115 találat a(z) rendezvény cimkére
Rendezvény részvételi díj Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. ügyvezetői részt vettek egy tevékenységükkel összefüggő konferencián, melyről számlát kaptak. A számlán szerepel a rendezvény részvételi díja és a továbbszámlázott étel, ital áfásan. A kérdésem, hogy ez a kft számára teljes mértékben költségként elszámolható-e, az áfa visszaigényelhető-e? Illetve van-e valamilyen adóvonzata a kft. vagy akár az ügyvezetők tekintetében? Előre is köszönöm a segítségüket.
Kiadások elszámolása Kérdés
Hogyan számolható el egy vállalkozásnál, ha nem reprezentációs céllal vásárol napi felhasználású élelmiszereket, italokat. Így például kávét, cukrot, tejszínt, tejszínhabot, ásványvizet, kólát, üdítőket stb. Ezeket nem egy rendezvényen belül használja, szolgálja fel, hanem a dolgozók mindennapi szükségleteit elégítik ki, illetve a céghez érkező személyeket vendégelik meg vele. Juttatásnak minősül-e ez? Adózni kell-e utánuk (attól függően, hogy saját dolgozó vagy vendég részére nyújtjuk)? Kell-e valamilyen nyilvántartással alátámasztani a fogyasztást? Milyen számlaosztályban kell nyilvántartani 51 vagy 55? Van-e erre vontkazóan valami különös rendelkezés az adótörvényekben?
Ünnepélyes átadó (üzemegység átadása) Kérdés
Tisztelt Szakértő! A segítségét szeretném kérni az alábbi kérdésben. Az új üzemcsarnokunk ünnepélyes átadásakor felmerültek különböző költségek, mint rendezvényszervezés, molinókészítés, meghívók készítése, a meghívott vendégek részére vendéglátás keretében étel, ital, ajándék stb. Hová soroljuk ezeket a költségeket? Válaszát és segítségét előre is köszönöm!
Rendezvény adóvonzata 2. Kérdés
Tisztelt Juhász Tibor Úr! Először is megköszönöm az előző, azonos című kérdésemre adott alapos és hosszú válaszát. De a sorait olvasva még néhány apró kérdés, illetve értelmezési bizonytalanság felmerült. A céges rendezvény, amiről még mindig szó van, az egy licenc szerződésben előírt kötelezettség, tehát céges rendezvény. A terembérlet adóvonzata még nem teljesen tiszta. Mivel a rendezvény céges, de van szórakoztató elem és étel-, italfogyasztás is, mi a teendő ezzel a résszel? A céges rendezvényen, ha nem ennének, innának, akkor is bérelni kellene a termet. Mi a helyes besorolás? Továbbá, ha a cég ad át az ott megjelent cégek képviselőinek díjakat, a díj minek számít? Amúgy a cég polcán fog díszelegni, ezt biztosan senki nem fogja hazavinni. Ezen tétel után kell-e adót fizetni? A rendezvény megszervezésében külső partner is részt vett (a saját munkavállalókon kívül), megbízási szerződéssel. Az ő számlája milyen költségnek minősül? Remélem, ez nem keletkeztet adóalapot. Várom megtisztelő válaszát. Köszönettel: Sz.E.
Rendezvény adóvonzata Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném kérni, hogy foglalja össze egy céges rendezvény adóvonzatát. Itt felsorolást szeretnék kérni, hogy mi minden is tartozhat ide (nyilván a teljesség igénye nélkül). Pár szóban bemutatom a saját problémás esetemet. Van egy céges nagy rendezvény, nagy létszámú résztvevővel, fizető és nem fizető (VIP) vendégekkel. A rendezvény a cég tevékenységéhez szorosan kapcsolódik, nem a szórakoztatásról szól, de nyilván vannak ilyen elemei is. Van étel és ital, parkolási díj, ajándékok, terembérlet, videós és fotós, hangtechnikus, fellépő vendégek, műsorvezető, ritkán szállásköltség (vidéki vendégek részére). Az adóalap megállapítása a felmerült összes költség (bruttó számla) figyelembevételével történik, a fizető és nem fizető vendégek arányában. A fizető vendégek után felmerült költségekből az áfa levonásra került (étel és ital után is, hiszen a fizető vendégnek ez a költség tovább lett számlázva). Itt talán kérdésként merülhet fel a fizető vendégnek kiállított számla. Ugyanis neki csak annyi van a számlán, hogy részvételi díj és egy ehhez tartozó összeg (tehát az étel és ital külön soron nincs megbontva). Ilyen esetben is levonható az áfa? A kérdést azért tettem fel ilyen részletesen, hogy végre kiderüljön, mi lehet adóalap és mi nem, mert ez egy rendezvény után állandó küzdelem a vezetőség és a könyvelő között. Várom megtisztelő válaszát. Üdvözlettel: Sz.E.
Közvetítői jutalék áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk különböző rendezvényekre belépőjegyek értékesítésével foglalkozik. A jegyek értékesítésére bizományosi szerződést kötöttünk. A nyári, szabadtéri rendezvényekre a belépőjegyek áfakulcsa 18 százalék. Az lenne a kérdésem, hogy a 18 százalékos értékesítéshez kapcsolódó bizományosi díjat is 18 százalékkal kell-e a számlán feltüntetni, vagy az 27 százalékos? Változik-e valami, ha nem bizományosi díjat, hanem értékesítési jutalékot számláznak?
Standépítés áfája külföldi megrendelőnek Kérdés
Tisztelt Szakértő! Angol cég Magyarországon rendezett konferenciát, ezért magyar adószámot kért, ami alatt a résztvevőknek számlázott. A rendezvényt egy budapesti szállodában tartották, amelyhez a standokat a szállodában egy magyar cég állította fel. A standépítést az angol cég felé belföldi egyenes, 27 százalékos áfával kell számlázni, vagy EU-n belüli szolgáltatásként az angliai adószámra? Válaszát előre is köszönöm!
18 százalékos áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk rendezvényjegyek értékesítésével foglalkozik, amely rendezvények között van 18 százalékos áfa kulcsú rendezvény (nyári szabadtéri fesztiválok) és van 27 százalékos áfa kulcsú rendezvény is. A jegyek értékesítésivel kapcsolatban kezelési költséget számítunk fel. Az lenne a kérdésünk, hogy 18 százalékos rendezvényekhez kapcsolódó kezelési költséget is 18 százalékal kell számláznunk, vagy a kezelési költség minden esetben 27 százalékos, függetlenül az adott rendezvény áfa kulcsától?
Szilveszteri bál közalapítványi rendezésben Kérdés
Községünk közalapítványa szilveszteri bált rendez. Minden résztvevő magánszemély belépőt fizet, melyből a zenészt és a terembérletet fizetik ki, de ezen felül maradna még bevétel. Jól gondolom-e, hogy a belépőből befolyt összeg nem minősülhet adománynak, vagyis társasági adó és iparűzési adó köteles lesz? Ha a rendezvény úgy van meghirdetve, hogy a belépő összegével támogatják a magánszemélyek az alapítványt, akkor minősülhet-e adománynak, mentesül-e adókötelezettség alól és ebben az esetben minden egyes belépő után nyugtát valamint igazolást kell-e majd kiállítani (személyi jövedelemadó bevalláshoz)?
Egyesűlet rendezvényén felszolgált étel, ital Kérdés
Egyesűlet az alaptevékenységével kapcsolatos elöadásokat,rendezvényeket, továbbképzéseket szervez,melyen ételt,italt is biztosítanak. Az egyesűlet tagjai tagdíjat fízetnék és ezeket az előadásokat a tagoknak bíztosítják. Kérdésem: az étel,ital biztosítása keletkeztet e adófízetésí kötelezetséget, SZJA, EHO.