120 találat a(z) tárgyi eszköz értékesítése cimkére
Tárgyi eszköz értékesítése alanyi mentesként Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem alanyi mentesként vásárolt egy eszközt magánszemélytől (áfa nélkül). Ezt az eszközt szeretné most értékesíteni, jelenlegi is alanyi mentes. Hogyan történik az áfa elszámolása, megfizetése? A második esetben pedig 300+áfa összegben vásárolt egy eszközt egy másik vállalkozástól (áfaalanytól), ügyfelem szintén alanyi mentes volt és most értékesíteni szeretné ezt az eszközt áfaalanynak az én áfamentes ügyfelem. Hogyan kell a számlát kiállítani mindkét esetben és hogyan történik az áfa elszámolása? Válaszát előre is köszönöm!
18 személyes busz értékesítésének áfaszabálya alanyi mentesség esetén Kérdés
2143 CM3 hengerűrtartlamú, 3500 kg együttes tömegű, 18 személy szállítására alkalmas kisbuszt mint tárgyi eszközt szeretnék értékesíteni áfa alanyi mentes vállalkozóként. Beszerzéskor nem vontam le áfát, kell-e most áfás számlát kiállítani az értékesítésről, vagy ez is mentes értékesítésnek minősül? Kérdésem még, hogy ez a bevétel a 8 millió Ft áfa alanyi mentes összeghatárba beszámít-e, ha mentesen tudom értékesíteni a kisbuszt, illetve ha áfásan kell értékesítenem? Köszönöm válaszát.
Tárgyieszköz-értékesítés/-selejtezés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft.-ben van egy tárgyi eszköz, melynek a beszerzési értéke 8 millió forint volt. Több éven keresztül értékcsökkenést számoltunk el rá. Most jelenleg 3,5 millió forint az értéke. Értékesíteni szeretnénk, és néztük a piaci értékeket, ami alapján jó, ha 500 ezer forintért el lehetne adni. Kérdésem az lenne, hogy ilyenkor hogyan kell a könyvelésben módosítani a tárgyi eszköz értékét (kontirozással), hogy valós értéken szerepeljen és a kivezetés is számvitelileg helyes legyen, illetve milyen hatása van a társasági adóra, esetleg áfára? Várom válaszukat! Köszönettel.
Alanyi mentes tárgyieszköz-értékesítés könyvelése Kérdés
Alanyi mentes kft. tárgyi eszközöket értékesít, a felszámított áfát a számla alapján lekönyveli. Ezeket az eszközöket 2-3 éve, áfát tartalmazó számlával alanyi mentesként vásárolta. Hogyan kell könyvelni azt az előzetesen felszámított áfát, ami az értékesítésre tekintettel a fizetendő adóból levonható?
Áfás vagy nem áfás, ha az alanyi adómentes vállalkozás tárgyi eszközt értékesít? Cikk
Katás, alanyi adómentes egyéni vállalkozó 2015-ben tárgyi eszközöket vásárolt. Jelenleg is katás és alanyi adómentes. A szóban forgó eszközöket értékesíteni szeretné. Áfásan vagy alanyi mentesként fogja értékesíteni? – kérdezte olvasónk. Szipszer Tamás adószakétő válaszolt.
Tárgyieszköz-értékesítés Kérdés
Bérleti szerződés alapján egy pótkocsit a fuvarozó vállalkozásunk egy másik vállalkozás használatába adta. Évek óta fizetik a bérleti díjakat, számla ellenében, azonban a legutolsó számlánkat nem fizették ki, azzal indokolták, hogy megállapodás született a két vállalkozás tulajdonosai között, hogy 18 ezer eurót fizetnek ki, és a tulajdonukba kerül a pótkocsi. Elégséges-e a szerződésmódosítás? Hogy részletre vételről és nem bérleti szerződésről kellett volna a számlákat kiállítani? Hogyan tudjuk a már kibocsátott és kifizetett vevői számláinkat helyesbíteni? Mikor kell ebben az esetben az adásvételi szerződést kiállítani? Lehet-e kompenzálni a már megfizetett bérleti díjak összegével az adásvételről kiállítandó számlát? Tisztelettel: Vajda Sándorné
Eszközértékesítés kontra maradványérték Kérdés
Tisztelt Szakértő! Eszközértékesítés esetén a maradványértéknek milyen jelentősége van? A piaci értéket mi módon kell bizonyítani?
Számla fizetési határideje Kérdés
Tárgyi eszköz értékesítésekor a számla kiegyenlítése több részletben fog megtörténni a megállapodás szerint. Maximum milyen hosszú határidő adható a vevőnek? Lehet például 3 év? Köszönöm a válaszukat előre is.
Tárgyieszköz-értékesítés-e az ingatlan értékesítése? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem, segítségüket, hogyan kell eljárni a levonási hányad megállapításakor, ha ingatlant értékesítünk adómentesen. Az áfatörvény 259. § 21. pontja az ingatlant minden esetben tárgyi eszköznek minősíti. Az áfatörvény 5. számú mellékletének 3. pontja tárgyalja, mely összegeket (bevételeket) nem kell figyelembe venni a levonási hányad megállapításakor: a) tárgyi eszköz értékesítésénél nem szab feltételt, b) ingatlan értékesítésekor eseti jellegűnél nem kell a levonási hányadnál számolni vele. Álláspontom szerint az a) és b) pontok egymással ellentmondásban vannak. Köszönöm előre is válaszukat. Tisztelettel: Szekeres Zsolt
Tárgyi eszköz értékesítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalkozásunk egyik, a tárgyi eszközök között nyilvántartott gépét az Európai Unió egyik tagállamába értékesítené. Az értékesítés történhet áfamentesen, mint EU-s értékesítés? Szükséges-e áfakorrekciót alkalmazni, ha a tárgyi eszközt a 60 hónapos figyelési időszakon belül értékesíti a vállalkozás? Várom szíves válaszukat! Köszönettel
Civil szervezet – tárgyi eszköz értékesítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy közhasznú egyesület rendelkezik ingatlannal, amit most értékesíteni szeretne. Az ingatlan egy irodaházban lévő terem és irodarész. A nettó érték és az eladási ár között körülbelül 10 millió forint a nyereség. Ebben az esetben a civil szervezetnek ez után kell-e társasági adót fizetnie? Vagy a civil tevékenységébe beletartozik ez? Az ingatlant közhasznú rendezvényekre használták, esetenként bérbe adták a termet. Várom válaszukat.
Személygépkocsi áfa Kérdés
Kérem szíves tájékoztatásukat az alábbi kérdésben. Autókereskedéssel foglalkozó gazdasági társaság vásárolt egy személygépkocsit – különbözeti áfával – saját használatra. Állományba vette a tárgyi eszközök között, a cégautóadót megfizette, bérbeadásra használta. Most értékesítené ezt a személygépkocsit. A kérdés az, hogy ez a tárgyieszköz-értékesítés áfás vagy áfamentes? Válaszukat előre is köszönöm.
Tárgyi eszköz értékesítése II. Kérdés
Tisztelt Szakértő! Korábban ugyanezen címmel feltett kérdésemet szeretném pontosítani és kiegészíteni. Alanyi mentes, szja szerint átalányadózó egyéni vállalkozó (2013-tól katás) 2008-ban vásárolt tehergépkocsit értékesít 2015-ben. Átalányadózóként tételesen költséget nem számolt el, alanyi mentesként áfát a beszerzéskor nem igényelt vissza. Kérdésem, hogy az idei értékesítés vállalkozói bevétel-e, illetve áfát fel kell-e számítania? Ha igen, levonásba helyezhető-e a beszerzéskori áfa vagy annak bizonyos része? Köszönöm válaszát!
Tárgyieszköz-értékesítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalkozásunk 2015 júniusában értékesített egy nyomdagépet partnerének. Az értékesített gépet a partnervállalkozás visszaadná. Mi a helyes eljárás: sztornó számla kiállítása a vevő felé, vagy a vevőnek kell részünkre visszaszámlázni a gépet? Ebben az esetben az eszközt új tárgyi eszközként kell a nyilvántartásba rögzíteni? Várom szíves válaszukat! Köszönettel.
Alanyi adómentes katás egyéni vállalkozó – tárgyieszköz-értékesítés Kérdés
Tisztelt Szakértők! 2015. 01. 01-től alanyi adómentes egyéni vállalkozó tevékenységét 2015. 10. 05-ével megszünteti. A megszüntetés előtt eladja a 2014. 04. 07-én vásárolt pénztárgépét, amelynek ára bruttó 160 695 forint volt (nettó 126 531 forint + 34 164 forint áfa). A gép beszerzésekor az egyéni vállalkozó még áfakörös volt, így a 34 164 forintot levonásba helyezte. Számításaink szerint az áttéréskor 4 555 forint értékben (34 164 forint*8hó/60hó) keletkezett utólagos áfakorrekció, így ezt bevallani nem kellett, mivel nem érte el a 10 000 forintot. A pénztárgépet 2015. október 2-án bruttó 25 000 forintért (nettó 19 685 forint + 5 315 forint áfa) adta el a vállalkozó. A kérdésünk az, hogy ez a nettó bevétel ugye beszámít a katás bevételek közé? Valamint, hogy az eladás miatt keletkezik-e utólagos áfakorrekciója a vállalkozónak, és ha igen, akkor az mekkora mértékű? Segítő válaszukat előre is köszönjük.