17 találat a(z) székhelyszolgáltató cimkére
Ha albérlet a központi ügyintézés helye, azt a kft. társasági szerződésében fel kell tüntetni? Kérdés
Telephely bejelentése Kérdés
Ezeken a helyeken razziázik a NAV a héten Cikk
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapjának tájékoztatása szerint az alábbi helyszíneken terveznek ellenőrzéseket az 9. héten.
Számlagyárat is működtetett a székhelyszolgáltató vezetője Cikk
Magyarország egyik legnagyobb székhelyszolgáltatójának vezetője felügyelte a számlagyáras bűnszervezetet, amit a napokban számolt fel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV). A több mint 800 milliós áfacsalás gyanúsítottjai közül öten már letartóztatásban vannak. A cégháló feltérképezésében ezúttal is nagy szerepe volt az online számlaadatok elemzésének, a NAV ugyanis már minden belföldi számlára rálát – közölte az adóhatóság.
Kormányrendelet a védelmi intézkedések ideiglenes szigorításáról – kérdések és ellentmondások Cikk
A koronavírus-járvány harmadik hulláma következtében újabb szigorítások lépnek éltbe március 8-ától Magyarországon. A Magyar Közlöny 36. számában jelent meg erről a kormányrendelet. Cikkünk a rendelet részleteit elemzi, illetve megfogalmazza az ezzel kapcsolatban felmerült kérdéseket, és rávilágít az esetleges ellentmondásokra is.
Székhelyszolgáltatónak adatszolgáltatás Kérdés
Ügyfélátvilágítási adatlapot kell kitölteni, a 2017. évi LIII. törvény 7–10. paragrafusaira hivatkozással. Az adatlapon tényleges tulajdonos adatait kérik. Egy kft.-ben az ügyvezető 60 százalékos, a két másik tulajdonos 20-20 százalékos tulajdonrésszel rendelkezik. Úgy olvastam, hogy a tényleges tulajdonos a minimum 25 százalékkal rendelkező tag. A székhelyszolgáltató mégis kéri az összes tag adatát. Mikor töltjük ki helyesen az adatlapot?
Székhelyszolgáltatók, régiségkereskedők: jelenteni kell a pénzmosásgyanút! Cikk
Január 10-étől bővült a pénzmosás gyanúját jelezni köteles szolgáltatók köre – figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV). Az adóhatóság tájékoztatást tett közzé honlapján az érintettekről, a használandó nyomtatványokról, és az azokra vonatkozó kitöltési útmutatóról.
Székhelyszolgáltatás nyújtása bérelt ingatlanban Kérdés
Tisztelt Szakértő!Céget szeretnénk alapítani, amely egy bérelt ingatlanban székhelyszolgáltatást nyújtana. Emellett van egy cégünk, amely könyveléssel foglalkozik. A székhelyszolgáltatási tevékenységet a 7/2017. (VI. 1.) IM rendelet szabályozza, melynek 1. § (5) c) pontja szerint a felek (szolgáltató és igénybevevő) között a székhelyszolgáltatáson túlmenően tartós könyvvezetési megbízási jogviszonynak is fenn kell állnia (ha bérelt ingatlanban történik a szolgáltatás). A székhelyszolgáltató cégben alapesetben nem volna könyvelő, aki ezt a feladatot ellátná, ezért az az ötletünk támadt, hogy a könyvelő cég elvégezhetné a könyvelést, vállalkozási szerződést kötne a székhelyszolgáltató céggel, és a székhelyszolgáltató mint közvetített szolgáltatás számlázhatná tovább a könyvelési díjat. A rendeletben erre vonatkozó tiltást nem találtam. A kérdésünk tehát: a székhelyszolgáltató nyújthat-e könyvelési szolgáltatást úgy, ha azt nem maga végzi, hanem közvetített szolgáltatásként továbbszámlázza?
Iparűzési adózásra bejelentkezés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van egy új ügyfelem, akinek a székhelye székhelyszolgáltatónál van. Oka, hogy ott nincs iparűzési adó. Most intézem a bejelentkezéseket. A kérdés: be kell-e jelentkezni iparűzési adó alá a székhelyen, avagy nem is lehet, ha olyan nincs? Köszönet!
Székhelyszolgáltató értelmezése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném, ha segítene az Art. 178. § 25/a pontjában rögzített székhelyszolgálató fogalmának értelmezésében. Cégünk két alapítvány létesítésekor hozzájárult ahhoz – ingyenesen –, hogy a saját tulajdonú ingatlanunkat székhelyként megjelöljék. Az irataik egy külön lezárt szekrényben találhatók, a tárolásért és a bejelentésért pénzt nem kértünk, azaz nem üzleti tevékenységként végezzük. Kérdésem arra irányulna, hogy ez esetben hogyan kell értelmezi a 178. § ide vonatkozó pontját, vagy kérjünk tőlük természetesen számla ellenében díjat, és ez esetben be kell jelenteni a szolgáltatást? Nem beszélve az áfatörvény szerinti ingyenes szolgáltatásnyújtásról. Fáradozását köszönve. Tisztelettel
Így módosultak júliusban a székhelyszolgáltatás szabályai Cikk
A székhelyszolgáltatásról szóló IM rendelet 2017. július 1-jén lépett hatályba, de néhány ponton máris változott. A július 19-étől hatályos módosítások egyrészt enyhítik, pontosítják a szabályozást, másrészt szigorítanak.
Székhelyszolgáltatás, iratőrzés helye Kérdés
Tisztelt Szakértő! Könyvelőiroda székhelyszolgáltatást nyújt egyik ügyfelének. A könyvelőiroda az iratmegőrzésre egy erre a tevékenységre szakosodott szolgáltatóval szerződést kötött és a könyvelési anyagát, iratait ott tárolja. Kérdésem, hogy a könyvelőirodánál székhelyszolgáltatást igénybe vevő cég könyvelési anyagának tárolására elegendő-e, ha csak a könyvelőirodának van szerződése az iratokat tároló céggel (a székhelyszolgáltatást igénybe vevő céggel nincs külön szerződés). A könyvelőiroda által az irattárolásra beküldött dobozok részletező jegyzékébe pontosan beírható, hogy milyen dokumentumokat tárol, tehát abból látható, hogy melyik cég dokumentumait tárolják. A fentiek ismeretében a székhelyszolgáltatást igénybe vevő cég iratőrzési helye lehet-e a székhelyszolgáltatást igénybe vevő NAV-hoz bejelentett címén, ami a székhelyszolgáltató könyvelő kft. székhelye? Előre is köszönöm a választ.
Módosulhat a székhelyszolgáltatásról szóló rendelet Cikk
Egy – az IM által június 30-án közzétett – tervezet szerint módosulna a székhelyszolgáltatásról szóló, valamint a cégbejegyzési eljárás és a cégnyilvántartás egyes kérdéseiről szóló IM rendelet is.
Székhelyszolgáltató? Kérdés
Egy kft.-nél a tagjainak tulajdonában lévő ingatlan van (lesz) bejegyezve székhelyként. Ilyen esetben a tagok mint magánszemélyek székhelyszolgáltatónak minősülnek?
Drasztikus változás júliustól: székhelyszolgáltatók húzhatják le a rolót? Cikk
Egy július 1-től hatályos minisztériumi rendelet várhatóan ellehetetleníti Magyarországon a legtöbb, professzionálisan működő székhelyszolgáltató működését. Az új szabályozás ugyanis előírja, hogy székhelyszolgáltatás alapjául a jövőben csak olyan ingatlan szolgálhat, amely a székhelyszolgáltató kizárólagos tulajdonában áll. A legtöbb professzionális székhelyszolgáltató azonban ma Magyarországon bérelt irodában nyújtja ezeket a szolgáltatásokat – hívja fel a figyelmet a Jalsovszky Ügyvédi Iroda.