48 találat a(z) névérték cimkére
Saját üzletrész
Kérdés
Átalakított befektetői részjegy
Kérdés
Kiva, adóalap növelése
Kérdés
Mezőgazdasági szövetkezet zrt.-vé alakulását követő részvényértékesítés
Kérdés
Üzletrészvásárlás
Kérdés
Ingatlannal rendelkező társaság, üzletrész
Kérdés
Üzletrész térítés nélküli átadása
Kérdés
Tőkelszállításból keletkezett jövedelem adózása
Kérdés
Befektetői részjegy kifizetése
Kérdés
Kapott utalvány nyilvántartásba vétele
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdéssel fordulok Önhöz: Vállalkozás meghatározott értéket meghaladóan vásárol a beszállítótól, így vásárlási utalványt kap az utalvány névértékének nagyjából 5 százalékáért. A kapott számlán szerepel az utalvány, mint áfa körön kívüli tétel, feltüntetve az utalvány értéke (pl. 5000 forint értékű), a számlázott összeg 350 forint. Miként vehető nyilvántartásba az utalvány? Milyen értéken? Mi a könyvelési tétele? Amennyiben a vállalkozás továbbadja partnereinek, mint üzleti ajándék, úgy az adó alapja (szja, szocho 1,18) a névérték lesz? Köszönöm!
Üzletrész értékesítése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. egyik tulajdonosa értékesíti üzletrészét névértéken. 3 millió forintos törzstőkéből 40 százalékos tulajdonrészét 1,2 millió forinton értékesíti. A cég jegyzett tőkéje 3 millió, eredménytartalékban van 11,5 millió. Nincs más sajáttőke-elem. Ebben az esetben az eladó eladja az 5,8 millió forintos üzletrészét 1,2 millió forintért. A magánszemély vevő 4,6 millió forint vagyoni előnyhöz jut. A vevőnek a vétel időpontjában keletkezik adófizetési kötelezettsége, vagy csak akkor keletkezik, amikor ezt majd osztalékként kiveszi a cégből? Amennyiben a vétel napjával is keletkezik adófizetési kötelezettség, úgy pontosan mennyi az adó? A cégnél van-e ezzel kapcsolatban valami adófizetési kötelezettség?
Részvény bevonás, alaptőke leszállítás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Részvénytársaságunk részvényeket vont be és ezzel kapcsolatosan alaptőke-leszállításra került sor. Kérném segítségét ennek könyvelésében, ha a bevonás névértéken történt, nincs értékkülönbözet. Előre is köszönöm válaszát.
Üzletrész-értékesítés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. egyik tulajdonosa értékesítené üzletrészét. Az alapítás készpénzzel történt, a cég pénztárába befizetett 200 ezer forintot. A cég 2015-ben törzstőkét emelt az evás időszakban keletkezett eredménytartalékból, a tulajdonos üzletrészének névértéke így 1 millió 200 ezer forint lett. A cég saját tőkéje jelenleg 500 ezer forinttal haladja meg a jegyzett tőkét, tárgyi eszközei nincsenek, jelentős követelés-, kötelezettségállománnyal nem rendelkezik, jelenleg évi 500 ezer forint az adózott eredmény. Amennyiben most eladja az üzletrészét 1 millió 200 ezer forintért, keletkezik adófizetési kötelezettsége?
Üzletrész vásárlása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretnék segítséget kérni. A kft. üzletrészt vásárolt névérték felett, nem tudom ezt hogyan kell könyvelni. Az üzletrész – ami 9,89% értéke 296 700 forint, de a kft. ezért 13 840 000 forintot fizetett ki. Hogyan kell ezt könyvelni? Köszönöm válaszát.
Kft. üzletrészének eladása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kft.-nek van több tulajdonosa. Magánszemély is és társas vállalkozás is. Az egyik magánszemély úgy döntött, hogy üzletrészét eladja egyrészt a kft.-ben lévő másik magánszemélynek névértéken, a másik részét szintén a kft.-ben tulajdonosként lévő társas vállalkozásnak, névérték felett (nem piaci áron). Hogy kell könyvelni ezeket a gazdasági eseményeket a kft.-ben? Ha névértéken adja el a magánszemélynek a részesedését, kell vizsgálni a piaci árat és könyvelni utána árfolyamnyereséget? Illetve mit kell nézni és könyvelni, ha névérték felett adja el az üzletrészt a magánszemély tulajdonos? Köszönöm.