemben bírósági letiltás érkezett gyermektartás jogcímen. Kérdésem a letiltás összegének felpereshez történő eljuttatásával kapcsolatos. A letiltás nem tartalmazott számlaszámot, és a felperes közvetlen megkeresésünkre is határozottan elzárkózott a számlájára történő utalástól, postai úton kéri a munkabérből levont összeget. Kérdésem: megteheti-e, hogy elzárkózik a tartásdíj átutalással történő rendezésétől (természetesen rendelkezik bankszámlával), és amennyiben jogosan kéri a postai utalással történő rendezést, akkor ügyfelemnek joga van-e levonni a postai feladás díját, érvényesíteni ezzel kapcsolatos többlet költségét. Azt, hogy a feladás készpénzt és időt igényel, nem is említem. Tapasztalataikat a hasonló ügyekben köszönettel fogadom. Mielőbbi válaszukat előre is köszönöm.