4 találat a(z) szabadforgalom cimkére
Importáfa – minden, amit a harmadik országból behozott termék adózásáról tudni kell Cikk
Egy belföldi gazdálkodó egység nem csak belföldről tud mondjuk terméket beszerezni, de nem is feltétlenül csak a közösség valamely területéről, hanem van lehetősége közösségen kívülről is. Ezt a beszerzést, ha harmadik országból érkezik, termékimportnak nevezzük. Ehhez kell még egy feltétel, aminek teljesülnie kell, az pedig az, hogy a beszerzett termék ne legyen szabadforgalomban Magyarországon. Cikkünkben az importügylet adózási kérdéseit járjuk körbe.
Adófizetési és bevallási kötelezettség harmadik országból behozott áru esetében Cikk
Mikor és hogyan kell bevallani és megfizetni az adót a harmadik országból behozott áru esetén? Olvasói kérdésre Tüske Zsuzsanna vámszakértő válaszolt.
Láncügylet áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! „A” cég: magyarországi import-exporttal foglalkozó kft. „B” cég: kínai gyár. „C” cég: „A” cég lengyelországi vevője. „A” cég importál „B” cégtől, az általa gyártott ruházati cikkeket. A termékek/konténer vámolása Lengyelországban történik. A vámolás a „C” cég nevére történik, ő fizeti meg Lengyelországban a vámot és az áfát is, az ottani szabályok szerint. Az áru nem lép Magyarország területére. A lengyelországi vámeljáráshoz szükséges „A” cég kiállított számlája „C” cég felé. Kérdés, hogy mivel a „C” cég nevén kerül a Kínából importált áru szabadforgalomba, viszont „A” cég az eladó az Unióban, „A” cég milyen számlát állít ki áfa tekintetében a „C” vevőnek, illetve ezt az áfabevallásban, valamint az A60-as bevallásban fel kell-e tüntetni, ha igen mely sorokon? Köszönettel: Reményi Győzőné
Harmadik országból importált termék beszerzési ára Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaság harmadik országból importált terméket Németországban helyezteti szabadforgalomba, majd azt Magyarországra szállítja, és felhasználja a termeléséhez. A számla devizában kerül kiállításra, a kapcsolódó fuvarszámlák is devizában keletkeznek. Kérdésem az, hogy amennyiben a szabadforgalomba helyezés Németországban történik meg, úgy a számviteli törvény szerint mely időpontra vonatkozóan kell a beszerzési számla, illetve a Magyarországra történő szállítás és a vámügynök számlájának (amennyiben az is devizában kerül kiállításra) az árfolyamot meghatározni? Amennyiben a szabadforgalomba helyezés Magyarországon történik, úgy a beszerzés és az ahhoz kapcsolódó devizás számlák mely időpontban érvényes devizaárfolyamon számítandók át a termék bekerülési értékének meghatározásához? Segítségüket köszönöm.