68 találat a(z) szülő cimkére
Kapcsolt vállalkozás Kérdés
Kata és a kapcsolt vállalkozás Kérdés
Kapcsolt vállalkozás Kérdés
Kapcsoltsági viszony megállapítása Kérdés
Személyi kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdésem: kiskorú cukorbeteg gyermek után a szülő igénybe veheti-e a súlyos fogyatékosság kedvezményét? Köszönettel: egy előfizető
Kapcsolt vállalkozás fogalma Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az innovációs járulék és a társasági adó szempontjából kapcsolt vállalkozásnak minősül-e az alábbi tulajdonosi kör: "A" vállalkozás 2 tagja Édesapa és Édesanya 50-50 százalékkal. "B" vállalkozás 2 tagja Édesapa és Édesanya 2 közös gyermeke, vagyis Lánya és Fia 50-50 százalékkal. "A" vállalkozásban Édesapa, "B" vállalkozásban Fiú az ügyvezető és egy harmadik személy, aki egyik cégben sem tag. Kereskedelmi kapcsolat van a két társaság között. "A" vállalkozás által foglalkoztatottak létszáma meghaladja az 50 főt, viszont a"B" vállalkozás 10 fő alatt foglalkoztat. Kell-e innovációs járulékot fizetni "B" cégnek? Köszönöm válaszukat!
Új munkaügyi szabályt fogadott el a szülők és az ápolást végzők számára az EU Cikk
Az Európai Unió Tanácsa a szülőkre és az ápolást, gondozást végzőkre vonatkozóan új munkaügyi szabályokat tartalmazó irányelvet fogadott el a munka és a magánélet közötti egyensúly javítása érdekében – közölte az uniós tanács csütörtökön.
Kapcsolt vállalkozás megítélése Kérdés
Egy zrt. vezérigazgatója V. A. magánszemély, aki kizárólag vezető tisztségviselő a zrt.-ben (vezérigazgató), a társaságnak nem tagja, részvényese. A zrt.-ben többségi befolyással nem bír, más társaságnak nem vezető tisztségviselője. Ugyanez a magánszemély tagja C Kft.-nek. A C Kft.-nek tagjai V. A. lánytestvérei, férjeik, V. A. felesége. A közeli hozzátartozók részesedését egybe kell számítani. Azonban a férjek és felesége nem minősülnek közeli hozzátartozónak. A közeli hozzátartozók szavazatainak összeszámításával közvetetten sem bírnak többségi befolyással az alábbi esetben? Tulajdonrészek C Kft-ben: V. A. 10% Vné D. A. (feleség) 27,5% K.H 10% ( V. A. lánytestvére) és férje K. I. 27,5%, aki a C Kft. egyedüli ügyvezetője is. V.N. ( V. A. lánytestvére) 25% (férje nem tagja a C Kft.-nek). Hiszen a testvérek 10%+10%+25% = 45% tulajdoni részesedéssel bírnak? (Ami nem éri el az 50%-ot összesen sem?). V Kft., amelynek egyedüli tagja és ügyvezetője V. B. (Édesapa) kapcsolt vállalkozási viszonyban van-e C Kft.-vel? A zrt. kapcsolt vállalkozási viszonyban va-e a C Kft.-vel, illetve V Kft.-vel? Amennyiben a C Kft. és V Kft. között fennáll a kapcsolt vállalkozási viszony a fent részletezettek szerint, mire kell figyelni, milyen részesedési arányokat célszerű kialakítani annak elkerülésére? Köszönettel: Czigányné Tóth Katalin
Sportegyesület tagja kisgyermek, kinek számlázzanak? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Sportegyesület tagja kiskorú gyermek, a tagdíjat a szülő utalja át. Kinek a nevére kell kiállítani a tagdíjról szóló számlát? A 1819-es NAV infovonalon az egyik válasz a gyermek volt, a másik a szülő... Melyik a helyes? Köszönöm! Hortobágyiné
Beteg gyermek mellett kórházban tartózkodó szülő díjfizetése – megszólalt a minisztérium Cikk
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) egyetértett azzal, hogy a szülők gyermekük melletti tartózkodását a kórházakban nem lehet külön díjfizetéshez kötni, és azzal is, hogy szükség van az elhelyezés körülményeit, komfortfokozatát rögzítő általános szabályozás létrehozására, aminek a kidolgozását a minisztérium megkezdte – közölte a tárca szerdán az MTI-vel.
Jogosultság családi adókedvezmény jogosultság Kérdés
Tisztelt szakértő! Tájékoztatását szeretném kérni, hogyha az egyik szülő Ausztriában igényli a 2019-ben bevezetetett Familienbonus Plus-t (itt találtam róla bővebb információt: https://www.osztrakugyek.com/Adovisszaterites), akkor a másik szülő már nem jogosult a magyar családi adó- és járulékkedvezményre? Segítségét előre is köszönöm.
Kapcsolt vállalkozás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy egyszemélyes kft. ("A" Kft.), a tag és az ügyvezető ugyanaz a magánszemély. Az "A" Kft. tulajdonosának egyik szülője alapított egy kft.-t ("B" Kft.). Ebben a kft.-ben a szülő 49 százalékban tulajdonos, tag. Az ügyvezetője egy harmadik személy. Kapcsolt vállalkozásnak tekinthető-e az "A" és "B" Kft., a gyermek-szülő kapcsolat okán? Válaszát köszönöm!
Vevő neve a számlán – közétkeztetési ellátás Kérdés
Tisztelt Adózóna! Általános iskola vagyunk. Az egyik szülő munkáltatója szívesen kifizeti a gyermek étkeztetési számláját, ha a cég nevére írjuk a számlát. Állítása szerint mint cafeteria, de mint tudjuk, iskolai ellátás nem lehet cafeteria. Ezt meg is beszéltük, de az a kérés, hogy ne törődjünk vele, állítsuk ki a cég nevére a számlát. Helyesen tesszük-e, ha a tanuló szülőjének kérésére a gyermek neve helyett a cég nevére állítjuk ki a számlát?
Kiküldetés elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft.-nk ügyvezetőjének nincs saját gépkocsija, illetve a forgalmiban a tulajdonos az ügyvezető édesanyja, az üzembentartó pedig az ügyvezető. Ebben az esetben vezethet erre a személygépkocsira kiküldetési rendelvényt az ügyvezető, és annak kiszámolt költsége elszámolható a kft.-ben? Köszönjük szépen a segítségét!
Fizetés nélküli szabadság Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az Mt. 128. §-a szerint a munkavállaló gyermeke harmadik életéve betöltéséig – a gyermek gondozása céljából – fizetés nélküli szabadságra jogosult, amelyet a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban kell kiadni. Az Mt. 65. § (3) c) szerint a munkáltató felmondással nem szüntetheti meg a munkaviszonyt a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság tartama alatt. Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy mi az eljárás abban az esetben, ha a csed lejártát követően, a gyedet nem munkavállalónk, hanem annak férje kívánja igénybe venni? Az anyának (munkavállalónknak) ebben esetben is kötelesek vagyunk engedélyezni a fizetés nélküli szabadságot, illetve megszüntethető a munkaviszonya munkáltató részéről, ha nem kíván visszajönni dolgozni, mert továbbra is marad otthon gyermeke gondozása céljából? Ugyanazon gyermekre mindkét szülő jogosult fizetés nélküli szabadságra? A felmondási védelem mindkét szülőt megilleti ebben az esetben, vagy csak azon szülőt aki a gyedet igénybe veszi? Ha megszüntethető az anya munkaviszonya munkáltató részéről rendes felmondással és amennyiben nem dolgozza le a felmondási idő felét, akkor jól gondolom-e, hogy csak a felmentési időre jár illetmény a dolgozónak, a felmondási idő felét pedig fizetés nélküli szabadságként kezelem? Előre is köszönöm válaszát.