44 találat a(z) személyi jellegű kifizetés cimkére

Autó juttatása katásan adózó bt. beltagja részére Kérdés

Tisztelt Surányi Imréné ! Nagy érdeklődéssel olvastam Ön válaszát autó térítésmentes juttatásával kapcsolatban. URL Cím: https://adozona.hu/szja_ekho_kulonado/Auto_juttatasa_teritesmentes_vagy_kedvezmen_A9TYGF Én egy kata adózást választó bt. ügyvezetője vagyok, három éve vásároltunk egy személygépkocsit, amikor még a tao alá tartoztunk. Azóta is fizetjük a cégautóadót. Ha mint a bt. ügyvezetője térítésmentes juttatásként tulajdonomba kapnám a bt.-től az autót, akkor az értéke személyi jellegű kifizetésnek számítana, és az adózása a havi kata összeggel le lenne tudva? Válaszát várva üdvözlettel: Tóth Gábor

Béren kívüli juttatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk korábbi években ruhautalványt (mint egyes meghatározott juttatást) adott a dolgozóknak (évente egyszeri alkalommal). Idén is szeretne hasonló juttatást biztosítani a dolgozók részére. Lehetséges ezt készpénzben teljesíteni (a keretből a cég levonja a munkavállalót terhelő adókat, és megfizeti a munkáltatót terhelő adót)? Ha igen, az így adott készpénzjuttatás számvitelileg elszámolható-e személyi jellegű egyéb kifizetésként vagy bérköltségbe tartozik?

Kivaalapba nem tartozó jövedelmek, tételek – 1. rész Cikk

A kisvállalati adó szabályai sokat egyszerűsödtek az adónem 2013-as bevezetése óta, azonban továbbra is gondosan kell elhatárolni az adóalapba (személyi jellegű ráfordítások körébe) tartozó tételeket az adóalapot nem képező tételektől.

Egyes meghatározott juttatás adózása kivában Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az egyes meghatározott juttatások személyi jellegű kifizetésnek minősülnek a szochotörvény szerint, így meg kell fizetni utánuk a kivát. Kérdésem, hogy egyéb adó fizetési kötelezettség keletkezik-e még? Válaszát köszönöm.

Nyugdíjas és más munkavállalók kivás cégekben: mi az adóalap? Cikk

A kivás cégek adóalapjának meghatározásánál sokaknál okoztak fejtörést a 2019. január 1-jétől hatályba lépett jogszabály-módosítások, hiszen helyes értelmezésükhöz több törvény rendelkezéseit kell összefésülni.

Kiva-kötelezettség Kérdés

Tisztelt Szakértő, egy bt. 2019-től kiva alá jelentkezett be. Mind a beltag, mind a kültag biztosított 40 órás munkaviszony keretében egy másik társaságban. A bt. képviselője (a beltag) jövedelmet nem vesz fel, más munkavállaló részére sincs személyi jellegű kifizetés. (Osztalékkifizetés sem lesz várhatóan.)Elképzelhető ez esetben, hogy a személyi jellegű kifizetések alapján nem keletkezik kivaalap? Ha jól értelmezem a jogszabályt, amennyiben a tulajdonos társas vállalkozók biztosítása rendezett, csak a tényleges jövedelem kifizetés szolgáltat kivaalapot. Előre is köszönöm a segítségüket!

Személyi jellegű kifizetés a kivaalapban idén és 2019-ben Cikk

A kivaalany adóalapjának személyi jellegű kifizetéssel azonos része a 2019-től hatályba lépő adótörvény-módosítások következtében több ponton változik. Cikkünkben a 2018. évi előírásokkal összehasonlítva mutatjuk be a szabályozást.

Kivás társaság adóalapja Kérdés

Tisztelt Hölgyem/Uram! Adott egy kivás gazdasági társaság, ahol a tárgyévben nincs személyi jellegű ráfordítás. Ez esetben mi lesz a kiva alapja, ha feltételezzük, hogy nem merül fel egyéb növelő, csökkentő és korrekciós tétel? Kell-e a vezető tisztségviselő mint társas vállalkozó után havonta számolni a minimálbér 112,5 százalékával mint adóalappal abban az esetben, ha az említett magánszemély jövedelemben, egyéb juttatásban nem részesül, illetve a magánszemély más társaságban 36 órát meghaladó munkaviszonnyal rendelkezik? Köszönettel.

Egyházak személyi jellegű kifizetése Kérdés

Egy elsődlegesen vallási tevékenységet végző belső egyházi jogi személy a perselypénzből fizet takarítási díjat. Ez után a perselypénzből fizetett takarítási díj után kell-e szja-t és járulékokat fizetni, illetve kifizetőként levonni?

Táppénz, fizetési meghagyás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kérdésem a következő: kft. az OEP-től fizetési meghagyást kapott balesettel összefüggő egészségbiztosítási ellátás megtérítésével kapcsolatban egy adott dolgozójára vonatkozóan. A kérdés az, hogy a határozatban szereplő összeg személyi jellegű egyéb kifizetésre könyvelhető-e? Valamint ha a szóban forgó időszak 2016. év, de a fizetési meghagyás 2017.12. havi, lehet-e 2017. évi költség a megtérítendő összeg?

