112 találat a(z) tárgyi eszköz értékesítése cimkére

Tárgyieszköz-értékesítés-e az ingatlan értékesítése? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem, segítségüket, hogyan kell eljárni a levonási hányad megállapításakor, ha ingatlant értékesítünk adómentesen. Az áfatörvény 259. § 21. pontja az ingatlant minden esetben tárgyi eszköznek minősíti. Az áfatörvény 5. számú mellékletének 3. pontja tárgyalja, mely összegeket (bevételeket) nem kell figyelembe venni a levonási hányad megállapításakor: a) tárgyi eszköz értékesítésénél nem szab feltételt, b) ingatlan értékesítésekor eseti jellegűnél nem kell a levonási hányadnál számolni vele. Álláspontom szerint az a) és b) pontok egymással ellentmondásban vannak. Köszönöm előre is válaszukat. Tisztelettel: Szekeres Zsolt

Tárgyi eszköz értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vállalkozásunk egyik, a tárgyi eszközök között nyilvántartott gépét az Európai Unió egyik tagállamába értékesítené. Az értékesítés történhet áfamentesen, mint EU-s értékesítés? Szükséges-e áfakorrekciót alkalmazni, ha a tárgyi eszközt a 60 hónapos figyelési időszakon belül értékesíti a vállalkozás? Várom szíves válaszukat! Köszönettel

Civil szervezet – tárgyi eszköz értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy közhasznú egyesület rendelkezik ingatlannal, amit most értékesíteni szeretne. Az ingatlan egy irodaházban lévő terem és irodarész. A nettó érték és az eladási ár között körülbelül 10 millió forint a nyereség. Ebben az esetben a civil szervezetnek ez után kell-e társasági adót fizetnie? Vagy a civil tevékenységébe beletartozik ez? Az ingatlant közhasznú rendezvényekre használták, esetenként bérbe adták a termet. Várom válaszukat.

Személygépkocsi áfa Kérdés

Kérem szíves tájékoztatásukat az alábbi kérdésben. Autókereskedéssel foglalkozó gazdasági társaság vásárolt egy személygépkocsit – különbözeti áfával – saját használatra. Állományba vette a tárgyi eszközök között, a cégautóadót megfizette, bérbeadásra használta. Most értékesítené ezt a személygépkocsit. A kérdés az, hogy ez a tárgyieszköz-értékesítés áfás vagy áfamentes? Válaszukat előre is köszönöm.

Tárgyi eszköz értékesítése II. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Korábban ugyanezen címmel feltett kérdésemet szeretném pontosítani és kiegészíteni. Alanyi mentes, szja szerint átalányadózó egyéni vállalkozó (2013-tól katás) 2008-ban vásárolt tehergépkocsit értékesít 2015-ben. Átalányadózóként tételesen költséget nem számolt el, alanyi mentesként áfát a beszerzéskor nem igényelt vissza. Kérdésem, hogy az idei értékesítés vállalkozói bevétel-e, illetve áfát fel kell-e számítania? Ha igen, levonásba helyezhető-e a beszerzéskori áfa vagy annak bizonyos része? Köszönöm válaszát!

Tárgyieszköz-értékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vállalkozásunk 2015 júniusában értékesített egy nyomdagépet partnerének. Az értékesített gépet a partnervállalkozás visszaadná. Mi a helyes eljárás: sztornó számla kiállítása a vevő felé, vagy a vevőnek kell részünkre visszaszámlázni a gépet? Ebben az esetben az eszközt új tárgyi eszközként kell a nyilvántartásba rögzíteni? Várom szíves válaszukat! Köszönettel.

Alanyi adómentes katás egyéni vállalkozó – tárgyieszköz-értékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértők! 2015. 01. 01-től alanyi adómentes egyéni vállalkozó tevékenységét 2015. 10. 05-ével megszünteti. A megszüntetés előtt eladja a 2014. 04. 07-én vásárolt pénztárgépét, amelynek ára bruttó 160 695 forint volt (nettó 126 531 forint + 34 164 forint áfa). A gép beszerzésekor az egyéni vállalkozó még áfakörös volt, így a 34 164 forintot levonásba helyezte. Számításaink szerint az áttéréskor 4 555 forint értékben (34 164 forint*8hó/60hó) keletkezett utólagos áfakorrekció, így ezt bevallani nem kellett, mivel nem érte el a 10 000 forintot. A pénztárgépet 2015. október 2-án bruttó 25 000 forintért (nettó 19 685 forint + 5 315 forint áfa) adta el a vállalkozó. A kérdésünk az, hogy ez a nettó bevétel ugye beszámít a katás bevételek közé? Valamint, hogy az eladás miatt keletkezik-e utólagos áfakorrekciója a vállalkozónak, és ha igen, akkor az mekkora mértékű? Segítő válaszukat előre is köszönjük.

Tárgyi eszköz értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Átalányadózó közúti fuvarozó egyéni vállalkozó 2008-ban tehergépjárművet vásárolt. 2013-tól kata szerint adózik. 2015-ben értékesíteni kívánja a gépjárművet. Köteles-e számlát kiállítani és katás bevételként figyelembe venni? Köszönöm válaszát!

Alanyi adómentes tárgyi eszközt értékesít Kérdés

Tisztelt dr. Kelemen László! 2015. 09. 14-én az Adózónán megjelent a fenti tárgyban lévő tájékoztatás, amelynek értelmében az áfa alanyi mentes tárgyi eszköz értékesítése áfamentes, értékhatár alatt. 2015. 09. 04-én Bartha László úrtól hasonló kérdésemmel kapcsolatban ezzel ellentétes tájékoztatást kaptam, amely szerint az alanyi adómentes – értékhatártól függetlenül – 27 százalékos áfát köteles fizetni a tárgyi eszköz eladása után. Kérem Önöket, hogy legyenek szívesek tájékoztatást adni az ellentétes értelmezésről. Szíves válaszadását előre is megköszönöm, tisztelettel: Strausz Tibor Adózóna előfizető

Tojótyúk könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. tojótyúkokat vásárol, majd ezek szaporulatait, a tojásokat értékesíti. Az állatállományt évente cseréli, a letojt tyúkokat értékesíti. 1) A tojótyúkvásárlást 15-ös számlaosztályba kell könyvelni, majd az értékesítését tárgyi eszköz értékesítésként, vagy mivel 1 évig "használja" a vállalkozás, akkor anyagköltségként? 2) Ha tárgyi eszközként kell könyvelni, tekintve, hogy 1 darab tyúk bekerülési értéke 100 ezer forint alatti, így az egész beszerzésre elszámolhatok egyösszegű értékcsökkenést a vásárláskor? 3) A vásárolt etetőanyagot, tápot anyagköltségként kell könyvelni? (A cég nem könyvel 6-7-es számlaosztályban.)

Tárgyieszköz-értékesítés katás időszakában Kérdés

Katás bt. saját beltagjának nevére íratja a bt.-ben lévő személygépkocsit. Mivel saját magának nem fizeti ki az ellenértéket, ezért a bt.-nek sem keletkezik bevétele. Az eszköz könyv szerinti értéke nulla. Hogyan alakulnak a különböző "adóelemek"? Illeték (ajándékozás), áfa (milyen érték után fizet a cég áfát, ugyanis anno magánszemélytől vásárolta a személygépkocsit), térítés nélküli átadás a bt.-nél? Magánszemélynek (bt.-beltagnak) keletkezik-e szja-köteles bevétele? Kérem, a fentiekben szíves állásfoglalásukat. Válaszukat előre is megköszönve, Timi

Tárgyi eszköz értékesítése adásvételi szerződéssel Kérdés

Eladó kft. áfával beszerzett használt fogászati gépet értékesít. Mivel alanyi mentes, az áfát beszerzéskor költségként számolta el. Mind az eladó, mind a vevő orvosi tevékenységére tekintettel mentes az adó alól a 85. § alapján. Az adásvételi szerződés a két kft. között nem elegendő bizonylat, az eladó kft.-nek a tárgyieszköz-értékesítésről számlát kell kiállítania? Áfásan vagy áfa nélkül? Előre is köszönöm a választ.

Tárgyieszköz-értékesítés az áfabevallásban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó értékesíti a járművét. A tehergépkocsit kiszámlázza egyösszegben, átutalásos számlával. A vevővel 9 havi egyenlő részletfizetésben egyeznek meg. Mikor kell beállítani az áfabevallásba a fizetendő adót? A részletfizetések teljesítésekor havonta a megfizetett részösszeg áfáját, vagy a teljesítés dátumát követő 45. napi áfabevallásban egyösszegben az egészet? Az értékesítő egyéni vállalkozó a teljesítés időpontjában egyösszegben elszámolja bevételként a tárgyieszköz-értékesítést, vagy csak a kifizetésekkor kell bevételként könyvelni a részösszegeket?

Tárgyi eszköz értékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó a tevékenységét megszünteti. A vállalkozásában van olyan tárgyi eszköz, melyet 2013-ban GOP pályázaton nyert meg. 50 százalékos hitelt, illetve 50 százalékos támogatást kapott a vásárolt gépekre. Az MVA egy kezességvállalási szerződésmódosítással hozzájárult, hogy a vállalkozó a gépeit eladja, és az új pályázó fizesse tovább a hitelt. A támogatás évenként az amortizáció összegében lett érvényesítve, mint bevétel. Kérdésem az lenne, hogy megszűnés és értékesítés esetén hogyan alakul a fel nem használt támogatás bevallása, könyvelése? Köszönöm. Fazekasné

Társasági adó feltöltés 2014. Kérdés

Kedves Szakértő! Az általam könyvelt kft.-nek 2013. évben a társasági adóbevallás 1. sorában az értékesítés nettó árbevétele 99 338 e forint volt. A bevallás 4. sorában az egyéb bevétel 3 135 e forint volt. Az egyéb bevétel tárgyieszköz-értékesítés volt. Kell-e a cégnek társaságiadó- és iparűzésiadó-feltöltést végezni? Köszönettel várom sürgős válaszukat.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Munkabért terhelő párhuzamosan több letiltás

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Devizában kapott kölcsön kamata

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink