50 találat a(z) raktár cimkére
Raktár, mint telephely Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérem segítségét: Berendezési tevékenységet folytató kft. tárgyak/eszközök tárolása céljából egy nagyobb telepen (X. kerületben) bérel egy kis konténer raktárt (amely a tároláson kívül semmire sem alkalmas). A cég székhelye a 2. kerületben van bejegyezve. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben kötelező-e bejelenteni a X. kerületi címet, mint telephelyet a cégbíróság vagy a NAV felé? Válaszát előre is megköszönve tisztelettel maradok!
Ketyeg az árbomba az ingatlanpiacon Cikk
A GKI fővárosi és magyarországi ingatlanpiaci index értéke 2017 októberében -1, illetve 0. A fővárosi index 2 ponttal csökkent, az országos nem változott az előző felméréshez képest. Az egy évvel ezelőtti értékeket az előbbi mutató 4 ponttal múlja alul, míg az utóbbi 2 ponttal haladja meg. Az ingatlanpiaci kilátások tetőzésén már körülbelül egy évvel túl vagyunk, de még a jelenlegi várakozások is derűlátóak, írja elemzésében a GKI.
Ingatlanok áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy cég megvásárolt egy ingatlant, amelyen két különböző méretű lakás és egy raktárhelyiség volt egy adott összegért, megbontás nélkül. A cég a két lakást átalakította és fel is újította, két kiadható lakást alakított ki és a raktárhelyiség is felújításra került. Itt szintén nem volt elkülöníthető a felújítási költség a két különböző méretű lakás, illetve a raktárhelyiség vonatkozásában. A lakóingatlannak minősülő és nem minősülő ingatlanok bérbeadására áfakört választott a cég, mert bérbeadással hasznosította a felújítás után a lakóingatlanokat. Már a felújítás áfáját is ennek megfelelően vonta le. Most jelentkezett egy magánszemély az egyik lakóingatlan megvásárlásra. Több kérdés merül fel, így: Milyen módszerrel lehet megállapítani, hogy jelenleg milyen értéket képvisel az egyik lakóingatlan? A négyzetméterre jutó ár + felújítási költség szintén négyzetméterre vetítetten a kézenfekvő megoldás. Ez elfogadható-e, vagy van-e erre más szabály? A másik kérdés az, hogy mivel magánszemély a vevő, így értékesítéskor az 5 százalékos áfát kell felszámítani, ha a szabályoknak megfelelő a lakóingatlan? Akkor is, ha 27 százalékos áfa került levonásra a felújítási költségeknél, illetve a felújítás az idén fejeződött be, a telek és a rajta lévő ingatlanok tavaly kerültek megvásárlásra, ekkor történt a lakóingatlanokra történő áfá- bejelentkezés is. A harmadik kérdés pedig az, hogy az egy helyrajzi számon lévő telken kötelező-e az alszámos megosztás? Köszönöm válaszát. Törökné
Telephelynek minősül-e a raktár? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném a segítségét kérni a következő esetben. Egyik vállalat egy másik önkormányzat területén raktározza az áruját, ami egy vámraktár. A raktár nem a vállalat tulajdona. A raktár tulajdonosa havonta tárolási díjat számláz ki nekik, az ott tárolt áru mennyiségétől függően. Az árut onnan szállítják tovább a cég vevőinek. Az önkormányzat a tevékenységet, mint kereskedelmi tevékenységet nyilvántartásba vette. Viszont az áruk le- és felrakodását és tárolását a raktár dolgozói végzik és felügyelik. A vállalat részéről nem dolgozik a raktár területén senki, és eszközei sincsenek ott. Kérdésem az lenne, hogy ez a raktár telephelynek minősül-e? Továbbá, ha külföldön tároltatnák az árut, és a raktár tárolási díjat számlázna ki nekik, akkor az a ráktár telephelynek minősülne-e? Kellene-e nekik külföldön adószámot igényelni? Előre is köszönöm szíves segítségét!
Építményadó Kérdés
Cégünk raktárt bérel azon a területen, ahol telephelyünk működik. A bérbeadó az építményadó összegét – a bérleti díjon felül – kiszámlázza részünkre, arra a területre, amit bérlünk tőle. Helyesen jár-e el a bérbeadó? Megteheti-e, hogy áthárítja ezt az összeget?
Raktárhelyiség telephelynek minősül-e? Kérdés
Tisztelt Szekesztőség! Cégünk székhelyétől nem messze bérel egy raktárhelyiséget építőanyag tárolására. A raktárban nem folytatunk üzletszerű tevékenységet, csak a szükséges építőanyagért megyünk. Kérdésünk az volna, hogy kell-e telephelynek bejelenteni a NAV-hoz vagy a cégbírósághoz? Köszönettel.
Raktárépület vagy építési telek? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalatunk egy raktárépületet vett az adásvételi szerződésen egy magánszemélytől 2016-ban. A későbbiekben a raktárépület lebontása után társasház épülne a telken. Az építkezést szeretné az társasház építésére időközben létrehozott kft.-ben elkezdeni. Kérdésem a következő, ha nem jelentkeztünk be áfakörbe a lakóingatlannak nem minősülő egyéb ingatlan, illetve egyéb beépítetlen ingatlan esetén, a szóban forgó raktárépületet mentesen továbbszámlázhatja? A további kérdésem, ha a tulajdonos lebontja a raktárépületet, megcsinálja a tereprendezést, és így adja tovább a társasház építő cégnek, akkor így már építési teleknek minősül, és áfásan kell továbbszámláznia? Milyen ismérvek alapján döntöm el, hogy ez építési telek-e? Ha az utóbbi mellett dönt, akkor a vásárló telekáfáját levonhatja? Ha esetleg apportként vinné be a másik cégbe a telket, akkor keletkeztet-e áfafizetési kötelezettséget? Köszönöm a válaszát!
Ekáer Kérdés
Tisztelt Szakértő! Bérmunkás cégként az anyavállalattól kapjuk a gyártáshoz szükséges anyagot. Kell-e ekáerszámot igényelni, ha az anyavállalat tulajdonában lévő anyagot másik településen lévő bérelt raktárunkból a saját telephelyünkre kívánjuk szállíttatni, belföldön?
Raktárlétesítés bejelentése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk átmeneti jelleggel raktárt bérelt egy szomszédos városban, termelő tevékenységet ott nem folytatunk. Kérdésem az lenne, hogy helyi adó szempontjából be kell-e ott jelentkezni, illetve a NAV-hoz be kell-e jelenteni, ha előreláthatólag év végéig fogjuk bérelni?
Cég által saját célra épített felépítmény áfa levonási joga Kérdés
A cég kizárólagosan áfaköteles tevékenységet végez. Saját célra raktárépületet épít sajátrezsis beruházás keretében. Az épület használatba vételekor a fizetendő áfa levonható-e?
Áfaelszámolás adómentes ingatlanon Kérdés
Tisztelt Szakértő! Mi van akkor, ha magánszemélytől vásároltunk egy ingatlant (telek és épületek), mely áfamentes volt? A cég az ingatlanon egy épületet felújít, és azt a bolti – kereskedelmi – tevékenységéhez kapcsolódó raktárként fogja üzemeltetni, tehát az áfás tevékenységéhez kapcsolódik. Az a kérdés, hogy a felújításhoz kapcsolódó számlák esetében az előzetesen megfizetett áfa levonható-e, és, ha igen, akkor van-e ennek előzetes bejelentési kötelezettsége? Van az ingatlanon két lakás is, melyeket felújít a cég azért, hogy azokat felújítás után, a tevékenységei közé felvéve ingatlan-bérbeadással hasznosítsa. A bérbeadást áfás tevékenységként szeretné végezni. Mikor kell az áfatörvény szerint az ingatlan-bérbeadást az általános szabályok szerinti körbe bejelenteni, ha már a felújításhoz kapcsolódó áfát is szeretné a cég visszaigényelni? Várom szíves válaszát köszönettel.
Kisgépek nyilvántartása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk fémszerkezeteket gyárt. Külön működtetünk egy szerszámraktárat, ahol fizikailag kezelünk húsz-harminc ezer forint egyedi értéktől akár százezer forintot meghaladó egyedi értékkel bíró eszközöket; ezek használata jellemzően meghaladja az 1 évet(garanciaidő 2-3 év). A párhuzamos nyilvántartás sok adminisztrációt igényel, ezért kérdésünk arra irányul, hogy elengedhetetlen-e, hogy ezen eszközöket az 1-es számlaosztályban kell nyilvántartani? Válaszukat köszönjük!
Raktár Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nagykereskedelemmel foglalkozó kft. székhelyén kívüli településen bérel egy ingatlant, kizárólag raktározás céljából. Köteles-e ezt a cégbírósághoz bejelenteni, vagy ezt elegendő a NAV felé megtenni a T201T adatlapon? Válaszát előre is köszönöm!
Értékcsökkenési leírás elszámolása Kérdés
Egy társaság "kivett üzemi épület és udvar" megnevezésű ingatlant vásárolt egy magánszemélytől. Az adásvételi szerződés egyösszegű vételi árat határozott meg az épületre és az udvarra. El lehet-e az értékcsökkenési leírást számolni ezen ingatlan esetében a teljes vételár alapján, ha az épületet raktárnak használják? Köszönöm válaszukat. Üdvözlettel: Kovács R
Társasházzá alakított nem lakáscélú helyiségek értékesítésének áfája Kérdés
Egy kft. a 23 éve tulajdonában lévő rakatárépületét (a telket nem) az eddig is meglévő állapotban, bárminemű átalakítás nélkül, a raktár funkció változatlanul hagyása mellett társasházzá alakíttatta és raktáregységenként az eddig is meglévő bérlőinek értékesíteni kívánja, terület használattal. Tevékenység változás a bérlők esetén sincs. A kft. az ingatlanértékesítésre az általános feltételeket választotta. Számlázhatja-e áfamentesen az értékesítést, vagy ebben az esetben választhatja-e az áfás értékesítést nem lakás céljára szolgáló ingatlan esetén? Válaszukat előre is köszönöm.