384 találat a(z) személygépkocsi cimkére

Személygépkocsi értékesítése Kérdés

T. Szakértő! Egyéni vállalkozó 2019 szeptemberében nyílt végű pénzügyi lízing keretében vásárolt egy nagy értékű BMW személygépkocsit. Mivel az egyéni vállalkozásban korlátozott a költség elszámolás, ezért úgy döntött, hogy vevő kijelöléssel (a vevő a lízingcég) eladja a személygépkocsit. (A lízingcég visszlízing keretében kívánja értékesíteni a személygépkocsit) A lízingcég számla kiállítását kéri. Mivel áfát nem igényelhetett vissza, az értékesítésről kiállított számlát áfamentesen kell kiállítani az áfatörvény 87. § b) pontja szerint. A bevétellel szemben a személygépkocsi könyv szerinti értéke elszámolható-e ? Kérem, szíveskedjen segíteni, hogy a fent leírtak megfelelnek-e a törvényeknek. Köszönettel: MZNÉ

Egy társaság új személygépkocsit vásárolt beszámítással Kérdés

Egy társaság új személygépkocsit vásárolt, melynek értékébe beszámították a cég tulajdonában levő gépjárművet 2 500 000 forint értékben. Az ügyletről adás-vételi szerződés készült és kérésükre a cég – áfát nem tartalmazó – számlát állított ki. Kérdésem, hogy a gépjármű-értékesítő cég eljárása áfa szempontjából helyes-e, "barter", áfakörbe nem tartozó tevékenység. Tisztelettel Takács julia

Hosszú a várakozás a magyar-román határátkelőhelyeken Cikk

Hatórásra nőtt a személygépkocsival utazók várakozási ideje vasárnap délelőttre a csanádpalotai autópálya-határátkelőhely kilépő oldalán – közölte a rendőrség a honlapján.

Nyílt végű pénzügyi lízing kiva alatt Cikk

Gazdálkodó szervezetek esetében a személygépkocsi beszerzésének egyik legkedveltebb formája a pénzügyi lízing. Mi történik azonban akkor, ha a lízingbevevő kiva alanya, és a lízing lejártakor nem ő, hanem a kft. magánszemély ügyvezetője veszi meg az autót? Olvasónk kérdését Nagy Norbert adószakértő válaszolta meg.

Személygépkocsi áfa levonása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy általam könyvelt kata hatálya alá tartozó áfaalany vásárolna egy vegyes használatú gépkocsit. Az értékesítő cég kibocsátotta az előlegszámlát, amelyen azt látom, hogy VTSZ 8703 MITSUBISHI L-2-4 DI-D INTENSE plus személy. Az én megítélésem szerint ez a jármű egy személygépkocsi, amelynek az áfatartalmát nem lehet visszaigényelni. A vállalkozó fakitermeléssel foglalkozik, a gépkocsit ezen tevékenységében kívánja használni. Az ügylet zárt végű pénzügyi lízing.Tehát a gépkocsit a vevő teljes egészében részben banki finanszírozásból kiegyenlíti. Álláspontom szerint, amennyiben a végszámlán is VTSZ 8703 személygépkocsi szerepel, nem lehet az áfát levonásba helyezni. Szeretnék jogkövető magatartást tanúsítani, ezért a fenti ügyben kérném az önök szakmai segítségét.

Autót lízingel? Így tudja az adókat és a biztosítási díjakat elszámolni Cikk

Sok vállalkozó dönt úgy, hogy a munkához szükséges személygépkocsit béréléssel biztosítja vállalkozása számára. Ennek egyik módja a lízing, ahogy ez olvasónk esetében nyílt végű pénzügyi lízing keretei között történt. A lízingdíj elszámolása általában nem okoz komoly fejtörést a cégeknél, de sokkal nehezebb kérdés a kapcsolódó költségek, mint a casco, gépjárműadó stb. elszámolása. Olvasói kérdésre Horváthné Szabó Beáta adószakértő válaszolt.

Használt gépkocsi értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk az USA-ból hoz be törött személygépkocsikat és azokat felújítja, majd értékesíti. Eladásnál áfás számlát állít ki. Kérdésünk az lenne, hogy a javításra fordított költségek pl. lakatos munka, fényezés, és alkatrészek áfáját levonhatja-e, ha a járművet áfásan adja el? Illetve a költségeiről kell-e gépkocsinkénti nyilvántartást vezetnie. Előre is köszönöm válaszát!

Nyílt végű pénzügyi lízing Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni a következőket, mert konkrét választ még nem olvastam erről. Egyéni vállalkozó személygépkocsit bérel nyílt végű pénzügyi lízing keretében. Az egyértelmű, hogy a bevétel 1 százalékát költségként elszámolhatja a lízingdíjból. Útnyilvántartást vezet, a hivatali használatra elszámolhatja az üzemanyagot. Kérdésem a következő költségekre vonatkoznak, amelyek az üzembentartót terhelik: kötelező biztosítás, CASCO, súlyadó, cégautóadó. A felsorolt költségekből mennyit lehet elszámolni? Esetleg az éves hivatali célú használat arányában? Kérdés még a lízingdíj kamata, azt miként számolhatom el költségként, mert gondolom az nincs benne az 1 százalékban. Köszönöm a választ!

Elektromos személyautó áfa Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. Németországból elektromos személygépkocsit vásárol (Tesla-modell) saját használatra. az eladó és a vevő rendelkeznek közösségi adószámmal. Eladó áfa nélkül adja el a személygépkocsit. Kérdésem, hogy az áfabevallásban közösségi beszerzés miatt a fizetendő áfát bevallom, mivel személygépkocsiáfa-levonást nem érvényesíthetek. Az A60-as bevallásban jelentem a közösségi beszerzést. A le nem vonható áfarész az autó bekerülési értékét növeli. Megfelelő-e így a beszerzés áfájának elszámolása?

Maradványérték megváltoztatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy személygépkocsi maradványértékét megvásárláskor, 2008-ban 1millió forintban állapítottuk meg. Értékcsökkenést 5 évig számoltunk el. A gépjármű egy baleset következtében annyira megsérült, hogy totálkárosnak nyilvánították, 30 000 forintra értékelte a biztosító, így roncsként kerül majd értékesítésre. Év végén milyen értéken kell szerepelni a mérlegben? Lehet a maradványértéket módosítani? Ha igen, hogyan? Köszönöm válaszát!

Nyilt végű pénzügyi lízing + áfa személygépkocsinál Kérdés

Kft. nyílt végű lízing keretében személygépkocsit lízingel. Előleget 1,5 millió Ft bruttó összegben fizetett(szla van erről) 2019. február hónapban. Árilisban megkapta a gépkocsit, nettó vételára 5,971 millió forint. Majd havonta fizeti a lízingdíjat: tőke+áfa+kamat cimén. Kérdésem: az előleg áfa 50 százaléka levonásba helyezhető-e ugyanúgy, mint a havi lízingdíj áfájának 50 százaléka? Köszönettel.

Személygépkocsi használatba, kölcsönbe, bérbeadása, kft. más kft.-nek Kérdés

Egy kft. a pénzügyi lízingbe vett személygépkocsiját 3 évre használatba adja egy másik kft.-nek, melyben a tulajdonosok között van azonos. A használatba adásról milyen szerződést köthet? Mi minősül használatba adásnak, vagy kölcsönadásnak, vagy bérbeadásnak? Milyen jogszabályban található meg a használatba adás, kölcsönadás, bérbeadás fogalma, amit alkalmazni kell? A gépkocsi üzemeltetője ki lesz, be kell jelenteni a hatóságoknál, vagy nem szükséges? Cégautóadót ki köteles fizetni? A gépkocsit használó ezen szerződés alapján milyen költségeket számolhat el? Például üzemanyag, szerviz, biztosítás. Köszönöm szépen válaszukat.