Kivaalap-e? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy kft., 3 személyesen közreműködő tulajdonossal (ebből 1 fő ügyvezető). A személyesen közreműködő tulajdonosoknak és az ügyvezetőnek is van máshol heti 36 órás munkaviszonya, vagy tagi jogviszonya, a kft.-ben nem vesznek ki jövedelmet. A havi 08-as járulékbevallás nullásan megy be mind a 3 tulajdonosra vonatkozóan. Ha ez a kft. a kiva adózást választja, mi lesz a kiva alapja? Hiszen itt nem lesz Tbj. szerinti jövedelem. Ez esetben jön be az alábbi szabály? "A tag esetében személyi jellegű kifizetésként (Tbj. szerint járulékalapot képező összes jövedelemként) a minimálbér 112,5 százalékát kell figyelembe venni, ha a tagra jutó személyi jellegű ráfordítás ennél alacsonyabb." Vagy a fenti esetben a kivaalap és ezáltal az iparűzésiadó-alap is lehet nulla? Válaszát előre is köszönöm.

Kiván innen, kiván túl: elszámolás belépéskor és kilépéskor Cikk

Személyi jövedelemnek nem minősülő kifizetések, értékcsökkenés, tárgyi eszközök és osztalék elszámolása: megannyi kérdés, amely a kiva alá belépőket, illetve a társasági adózásra visszatérőket foglalkoztatja.

Áttérés kivára Kérdés

Cégünk fontolóra vette 2018. január 1-jétől a kivára való áttérést, azonban van pár kérdés, amelyekre, ha választ kaphatnánk, megkönnyíthetné a döntésünket. 1.) A kiva minimumadó alapját a személyi jellegű kifizetések képezik. Kérdés: beletartozik-e például a reprezentációra kifizetett összeg és a hozzá kapcsolódó szja és eho, a szemüveg költsége a cégtelefon után kifizetett szja és eho? 2.) A kft. 2012. 11. 08-án aktivált ingatlanát 2018-ban tervezi értékesíteni, ennek a kiva hatálya alatt van-e valami adóvonzata?

Közeli hozzátartozó repülőjegye II. Kérdés

Tisztelt Pölöskei Pálné! A közeli hozzátartozó repülőjegye kérdésemre adott válaszát köszönöm. Most abban kérném segítségét, hogy személyi jellegű egyéb kifizetésként pontosan milyen jogcímen történhet az elszámolás, amely alapján tao szempontjából elismert költségnek minősíthető a repülőjegy? A számviteli törvényt tanulmányozva nem találok olyan jogcímet, amely az említett gazdasági esemény kapcsán alkalmazható lenne. A számviteli törvény 3. § (7) bekezdés 3. pontja hosszasan sorolja, nevesíti, hogy mit számolhatunk el személyi jellegű egyéb kifizetésként. Ugyan természetes személy részére juttatott kifizetésekről rendelkezik, de a felsorolás – értelmezésem szerint – arra enged következtetni, hogy munkaviszonnyal kapcsolatos juttatásokról van szó. Hivatkozik a KSH-előírások szerinti egyéb munkajövedelemre, szociális költségre. A KSH foglalkoztatottakkal kapcsolatban kér adatszolgáltatást. Az állományba nem tartozók részére adott juttatásoknál a munkáltatónál egyszeri, eseti megbízási szerződéssel munkát végzőkről, segítő családtagról, egyéni vállalkozóról, társas vállalkozás egyéb foglalkoztatottnak minősített dolgozó tulajdonosáról kell adatot szolgáltatni. Az szja-törvény közeli hozzátartozó részére nyújtott juttatásoknál is munkáltató-munkavállaló viszonylatban rendelkezik. A taotörvény adománnyal, segéllyel kapcsolatban említi a közeli hozzátartozót. Előre is köszönöm a segítségét. Tisztelettel: Fülöp Borbála

Befektetési egységhez kötött életbiztosítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. egész életre szóló befektetési egységhez kötött életbiztosítást kötött 2014-ben az alábbi paraméterekkel: szerződő: kft.; biztosított: ügyvezető (aki egyébként a cég tulajdonosa is). A szerződés haláleseti kedvezményezettje a kft. A biztosítás tartama: élethosszig tartó. A díjfizetés havonta történik. A díj összege: 1 millió forint/hó Kérdés: jól értelmezem, hogy ez a típusú biztosítás 2017.12.31-éig adómentes, majd 2018.01.01-jétől egyes meghatározott juttatásnak fog minősülni, és adókötelessé válik? Illetőleg 2017-ben ezt 53-ra (egyéb szolgáltatásra) vagy 55-re (egyéb személyi jellegű kifizetésre) kell könyvelni?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt vállalkozások meghatározása

Antretter Erzsébet

adószakértő, igazgató

Niveus Consulting Group Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink