7 találat a(z) példa cimkére

Lízingelt személygépkocsi megszerzése vevőkijelölési joggal – példával Cikk

A személyi jövedelemadóról szóló törvény (szja-törvény) 2024. január 1. napjával módosította a lízingre vonatkozó szabályozást, azonban ez a fogalmi meghatározást pontosította, nem pedig az adózási szabályokat.

Tartós ápolást végzők időskori támogatása, nyugdíj-kiegészítése – példákkal Cikk

A társadalombiztosítási rendszer keretén belül megállapítható öregségi nyugdíj összegét két tényező határozza meg: az elismert szolgálati idő tartama években, és az öregségi nyugdíj meghatározásának alapját képező átlagkereset, azaz a nyugdíjalap. A gyermeküket ápoló hozzátartozók keresőtevékenységet nem (vagy csak erősen korlátozott mértékben) tudnak végezni, ezért a számukra megállapítható nyugellátás mértéke is várhatóan jóval alacsonyabb lesz, mint azoké a szülőké, akik életpályájuk során folyamatosan keresni tudnak.

Táppénzre küldheti-e a munkáltató a kismamát, ha nem tud részére megfelelő munkakört biztosítani? Cikk

Munkavállalói oldalról érdemes tudni, hogy várandósság alatt nem mindegy, milyen munkakörben dolgozik egy kismama, van-e az egészségét, várandósságát veszélyeztető körülmény a munkavégzés során. Azt is érdemes tudni, kötelezheti-e a munkáltató a munkavállalót táppénzre, mondhatja-e, hogy nem tud munkát adni, így „írassa ki magát.” Nem ritka, mondhatni mindennapos esetek, cikkünkben ezt a témát járjuk körbe.

Sokszor zavarosak a „zöld” reklámüzenetek – erre hívja fel a figyelmet a GVH Cikk

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) gyorsvizsgálata alapján a vállalkozások fenntarthatóságra utaló reklámkommunikációi sok esetben nem párosulnak a fogyasztók számára könnyen elérhető és releváns alátámasztással. A GVH ugyanakkor pozitív példákat is talált a hazai gyakorlatok között – tette közzé honlapján a GVH.

Nyugdíj: amikor nem a munkaidő, hanem a kereset számít Cikk

Az arányos szolgálati idő számításával kapcsolatos szabályt 1997-es bevezetése óta sok kritika érte. Összeszedtük, mit kell tudni róla, s egy számításai példával is segítünk.

Családi adókedvezmény: hogyan kell számolni? Cikk

A családi adóalap-kedvezmény igénybevételével, számításával kapcsolatban még ma is számos kérdés akad. Cikkünkben részletes példákkal segítenünk eligazdoni a jogszabályok és azok értelmezése között.

Ingatlan értékesítése után mennyit és hogyan valljunk be? - APEH-tanácsok videóval Cikk

Az ingatlanértékesítésből származó jövedelem feltüntetése hogyan történik az adóbevallásban? Székely Zsuzsa, az APEH szakreferense egy példán keresztül mondja el olvasóinknak: mit, hol, hogyan kell kitölteni a 0853-as bevallásban.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink