34 találat a(z) teljesítménybér cimkére

Munkavégzés munkaszüneti napon Kérdés

Tisztelt Szakértő! A vállalkozásunk állattenyésztéssel foglalkozik, tehát megszakítás nélküli munkarendben, vagy a rendeltetése folytán e napon is működő munkáltatónak minősül. Érdeklődni szeretnénk, hogy milyen bér jár annak, aki óra- és teljesítménybéres és a munkaszüneti napon be van osztva dolgozni? Illetve milyen bér jár neki, ha nincs beosztva a munkaszüneti napon?

Órabéres dolgozó végkielégítésének meghatározása Cikk

Órabéres dolgozó esetében hogyan kell meghatározni a végkielégítés havi távolléti díját? Átlagos havi 20 napi távolléti díj jár ilyen esetben? Olvasói kérdésre dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász ügyvéd válaszolt.

Minimálbérnél kevesebb is lehet a fizetés: mikor és hogyan? Cikk

A minimálbér, illetve a garantált bérminimum több lépcsőben történő, eltérő mértékű emelését követően a kétféle minimális díjazás közötti olló szétnyílt. Ennek következtében nem csak az a kérdés került a figyelem középpontjába, hogy mely feltételek jogosítanak garantált bérminimumra, hanem az is, hogy mely esetekben mentesülhet a munkáltató a minimális díjazás megfizetése alól. Az alábbiakban sorra vesszük a kivételeket.

Távolléti díj, teljesítménybér plusz havibér Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egy kereskedő cég az egyik munkavállalói csoportját – értékesítőket – a havi alapbéren kívül úgy kívánja ösztönözni, hogy ha például valaki egy naptári hónapon belül 10 millió forintnál több nettó árbevételt "termel", akkor az után 1 százalék jutalékot kap. A teljesítést havonta vizsgálnák, és állapítanák meg, hogy valakinek jár-e jutalék. Egyébként a részükre megállapított havi bér jelentősen meghaladja a garantált bérminimumot. A kérdésem az lenne egyszer, hogy a forgalom után fizetett többletjuttatás teljesítménybérnek fogható-e fel, vagy sem, illetve beleszámít-e a távolléti díj alapjába egy esetleges szabadság számfejtésénél? Ha ez a plusz juttatás teljesítménybérnek minősül, hogyan kell a távolléti díjat megállapítani, ha a munka díjazása időbér és teljesítménybér összekapcsolásával történik? Konkrét számítási példákra lenne szükségem, és vannak új belépők is. A segítséget előre is köszönöm! Üdvözlettel: Kukla Lászlóné

Hibásnak tűnt a program, de nem az: ünnepnapra is kell bért számfejteni? Cikk

Fix havidíjas szellemi foglalkozású munkavállalókat alkalmazunk. Eddig az ünnepnapokra eső bért is számfejtettük. A 2017-es programnál a programozó úgy állította be a paramétereket, hogy csak a munkanapokra számfejt a program, mivel szerinte az ünnepnapokra nem kell bért számfejteni. Szerintünk viszont eddig is kellett, és a jövőben is kell az ünnepnapokra járó bért számfejteni. Mikor járunk el helyesen, hogy a törvényi előírásoknak is megfeleljünk? – kérdezte olvasónk. Juhász Tibor okleveles adószakértő válaszolt.

távolléti díj Kérdés

2016. 09. 01-jén a távolléti díj megállapítására vonatkozó kérdés-válasz jelent meg. A leírtak egyértelműek. De hogyan kell megállapítani annak a dolgozónak a szabadságára jutó távolléti díjat, aki a szabadságát megelőző hónapokban magas jutalékkal (teljesítménybérrel) díjazott munkakört töltött be, de a szabadsággal érintett hónapban már a munkaszerződés módosításában is rögzítetten csak "sima" alapbéres dolgozó volt, más munkakörben, lényegesen kisebb havi bérért?

Távolléti díj Kérdés

Arra szeretném a válaszukat kérni, hogy a távolléti díjba beleszámít-e a 13. havi bér és a teljesítménybérnek tekinthető bónuszkifizetés, gépkocsivezetési pótlék (kilométer alapján jár) 2013., 2014., 2015., 2016. években? dr. Szabóné Berta Mária

Távolléti díj: mikor kell fizetni, hogyan kell kiszámolni? Cikk

Több tucatnyi olyan szituáció szerepel a munka törvénykönyvében és más jogszabályokban, amikor a munkáltató távolléti díjat köteles fizetni a munkavállalónak. Ismertetjük ezeket, továbbá azt is, hogy milyen elemekből tevődik össze a távolléti díj.

Amit a minimálbérről és a garantált bérminimumról tudni kell Cikk

Elegendő-e, ha pótlékokkal, különféle juttatásokkal együtt éri el a munkavállaló jövedelme az elvárt minimálbért, milyen szabályok érvényesek a teljesítménybérezésre, és mikor nem lehet garantált bérminimumot fizetni?

Teljesítménybér Kérdés

Tisztelt Szakértő! Van egy tiszta teljesítménybérrel foglalkoztatott munkavállaló, aki 4 órás foglalkoztatott. Azonban 4 órában nem éri el a 100 százalékos teljesítményt (nagyon lassan dolgozik), viszont marad a munkahelyén még plusz 2 órát.Érdeklődni szeretnék, hogy abban a plusz 2 órában elkészített árura meg kell-e fizetni a teljesítménybérét és a túlórapótlékát is? Köszönettel.

Amit a munkabérről a munkáltatónak és a dolgozónak is tudnia kell Cikk

Alapbér, időbér, teljesítménybér, minimálbér, prémium, jutalom, fizetési nap: összegeztük, mi mindent kell tudni és betartani a bérezéssel kapcsolatban.

Behívásos munkaviszony díjazása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik cégünk néhány munkavállalót behívás alapján szeretne foglalkoztatni kizárólag teljesítménybérezés alapján. A besorolási alapbérük 88 500 forint lesz. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem: 1. A munkavállalók napi munkaideje 6 óra lesz. Mi a helyzet akkor, ha a munkavállaló nem dolgozza le a napi munkaidejét, mivel nem hívjuk be annyi alkalommal? Ha jól tudom, ilyenkor csak a ledolgozott időre jár munkabér. 2. Ilyen esetben a munkavállaló távolléti díjának megállapítása hogyan történik? Mivel nekik a teljes bérük teljesítménybér lesz, ezért az alapbére alapján megállapított napi távolléti díjat meg fogja növelni a teljesítménybér alapján számított növelő? 3. Mi a helyzet azon munkavállalók táppénzének megállapításával, akik jelenleg is a cégnél dolgoznak, és a már meglévő munkaszerződésük mellé kötünk még egy behívásos munkaszerződést? Ha jól gondolom, akkor jogviszonyonként kell majd elbírálnunk az esetleges táppénz igényüket. Válaszukat előre is köszönöm.

Bér/munkaügy – igazolások kiadása, bér kifizetése Kérdés

Tisztelt Adózóna! Két munkaügyi kérdésben kérném a segítségüket: 1. Egy cégnél teljesítménybérrel kombinált elszámolást alkalmaznak. Nem az egyén teljesítményét mérik, hanem üzemenként összevontan. Mivel csak a hónap végén derül ki a csapat tényleges teljesítése, a hónap közben kilépő dolgozóknál az a gyakorlat, hogy aláíratnak a munkavállalóval egy papírt, miszerint a bér kifizetése/igazolások kiadása – az Mt-ben foglalt határidőtől függetlenül - a normál menetben szokásos, tárgyhót követő 10. nap. A kérdésem csak annyi lenne: valóban jogszerűen megállapodhat a munkáltató a dolgozóval erről? 2.A hó végi fizetési jegyzékek kiosztásra kerülnek, de az átvétel igazolása nem a jegyzék egy második példányán, a dolgozó által történik, hanem a csoportvezető ír alá egy adatok nélküli, csak a munkavállalók nevét tartalmazó listát. Helyes ez az eljárás? Segítségüket előre is köszönöm!

Munkavállaló kártérítési felelőssége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy autóipari cégnél egy műszakban több raktáros is dolgozik. Kiderült, hogy a kiszállításkor a munkavállalók valamelyike hibázott, és a megrendelő nem a megrendelt terméket kapta meg. A nem megfelelő termék beazonosítása a termékszám alapján azonnal megtörtént, de hogy melyik munkavállaló hibázott, azt csak a terméken feltüntetett egyéb adatok alapján lehet kideríteni. Ennek folyamata több hét is lehet, mivel a szükséges adatokat a megrendelőtől kell megkérni. A hiba nem azonnal, hanem hó végén, hetekkel később derül ki. A munkáltatónak kötbért kell fizetnie, ezért a munkavállalóval szemben kártérítési követelést szeretne érvényesíteni. A kártérítést csak a teljesítménybéréből szeretné levonni, az alapbérét, illetve az egyéb pótlékait nem érintené. Mennyi ideje van a munkáltatónak, hogy bármiféle kártérítési követeléssel éljen a munkavállalóval szemben, mikor évül ez el? Ha nem egyértelmű, ki volt a felelős, nem derül ki, egyetemlegesen élhet-e kártérítési követelésével a munkáltató az abban a műszakban dolgozó összes érintett alkalmazottal szemben? Mekkora mértékű lehet a kártérítés maximális összege? Mennyi idő alatt vonható le a béréből?

Távolléti díj Kérdés

Tisztelt Cím! A kérdésem a következő: teljesítménybért alkalmazunk az egyik munkaterületen. A teljesítmény és ledolgozott órák 6 havi átlagát számoljuk távolléti díjnak. A múlt hónapban volt egy szombati túlóra. A távolléti díj számításhoz hozzávesszük a túlórák számát és a teljesített bért. Kérdésem az lenne, hogy az 50 százalékos pótlékot is bele kell-e számolni távolléti díjba? Köszönettel.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink