44 találat a(z) online számla adatszolgáltatás cimkére

Készpénzes számlával kísért értékesítés és pénztárgép Kérdés

Adózási szigorítások halasztását, könnyítések bevezetését szorgalmazzák az adótanácsadók Cikk

Az Adótanácsadók Egyesületének elnöksége áttekintette az eddig hozott mikro- és kisvállalkozásokat segítő adózási intézkedéseket, és azokat kiegészítő, illetve új javaslatokat fogalmazott meg, és május 15-én – tételes jogszabályi szöveggel együtt – eljuttatta azokat a Pénzügyminisztériumnak.

Adatszolgáltatás belföldi fordított adózású ügyletek számláiról 2020. július 1-jétől Kérdés

Tisztelt Szakértők! 2020. július 1-jétől a belföldi fordított adózású ügyletekről kiállított számlák adatait szerepeltetni kell számlakibocsátó oldalon a NAV online számla adatszolgáltatásban, illetve számlabefogadó oldalon a belföldi összesítő jelentésben (2065M-es lapon)? Az elsőnél én úgy gondolom, hogy igen, minden esetben, de az összesítő jelentésben bizonytalan vagyok, mivel a NAV 2020. 02. 28-ai bejegyzése pont erre hívja fel a figyelmet: "Az M-es lapok benyújtásával kapcsolatban észlelt jellemző típushibák: Az adózók a fordított adózás hatálya alá tartozó ügyletről is beadják az M-es lapot, azonban mivel itt áthárított adó nincs, nyilatkozattételi kötelezettség sem terheli őket." Válaszukat előre is köszönöm!

Online számla-adatszolgáltatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Mivel július 1-jétől már 0 Ft áfatartalmú számlákat is jelenteni kell online számla-adatszolgáltatásba, ezért kérdésként merült fel (mivel cégünk webáruházat üzemeltet), hogy ha a vevő cégnévre kéri a számlát, kell-e és ideálisan mikor ellenőrizni, hogy a megadott adószám helyes-e? Rendeléskor bele tudjuk építeni, hogy a karakterek számát figyelje a weboldal, de hogy a megadott adószám érvényes-e, azt nem. Jelenleg nem nyilatkoztatjuk a vevőt, hogy adóalany-e, úgy tekintjük, hogy ha megad adószámot, akkor az. A rendelés teljesítésekor a számla kiállításra kerül, majd mielőtt számla-adatszolgáltatásba megy, az adószám ellenőrzésre kerül (automatikusan) és ha nem érvényes, úgy tekintjük a számlát, mintha nem adóalany felé lett volna kiállítva. Helyes-e ez az eljárás? Ha nem helyes adószámmal kiállított számlákat mégis lejelentünk, visszajön hibaüzenet, akkor van-e kötelezettségünk arra vonatkozóan, hogy javítsuk a számlát? Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel: Almási-H. Renáta

Online számla: a kötelező adatszolgáltatás általános szabályai Cikk

A koronavírus okozta helyzet a gazdasági élet és az adózás több területét is érinti. Az adóhatóság is döntött a számlázórendszerek online adatszolgáltatásával kapcsolatos változások következő fázisának elhalasztásáról. Az eredetileg 2020. április 1-jei hatályba lépéssel tervezett online adatszolgáltatás csak július 1-jétől lesz kötelezően alkalmazandó. A 2.0 adatszolgáltatás főleg technikai jellegű változást fog jelenteni az adatszolgáltatás formájában. Mielőtt – a cikksorozat következő részében – részletesen is megvizsgáljuk az új szabályozást, nézzük az online adatszolgáltatással kapcsolatos főbb rendelkezéseket!

Haladék az online számlaadat-szolgáltatásban Cikk

Három hónap haladékot kapnak a vállalkozások a koronavírus járvány által előidézett rendkívüli helyzetre tekintettel az online adatszolgáltatás 2.0 verziójának kötelező alkalmazására – közölte az adóhatóság honlapján az online számla felületen. Az új határidő 2020. április 1-je helyett 2020. július 1. Addig a vállalkozások a már megszokott módon teljesíthetik adatszolgáltatási kötelezettségüket, az adóhatóság ugyanakkor azt javasolja, aki megteheti, mielőbb álljon át az új rendszerre.

Könnyíteni kell az adóterheken: itt vannak a szakértői javaslatok Cikk

Az Adótanácsadók Egyesülete szükségesnek tartja az adózás könnyítését a kis- és középvállalatok számára a jelen körülmények között; javaslataikat megküldték a pénzügyminiszternek, amelyekre adótanácsadó cégek is reagáltak.

Online pénztárgép és adatszolgáltatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi gyakorlattal kapcsolatban kérem szíves állásfoglalását: TEÁOR 9602 Fodrászat, szépségápolás tevékenységi körű – jellemzően alanyi áfamentes és katás – egyéni vállalkozók idén, 2020-ban sem kötelesek a pénztárgépekről szóló 48/2013. (XI. 15.) NGM rendelet szerint tevékenységük végzéséhez az online pénztérgép használatára. Ők kézi nyugtát adnak a szolgáltatásukról és kérésre számlát bocsátanak ki, jellemzően eddig kézi számlatömböt használva. Az idén 07. 01-jétől, illetve 2021-től az online adatszolgáltatással kapcsolatos változások következtében csak a kibocsátott számlákkal kapcsolatos változások miatt szükséges változtatni a gyakorlatukon az alábbiak szerint: 2020. 07. 01-jétől minden vállalkozásnak kibocsátott számláról online adatszolgáltatást teljesítenek a NAV-nak, 2021-től a magánszemélyeknek adott számlákról (a tevékenység jellege miatt ez a jellemző) jelentenek online. A kézi nyugtákról – mivel nem kötelesek továbbra sem online pénztárgép használatára – pedig adatszolgáltatásra nem kötelesek a nyugta kibocsátásakor. Ez a joggyakorlat így megfelel-e az idén, illetve jövőre hatályos rendelkezéseknek?

Online számla-adatszolgáltatásra kötelezettek köre Kérdés

Vonatkozik-e a számla-adatszolgáltatási kötelezettség adószámos magánszemélyre, aki szálláshely szolgáltatással foglalkozik? Köszönettel!

Számlaadat-szolgáltatás – Lakásszövetkezet Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2020. július 01-től minden adóalany kötelezett a számlaadat-szolgáltatásra, azok az adóalanyok is, akik áfa szempontjából alanyi mentesek (adószámuk 1-es)? Köszönöm.

Az online számlaadat-szolgáltatás leggyakoribb hibáira figyelmeztet a NAV Cikk

Folyamatosan vizsgálja a Nemzeti Adó- és Vámhivatal az online számlaadat-szolgáltatási kötelezettség teljesítését, ennek során öt típushibát azonosított. Ezek a hibák kellő körültekintéssel és az adóhatóság javaslatainak figyelembevételével elkerülhetők.

Online számla 2.0: már a bejövő számla adatai is lekérdezhetők Cikk

Elnyerte végső formáját az online számla rendszer, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) valós idejű számla-adatszolgáltatás támogatására fejlesztett rendszere. A 2.0 verziószámot viselő változtatási csomag mind az online számla rendszert, mind a valós idejű számla-adatszolgáltatást jelentősen érinti. A hozzá kapcsolódó tesztrendszer viszont, amelyre az adózói számlázási rendszerek fejlesztéséhez elengedhetetlenül szükség van, csak október közepén indult, mely idő közben október végén még módosításra is került. A változások lekövetésére minden adózó számára közel fél éves felkészülési idő áll rendelkezésre, így 2020. április 1-jét követően, a jelenlegi 1.1 verziójú számlalejelentés már sikertelen adatszolgáltatásnak minősül – írja sajtóközleményében a Deloitte.

Ideje elkezdeni felkészülni az online számla-adatszolgáltatás jövőre alkalmazandó szabályaira Cikk

Nagyban megváltozik a módosító számlák kezelése a NAV által az onlineszámlarendszerre vonatkozóan nemrégiben közzétett 2.0 adatséma szerint, s az üzenetküldések módjának átalakítása mellett új szabályok vonatkoznak majd a beküldött számlákra vonatkozó státuszlekérdezések gyakoriságára is.

Online számla adatszolgáltatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következőben szeretnék segítséget kérni: Egy vállalkozásnak a 2015. évre sztornóznia kellett néhány bevételi számláját, melyek 100 000 forint feletti áfatartalmúak, mert most állapították meg a másik félnél, hogy egyenes adózás helyett fordított adózással kellett volna kiállítani a számlákat. Ebben az esetben a sztornó számlákat, melyeket most, 2019-ben állítottak ki, de 2015-re vonatkoznak, be kell-e jelenteni az online számla rendszerbe? Válaszukat előre is köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink