51 találat a(z) parkolás cimkére
Hivatali célú költségek Kérdés
Egy kft. ügyvezetője (nem munkaviszonyban látja el feladatát) a céges útjaival kapcsolatban különböző számlákat, illetve bizonylatokat (amelyek nem számlák) ad le a könyvelés felé. Ezen számlák, bizonylatok a cég külföldi partnereinek felkeresésével kapcsolatosak, rendszerint repülőjegyek, szállás+reggeli, parkolás, útdíjak, tankolás, gépkocsibérlés, étkezés. Ilyen üzleti utak esetében a társaságnak kell kiküldetési rendelvényt kiállítania, hiszen nem a munkáltató küldi el munkavállalóját céges útra, hanem maga az ügyvezető utazik. Hogyan lehet elszámolni azon költségek összegét, amelyről nem ad a cég névére szóló számlát? Például van, hogy parkolóautomatából vásárol parkolójegyet külföldön. A cég, valamint az ügyvezető (aki külföldi állampolgár) szempontjából keletkeztet-e adókötelezettséget bármelyik tétel (például a nem szállásdíjban foglalt reggelin kívüli étkezés)? A számlákat az 52-es utazási, kiküldetési költségek között kell nyilvántartani? Esetleges ellenőrzéskor, hogyan bizonyítható, hogy valóban üzleti céllal jelent meg az ügyvezető, ha például a partner megkeresése után mégsem kötöttek üzletet? A külföldi számlák tekintetében áfa szempontjából van-e valami bevallási kötelezettség? A számlán a "kinti" adómértéket tüntették fel.
Parkolóházi költség elszámolása Kérdés
Költségként elszámolható-e a parkolóházi parkolás 77 ezer forintos éves bérleti díja?
Parkolás áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Italautomata berendezések karbantartásával foglalkozó vállalkozó a munkája során gyakran parkol, mivel az egész országban dolgozik. Kérdésem, hogy ennek áfája levonható-e? A másik kérdésem, hogy, ha az autót csak éjszakára vagy munkaszüneti napokon parkoltatjuk, akkor mi a helyzet? Hogyan lehet különbséget tenni a parkolás és a bérlet között? Előre is köszönöm a válaszukat. Üdvözlettel. Reinhardt Éva
Társasház számlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy társasház lakói a ház udavarán tartják a kocsijukat. A társasház ezt a lakók felé parkolási díj címén kiszámlázza. Kérdésem, hogy ki kell-e számlázni ezt egyáltalán? Ha igen, kell-e rá áfát felszámítani, illetve milyen adó- és járulék terheli még ezen felül? A társasház be van jelentkezve áfakörbe. Tisztelettel várom válaszukat.
Amit a telefonszámla adójáról és számviteléről tudni érdemes Cikk
Engedménnyel vásárolt készülék, előfizetési díj, telefonbeszélgetések díja, internet-használat, cégautó parkolási díja, adomány. Bemutatjuk, hogyan kell elszámolni, ha mindezeket tartalmazza a telefonszámla.
Cégautóadó parkolási, útdíj elszámolás esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő!Cégautóadóhoz kapcsolódó fizetési kötelezettség helyes értelmezéséhez kérem segítségüket. A Gjt. 17/A (1) szerint: "Adóköteles az a személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény szerinti személygépkocsi ... továbbá az a személygépkocsi, amely után a számvitelről szóló 2000. évi C. törvény szerint költséget, ráfordítást, illetve az Szja tv. szerint tételes költségelszámolással költséget, értékcsökkenési leírást (a továbbiakban költség, ráfordítás, értékcsökkenési leírás együtt: költség) számoltak el."Tárgyi mentesség a (2) alapján: "Nem adóköteles az a magánszemély tulajdonában álló személygépkocsi, amelynek használatával összefüggésben a használó - költségei ellentételezésére - kizárólag az Szja tv. 7. §-a (1) bekezdésének r) pontja és 25. §-a (2) bekezdésének b) pontja szerinti költségtérítést kap, továbbá az olyan, magánszemélynek pénzügyi lízingbe adott személygépkocsi, amely után költséget nem számoltak el." Ugyanakkor a NAV tájékoztató 31. füzet "A cégautóadó és az azzal összefüggő egyes személyi jövedelemadó kérdések 2012." értelmezése szerint: "A kifizető által a magánszemély tulajdonában levő személygépkocsi hivatalos használatára tekintettel kifizetett, és személyi jellegű egyéb ráfordításként elszámolt költségtérítés sem a kifizetőnél, sem a magánszemélynél nem keletkeztet cégautóadó-fizetési kötelezettséget, feltéve, hogy a magánszemély nem számol el tételesen személygépjármű-használattal kapcsolatos költséget.""Az előzőekben leírtakat összefoglalva: minden esetben meg kell fizetni a cégautóadót, ha a magyar rendszámú (nem mentes) személygépkocsi jogi személy vagy jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet tulajdonában áll, függetlenül attól, hogy költséget számol-e el azzal kapcsolatosan, vagy sem. Minden más esetben (a törvény szerinti mentességekre is figyelemmel) csak akkor keletkezik cégautóadó fizetési kötelezettség, ha a személygépkocsi után az Szja tv., vagy az Sztv. alapján költségelszámolás történt." Kérdéseim: 1. Egy magánszemély tulajdonában álló személygépkocsi, amelyet üzleti útra vesznek igénybe, és amely után a kifizető (jogi személy) kizárólag az üzleti utazásra tekintettel felmerülő úthasználati díjat és parkolási díjat téríti meg a kifizető nevére kiállított számla alapján, keletkeztet-e cégautó fizetési kötelezettséget? 2. Ugyanezen esetben ha a számla a magánszemély nevére szól és a kifizető mint személyi jellegű ráfordítás téríti meg azt az autótulajdonos magánszemélynek, aki nem számol el tételesen szja szerinti ktg-et (azaz adóköteles bevételének tekinti), úgy keletkezik-e cégautó adó fizetési kötelezettség (mivel egyébként a személyi jellegű ráfordítás is ráfordítás a számviteli törvény szerint)? Hangsúlyozottan nem kiküldetési rendelvénnyel történik az elszámolás. Köszönettel:Varga Kálmán