2040 találat a(z) nyugdíj cimkére
Képviselők, polgármesterek korkedvezményes nyugdíja: szigorítás, ami keveseket érint Cikk
Az országgyűlési képviselők és a polgármesterek korhatár előtti nyugdíjba vonulási lehetőségét az év végéig kivezetik a rendszerből - olvasható a szerdai Magyar Nemzetben.
Módosították a szabad nyugdíjpénztár-választással kapcsolatos törvényeket Cikk
A magánnyugdíjpénztárakból visszalépő tagok vagyonának zavartalan átadása és a reálhozamok zökkenőmentes kifizetése érdekében az Országgyűlés hétfőn módosította a szabad nyugdíjpénztár-választás lebonyolításával összefüggő egyes törvényeket. A képviselők a javaslatot 281 igen és 50 nem szavazattal, tartózkodás nélkül fogadták el.
Pénteken újrakezdik tüntetésüket a rendvédelmi szakszervezetek Cikk
Újabb nagyszabású demonstrációt hirdettek péntekre a fővárosba a fegyveres és rendvédelmi dolgozók - jelentette be a hivatásunk védelmében elnevezéssel indult, két héttel ezelőtt felfüggesztett akciósorozat demonstrációs bizottságának vezetője
Betegállomány után meddig tart a felmondási védelem? Cikk
Mit jelent a védett kor, s a felmondási védelem miként jár hosszú betegállomány után? Olvasónk kérdésére Horváth Linda, az Adózóna munkjogásza válaszol.
Miért kellett nyugdíjba küldeni a 62 éves bírákat? Cikk
Ha az orvos, a tanár, a mérnök vagy a jogtanácsos 62 évesen nyugdíjazható, miért ne történhetne meg ez egy bíróval is? Mi a baj ezzel a rendelkezéssel? A bírákat eddig ért megkülönböztetés eltűnik, és ők is akkor mehetnek nyugdíjba, amikor az állampolgárok 99 százaléka. Az egyetemeken jogász túltermelés van, végzett jogászok ezrei nem tudnak a pályán elhelyezkedni, most majd mindenki „lépik egyet" – állítja szerző.
Nyugdíj előtt: a külföldi munkát miként lehet beszámítani a szolgálati időbe? Cikk
A külföldön ledolgozott évek szolgálati időbe történő beszámíttatása hogyan, milyen nyomtatványok kitöltésével lehetséges? Olvasónk kérdésére az Adózóna nyugdíjszakértője, Molnár László válaszol.
Megszűnt a NYENYI: mi most a teendő? Cikk
Számos olvasói érdeklődésre megerősítjük, hogy 2010. évre vonatkozóan megszűnt a nyugdíjbiztosítás részére április 30-ig, illetve augusztus 31-ig előírt éves adatszolgáltatási kötelezettség.
Nyugdíjmegállapításnál számítanak-e az egyéni vállakozói évek? Cikk
Mikor, milyen feltételekkel kérheti teljes nyugdíjaztatását a rokkantnyugdíjas? Olvasói kérdésre Molnár László, a hvg.hu nyugdíjaszakértő válaszol.
Végkielégítés különadója: tb sem jár az országgyűlési képviselőknek? Cikk
Ha elfogadnánk az Országgyűlési Hivatal álláspontját, hogy az országgyűlési képviselők nem foglalkoztatottak, őket a "nép" és nem az Országgyűlési Hivatal foglalkoztatja, akkor azt hihetnénk ők nem jogosultak tb-re és a nyugdíjra sem. Csakhogy a tb-törvény másként rendelkezik. És akkor most kinek kell bevallania a különadót?
Nyugdíjmegállapítás 2011-ben, új valorizációs szorzókkal Cikk
Megjelentek a valorizációs szorzószámok, így lehetővé vált a 2011-ben induló nyugdíjak „végleges” megállapítása.
Így mennek nyugdíjba a fegyveres szerveknél Cikk
Speciális öregségi nyugdíjszabályok vonatkoznak a fegyveres szervek hivatásos állományú tagjaira és a Magyar Honvédség hivatásos katonáira. E szerint a nyugdíjkorhatár előtt öt évvel megállapítható a szolgálati nyugdíja annak, aki legalább 25 év tényleges szolgálati viszonyban eltöltött idővel rendelkezik.
Szolgálati idő: nyugdíj mellett végzett munka beleszámít a 40 évbe? Cikk
A nyugdíj mellett végzett munka beleszámít-e a szolgálati időbe, ha egy nő több mint 40 évet dolgozott már? Olvasónk kérdésére az Adózóna nyugdíjszakértője, Molnár László válaszol.
Igazságtalan adórendszer: az MSZOSZ szerint a bérből élők fizetik a gazdagok magasabb életszínvonalát Cikk
A Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége (MSZOSZ) elutasítja a munkavállalókat, nyugdíjasokat érintő megszorításokat - írja a szakszervezeti szövetség Orbán Viktor miniszterelnöknek címzett nyílt levelében.
Közös megegyezés és végkielégítés: mit kell tudni? Cikk
Miképpen lehet érvényesíteni egy munkáltatóval szóban kötött megállapodást, s mikor jár végkielégítés a munkavállalónak? Olvasónk kérdésére az Adózóna munkajogásza, Horváth Linda válaszol.
Adókedvezmény alapú támogatások: mit kéne felszámolni? Cikk
Bár a lakosság felének nincs megtakarítása, az arányt tekintve nem állunk rosszabbul a szomszédainknál. Ettől függetlenül erősebb öngondoskodásra volna szükségünk. Ám ahhoz, hogy változzon a kialakult gyakorlat, és a lakosság hajlandó legyen valamilyen formában félretenni, új szabályokra és gyakorlatra volna szükség.