Személygépkocsi áfájának levonása Kérdés

A társaság bruttó 10.000.000 forintért személygépkocsit vásárol 2017. március hónapban továbbértékesítési -bérbeadási céllal, és ez alapján az áfát (2.125.985 forintot) visszaigényli. A bérbeadás áfás természetesen. 2019. augusztusban a társaság a személygépkocsit bruttó 6.500.000 forintért értékesíti, az áfa 1.381.890 forint, amit befizet. A példánál maradva kell-e az áfát arányosítani ,és ha igen, mennyi áfabefizetési kötelezettség keletkezik? Köszönöm

Személygépkocsi beszerzésének áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. közösségi tagállamból vásárolt személygépkocsit. A számlán nem volt feltüntetve a különbözeti áfa, ezért az áfabevallásban a fizetendő sorba beállítottuk, de levonásba nem helyeztük az áfáját. Ez helyes volt-e? A gépkocsit forgalomba helyezték, tehát tárgyi eszköz lett. Az adózó sérelmezte, hogy áfát kellett fizetnie, ezért arra gondoltam, hogy ha bérbe adná itthon a személygépkocsit, akkor az áfát levonásba lehetett volna helyezni. Jól gondolom-e? Ha most értékesíti a személygépkocsit, akkor az áfamentesen történne meg? A bérbeadás módosítja-e az értékesítéskor személygépkocsira vonatkozó áfamentességet? Ha a bérbeadás mellett dönt, módosítjuk az áfabevallást és levonásba helyezzük a beszerzéskori áfát, akkor értékesítés esetén életbe lép-e az áfatörvény tárgyieszköz-értékesítésre vonatkozó 135. §-a? Tehát fizetendővé válik-e a 60 hónapon belül számított levont áfája?

Orvosi egyéni vállalkozó (kérdés kiigazítása) Kérdés

Orvos egyéni vállalkozó KATEGORIZÁLÁS ALATT Tisztelt Szakértő! Orvos egyéni vállalkozó az szja-törvény 49. § alapján tételes költségelszámoló. 1. 2019. évben vásárolt 6 M Ft-ért személygépkocsit vállalkozási célra. Mikor és milyen összegű amortizációt számolhat el? 2. Kisvállalkozói kedvezményként leírhatja-e a szgk-t bevételt csökkentő tételként? 3. A kisváll-i kedvezménnyel párhuzamosan az adózás utáni jövedelmét is csökkentheti a szgk. értékével ? (Szja-bevallás 13-05.lap 97.sorában?) 4. Cégautóadót kell-e fizetnie, amennyiben kizárólag körzeti orvosi alapellátást végez? Illetve a kisváll. kedvm. miatt egyébként is kell cégautóadó? 5. Ha az alapellátás mellett magánpraxist is folytat, ebben az esetben szükséges a cégautóadó fizetés? 6. A szgk után elszámolható az üzemeltetési költség (üzemanyag, alkatrész, javítás, casco, bizt. stb.)? 7. 2018. decemberben jelentette be, hogy kilép a kisadózásból és 2019.01.01-től az szja-törvény 49. § szerint tételes költségelszámolást választott. 2019.decemberben ismét bejelentheti, hogy 2020.01.01-től újra kisadózó lenne? 8. Az előző pont szerinti bejelentés miatt 2019. évre még igénybe veheti a szgk. után a 6 M Ft kisvállalkozói kedvezményt illetve 4 M Ft fejlesztési tartalékot? 9. A leírt kedvezmények miatt az átlépéskor szükséges-e adózási korrekciókat végezni? 10. A katás körzeti orvos egyéni vállalkozó a magánorvosi praxisát (bőrgyógyászat) bejelentheti-e a vállalkozása mellett mint magánszemélyként végezhető önálló tevékenység ?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

EMVA támogatás

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 október
H K Sze Cs P Sz V
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Együttműködő partnereink