71 találat a(z) online adatszolgáltatás cimkére

Értékesítés nyugtával – magánszemély felé kiállított számla Kérdés

Online adatszolgáltatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem az, hogy július 1-jétől annak a magánszemélynek is kötelező-e az online adatszolgáltatás, akinek nincs adószáma – mert nem váltotta ki –, a bérbeadás tényéről belföldi adóalanynak eddig a számlával egy tekintet alá eső okiratot állított ki számla helyett. Vagy elég lenne a számlával mindenben megegyező irattal igazolni a bérbeadást? Köszönettel: Margit

Számlázási online adatszolgáltatás Kérdés

Alapítványunk kizárólag saját dolgozók felé állít ki kézi számlát a továbbhárított telefonköltségekről. Erről is kötelező (lesz), ha igen, mikortól adatot szolgáltatni a NAV felé?

Számlázás Kérdés

Cégünk olajos magvak előállításával és értékesítésével foglalkozik. Az értékesítés egy részét nagybani piacon végezzük. Az értékesítésekről készpénzes számlát bocsátunk ki, 2020.07. 01-től számlázóprogram segítségével, mely reményeink szerint biztosítani tudja az online adatszolgáltatást. Abban az esetben, ha mentesülünk a számlaadási kötelezettség alól – mert az áfával számított érték 900 ezer forint alatti, a vevő nem adóalany, készpénzes a fizetés, és nem kéri a számla kiállítását – kézi nyugtát használunk. A kérdésünk az, hogy megfelelő eljárás lesz-e ez a 2020.07.01-től még szélesebb körben érvényes online adatszolgáltatásnál? Illetve, ha 2021.01-től a magánszemélyek részére kiállított számlák is adatszolgáltatás alá esnek, ezek a nyugtás bizonylatok nem fognak beletartozni? Vagy várhatóan szigorítás lesz a számla nélküli bizonylatkiállításhoz kapcsolódóan? Köszönettel: Takács Zsuzsanna

Online adatszolgáltatás manuálisan Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk eddig csak külföldi kapcsolt partnernek számlázott a létrejötte óta, így az online adatszolgáltatás kötelezettségnek még nem kellett megfelelnie, csak 2021. 01. 01-jétől. A számlázórendszerünk korszerűsítése ezért csak most kezdődik majd el, viszont egy rendkívüli eset miatt belföldi cégnek kell számláznunk 7 millió forintot 2020 áprilisában. Adózási vagy bármilyen más szempontból nem okoz problémát, ha a meglévő számlázási rendszerrel kiállítjuk a számlát és ezt manuálisan rögzítjük a NAV-nál 5 munkapon belül? Vagy esetleg egy számlatömb vásárlása és annak manuális lejelentése lenne a helyes eljárás? Válaszát előre is köszönöm.

Online számla – onlinepénztárgép-használatra kötelezett Kérdés

Tisztelt Szakértő! Olyan cég, aki onlinepénztárgép-használatra kötelezett, ezidáig úgy járt el, hogy mikor áfás számlát kértek tőle, akkor beütötték a pénztárgépbe. Úgy tudjuk nem ez a szabály, de a NAV állásfoglalása szerint nem büntethető, ezért így az adminisztráció csökkentése miatt alkalmaztuk. 100 ezer forint áfát meghaladó számlája ezidáig nem volt. Ugye jól értelmezzük ,hogy neki is 2020. július 1-jét követően, minden vállalkozónak kiállított számlájáról adatot kell majd szolgáltatnia. Ez esetben nem fog gondot jelenteni, hogy az online pénztárgépben is szerepel a bevétel és az online számlán is le lesz jelentve? A NAV nem fogja ez esetben duplán venni ugyanazt a bevételt? A kérdés tehát az, hogy egy online pénztárgépes cég 2020. július 1-jétől pontosan milyen új rendszert alakítson ki, hogy megfeleljen a szabályoknak?

Alanyi mentesek adatszolgáltatása 2. Kérdés

Tisztelt Dr. Szeiler Nikolett! Meglepődve olvasom az ön által adott választ a hasonló címmel feltett kérdésre, tekintettel arra, hogy minden szakmai fórumon és előadáson egységesen kizárólag azzal az állásponttal lehet találkozni, hogy 2020. július 1-től minden adóalany által kiállított számlára vonatkozik az adatszolgáltatási kötelezettség. Országos hírnevű áfaszakértőnek konferencián feltett kérdésre adott válaszában is egyértelműen ezen az állásponton van. Kérdésem, hogy ön továbbra is kitart álláspontja mellett? Kérem, hogy legyen olyan kedves megnyugtató és egyértelmű választ adni arra, hogy mi a helyes értelmezés és a "többi szakértő" Ön szerint mit értelmez félre a törvény olvasása során. Köszönöm válaszát!

Online adatszolgáltatás 07. 01. után Kérdés

A számlák NAV felé történő online feltöltésének szabályai 2020. 07. 01-jével megváltoznak. A kérdéseim ezzel kapcsolatosak. 1, Van-e feltöltési kötelezettség, ha a kibocsátandó számlán csak TAM (tárgyi adómentes) szolgáltatás (például biztosításközvetítői kiegészítő tevékenység, felnőttoktatás stb.) szerepel? 2. Van-e feltöltési kötelezettség, ha a számla kibocsájtója alanyi áfamentes? 3. Van-e feltöltési kötelezettség, ha a vevő, a szolgáltatás igénybe vevője alanyi mentes? Köszönettel: Szajkó János

Adóellenőrzések az online számlaadatok alapján Cikk

A NAV tájékoztatása szerint az online számlarendszerben eddig 279 ezer adózó közel 70 millió számlaadatot küldött be, és az adóhatóság 24 ezer adóellenőrzésnél vette figyelembe az adatokat. Biztos számíthat adóellenőrzésre, akinél 1 millió forint feletti eltérést lát az adatokban az adóhatóság, vagy aki olyan cégekkel állt kapcsolatban, akik már felszámolás vagy kényszertörlés alatt állnak.

Online adatszolgáltatás július 1-jétől Kérdés

Tisztelt Szakértő! Már "a csapból is az folyik", hogy 2020. július elsejétől minden kiállított számláról kötelező online adatot szolgáltatni. Az információk viszont zavarosak, nem egyértelműek, ezért a következő két kérdést teszem fel: 1.) A rendelkezés a valamely ok folytán áfamentes (alanyi, tárgyi) vállalkozókra, vállalkozásokra is vonatkozik-e? 2.) A vonatkozó jogszabály szövege hol lelhető fel (rendelet, törvény konkrét száma)? Köszönettel: Nagy Zoltán

Online adatszolgáltatás közhatalmi tevékenység esetén Kérdés

Tisztelt Adózóna! Cégünk gépjárművek eredetiségvizsgálatával foglalkozik, amely az Áfa tv. 7. § (2) bekezdése alá tartozó közhatalmi tevékenységnek minősül. Ily módon az általunk kiállított számlák nem tartalmaznak áfát. Jól értelmezzük-e, hogy a tevékenységünk során kiállított számlák nem tartoznak az online adatszolgáltatási kötelezettség hatálya alá, mivel a közhatalmi tevékenység nem keletkeztet adóalanyiságot? Válaszukat előre is köszönjük!

Adószámos ingatlanbérbeadás számla Kérdés

Adószámos magánszemély ingatlanbérbeadása esetén számla kiállítása kötelező vagy elég a számviteli bizonylat? Ha számlát állít ki, akkor július 1-jétől online számlajelentés kötelező? Még akkor kezdte a lakáskiadást, mikor kellett hozzá adószám. Köszönöm!

Nem lassít a NAV a digitalizációs fejlesztésekkel Cikk

Az online számlázó rendszer sikeres bevezetését követően további területeken indít technológiai fejlesztéseket a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV). 2020. július elsejétől minden belföldi adóalanyok közötti számláról online adatot kell majd szolgáltatnia a cégeknek, 2021 tavaszától akár a vállalkozások áfabevallási tervezetét is elkészítheti a hivatal. Az EY szakmai konferenciáján Czöndör Szabolcs a NAV főosztályvezetője kiemelte, hogy mindezzel párhuzamosan megkezdték egy még szélesebb körű ellenőrzési adatátadási kötelezettség előkészítési munkálatait is.

Online adatszolgáltatás 2020. július 1-jétől Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azt szeretném kérdezni, hogy az alanyi mentes adóalanyok által kibocsátott számlákat is jelenteni kell majd 2020. július 1-jétől?

Megjelent a júniusi VálaszAdó Cikk

A bevallási és a beszámolókészítési feladatok végeztével új, halaszthatatlan teendőjük van a vállalkozásoknak.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink