352 találat a(z) társas vállalkozó cimkére

Külföldi munkaviszonyú társas vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magyarország társaság társas vállalkozója kiköltöltözött EU-területre, és munkaviszonyban dolgozik külföldön. A külföldi munkaszerződése szerint nem éri el a heti 36 órás foglalkoztatást a munkaviszonya. A magyar társadalombiztosítás alól kijelentkezett az Egészségbiztosítás Pénztárnál. A társaság nincs megszüntetve, kell-e járulékot fizetnie, mint társas vállalkozónak? Tisztelettel.

Így nőnek az egyéni és társas vállalkozók tb-terhei Cikk

Bár első ránézésre minimális változtatás látszik a társadalombiztosítási szabályokon az adócsomagban, az egyéni és társas vállalkozók nem ússzák meg tehernövekedés nélkül a 2015-ös évet sem. Kevesebb lesz viszont a papírmunka.

Egyszemélyes kft. heti 36 órát meghaladó munkaviszony mellett Kérdés

Tisztelt Szakértő! Heti 36 órás munkaviszony mellett egy magánszemély egyszemélyes kft.-t alapított. Jól járunk-e el, ha a kft.-ben a magánszemély havonta nem fizet járulékot, hanem csak heti 36 órát meghaladó munkaviszony melletti társas vállalkozóként jelentjük a 08-as bevalláson, és majd csak osztalékként veszi ki a tulajdonos a nyereséget? Köszönettel: Erdélyi Andrea

Gyed, gyes, gyet mellett vállalkozik? Így kell járulékot fizetnie Cikk

Számos kérdés érkezik portálunkra arra vonatkozóan, hogyan alakul a gyermekvállalással kapcsolatos ellátások mellett tevékenységüket folytató egyéni és társas vállalkozók járulékfizetési kötelezettsége. Összefoglaltuk az ezzel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat.

Társas vállalkozás tagja? Lehet, hogy olcsóbban is megúszhatja a tb-t Cikk

A társadalombiztosítási terhek szempontjából nem közömbös, hogy a társas vállalkozás tagja társas vállalkozó-e. Vannak formációk, amelyekben automatikusan azzá válik, és vannak olyanok, amikor a tag maga dönthet státusáról. De adódhatnak olyan ügyletek, amelyeknek ha részese, társas vállalkozónak minősítik a revizorok.

Társas vállalkozó többes jogviszonyban Kérdés

Tisztelt Szakértő! A többes jogviszonyban lévő társas vállalkozók esetén – és általában – hogyan értelmezendő a Ptk. 3:115. §-a (Összeférhetetlenség). Válaszát előre is köszönöm!

Többes jogviszony Kérdés

Egy kft. ügyvezetője máshol is dolgozik napi 4 órában. Személyesen is közreműködik a társaság tevékenységében ezt társas vállalkozóként végzi. Az ügyvezetést munkaviszonyban. Ha az ügyvezetésre 4 órás munkaviszonyt kötöttek, akkor ez összeadódik az egyéni vállalkozónál végzett munkaidejével és ezzel meg lenne a 36 órás munkaviszony, így társas vállalkozóként nem fizet járulékot. Jól értelmeztük a törvényt?

Ügyvezető biztosítási jogviszonya Kérdés

Sokszor felmerült már a társas vállalkozói jogviszony téma, és most a NAV is megkezdte az ellenőrzéseket. Egy társaság ügyvezetője feladatait már 2010. óta alkalmazottként látja el. Erre a társasági szerződése is lehetőséget biztosít. A 2012-ben megváltozott tb-törvény értelmezésével még mindig probléma van. Be kell-e jelenteni ugyanabba a cégbe társas vállalkozóként az ügyvezetőt, így kettős jogviszonyt teremtve?

A nevelőszülő munkaideje, járandósága és vállalkozása utáni járulékai Cikk

Hány órát dolgozik a nevelőszülő? Milyen közterhek hárulnak rá, ha e tevékenysége mellett egyéni vagy társas vállalkozó, illetve kisadózó? Összefoglaltuk.

Társas vállalkozó szakképzési hozzájárulás Kérdés

Ha a társas vállalkozó csak a járulékokat fizeti (nem vesz ki jövedelmet), kell-e szakképzési hozzájárulást fizetnie a járulékok mellett?

Ezt várja a munkáltatóktól keddig a NAV Cikk

A magánszemély adóját a munkáltatónak – ha vállalta – május 20-áig kellett megállapítania, erről az igazolást kiadnia, és ebben az esetben a bevallási kötelezettség is a munkáltatót terheli. Összefoglaltuk az adóhatósághoz június 10-égi megküldendő munkáltatói adó-megállapítással kapcsolatos feladatokat.

Vállalkozás gyed és gyes mellett: így alakulnak a tb-terhek 2014-ben Cikk

2014-től szabadabban folytatható keresőtevékenység gyes és gyed mellett. Milyen szabályok érvényesek e tekintetben az egyéni és a társas vállalkozóra? Összefoglaltuk.

Egyéni és társas vállalkozók nyugdíjjogosultsága Cikk

Az egyéni és társas vállalkozók, az egykori kisiparosok és kiskereskedők nyugdíjjogosultsági szabályai eltérnek a munkaviszonyos biztosítottakétól. Összefoglaltuk az e körre vonatkozó előírásokat.

Így számítjuk ki az egyéni és társas vállalkozó táppénzét Cikk

A kötelező egészségbiztosításról szóló 1997. évi LXXXIII. törvény (Eb.tv.), illetve a végrehajtását segítő 217/1997. (XII. 1.) kormányrendelet (R.) ez év július 15-én hatályba lépett módosításaira tekintettel több írásunk foglalkozott a táppénz, illetve az egészségbiztosítás egyéb pénzbeli ellátásai új számítási szabályaival.

Társasvállalkozó kötelezően megfizetendő közterheinek könyvelése Kérdés

2012.02.01.-ei „Munkanélküli cégtulajdonos” kérdéshez kapcsolódóan szeretném feltenni az alábbi kérdést. Ha kötelezően meg kell fizetni a lenti válasz első felében kifejtett közterheket (viszont nincs külön megbízási díj sem vagyis nincs nettó kifizetés az ügyvezető részére, mivel pl. a cég mindezt nem tudja teljesíteni mert veszteséges és a tulajdonos ügyvezető nem is kívánja megkapni a megbízási díj összegét vagyis lemond róla), akkor hogyan zajlik a kötelezően megfizetendő nybj és az egbizt. könyvelése? Normál esetben: T541 K471 (munkabér vagy megbízási díj) T471 K473 (levont járulékok) T471 K38 (munkabér vagy megbízási díj kifizetése) Ez a könyvelési tétel hogyan módosul? Köszönettel2012.02.01.„Munkanélküli cégtulajdonosKft ttulajdonosa vagyok 55%-ban. Elvesztettem munkám dec 31-én. A munkaügyiközpont szerint nem kaphatok ellátást, mert én vagyok a bejelentett ügyvezető.Eszerint a kft-ben kellene kb 60 ezret fizetni magam után? Ha kiíratom magam, mint ügyvez, de továbbra is tulajdonos (munkanélküli) vagyok, akkor kell-e fizetnem bármit is kötelező jelleggel? Eü szolg járulékra ha szerződöm, akkor minden rendben? „

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Készpénzes számla utalása

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

NAV ingó árverése

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

Bizalmi vagyonkezelő

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink