48 találat a(z) munkabérelőleg cimkére
Munkabérelőleg: mikor adható adómentesen, és mikor terheli szja és szocho? Cikk
A munkavállalónál előfordulhatnak olyan élethelyzetek, amikor anyagi gondjai enyhítésére nincs más lehetősége, mint hogy előleget kérjen a munkáltatójától a jövőbeni bére terhére. A nyári szabadság előtt gyakran élnek a munkavállalók ezzel a lehetőséggel. Cikkünkben összefoglaljuk a juttatásra vonatkozó szabályokat.
Munkabérelőleg folyósítása, adózása, könyvelése Kérdés
Munkabérelőleg (50 százalékos letíltás esetén) Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállalónknak több bírósági végrehajtásból származó letiltás terheli a munkabérét, így a havi összes letiltása eléri a nettó bére 50 százalékát. A munkavállaló munkabérelőleget szeretne felvenni. 1. Van erre ebben az esetben lehetőség? Adhat a munkáltató részére előleget? 2. Amennyiben igen, úgy a munkabérelőleg-levonás az 50 százalék (végrehajtás miatti levonás után megmaradt) nettó bérből lehetséges-e a következő hónapok során? 3. Van-e korlátozás arra vonatkozóan, hogy a munkabérelőleg-levonás után mennyi kifizethető nettó bére kell, hogy maradjon a munkavállalónak? Köszönöm a választ!
Munkabérelőleg kamata, levonása táppénzből Cikk
Le lehet-e vonni a munkabérelőlegből eredő tartozást, ha a dolgozó táppénzen van? Számolható-e rá kamat, ha kicsúszik a törlesztési határidőből? – kérdezte az Adózóna olvasója. Dr. Hajdu-Dudás Mária ügyvéd válaszolt.
Bérelőlegnél munkáltatói korlátok Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkabérelőleggel kapcsolatban mindenhol csak arról lehet olvasni, hogy hogyan adható (maximum a minimálbér ötszöröse, és 6 hónapon belüli visszafizetés), az én kérdésem az volna, hogy a munkáltatóra milyen korlátok vonatkoznak: – Egy évben hányszor kaphat ugyanaz a dolgozó (ha például 3 hónap alatt visszafizeti, a 4.-ben ismét felvehet, és ezt "zsinórban" ismételheti? – Egyidejűleg akár az összes dolgozó is felvehet bérelőleget, ez nincs korlátozva, hogy például a létszám x %-a kehet, vagy az egyidejűleg fennálló kintlévőség nincs valamilyen formában meghatározva? Szíves válaszát várva tisztelettel: Molnár Istvánné munkaügyi ea.
Munkabérelőleg egy évben két alkalommal Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkavállaó januárban igényelt béreleőleget, a 2019. évi minimálbért alapul véve, a maximálisan igényelhető 745 000 forintot. Az előirt 6 hónap alatt ennek visszafizetése megtörtént. Októberben újabb bérelőleg kérelemmel fordult a munkáltatóhoz. A kérdésem az az lenne, hogy a második bérelőlegre is alkalmazható-e a kedvező rendelkezés [Szja-törvény 72. § (4) bekezdés g) pontja?] Köszönettel
Munkabérelőleg Kérdés
Tisztelt Adózóna! Cégünk munkabérelőleget nyújt dolgozóinak, 6 hónapra, adómentesen, melynek összegét a havi bérből vonják majd le. Kérdésünk az lenne, hogy ha a dolgozó egész hónapban táppénzen van, akkor le lehet-e vonni a havi "tartozást"? Ha nem, és kicsúszunk a 6 hónapból, akkor milyen mértékű kamattal kell visszafizetni a dolgozónak a bérelőleget? Illetve lehet-e megállapodást kötni arra az esetre, hogy táppénz esetén a dolgozó vállalja, hogy levonják tőle a havi összeget, vagy azt befizeti a pénztárba? Segítségüket előre is nagyon köszönöm!
Munkabérelőleg levonása, ha felmondunk a dolgozónak Kérdés
Mi a teendő olyan esetben, ha fel szeretnénk mondani a munkavállalónak, de előző hónapban 150 000 Ft munkabérelőleget számfejtettünk számára, amit meg is kapott. Ezt az összeget milyen módon tudjuk levonni tőle? A munkabérelőleget 5 hónapos részletfizetésre kérte.
Levonás munkabérből Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy dolgozó munkabérelőleget vesz fel a munkáltatójától, közben egy bírósági letiltással is rendelkezik. A munkabéréből havonta levonásra kerül a letiltás összege, valamint a munkabérelőleg összege. Közben újabb bírósági letiltási felszólítás érkezik. A kérdésem az, hogy a két letiltás mellett a munkabérelőleg is levonható-e vagy a munkabérelőleget bele kell mint bértartozást számítani a havonta levonható maximum 50 százalékos mértékbe? Azt olvastam, hogy a munkabérelőleg nem letiltás, korlátlanul levonható a bérből, csak nem tudom, hogy jól értelmeztem-e? Köszönöm szépen!
Drága a nyaralás? Így kérhet munkabérelőleget Cikk
A nyári szabadság előtt többen élnek azzal a lehetőséggel, hogy munkabérelőleget kérnek munkáltatójuktól. A munkavállaló kérelmére a munkáltató által folyósított munkabérelőleg – bizonyos kivételektől eltekintve – adójogi szempontból olyan kamatmentes kölcsönnek minősül, amelyre az Szja tv. kamatkedvezményből származó jövedelemre vonatkozó szabályait kell alkalmazni.
Munkabérelőleg pénztárkönyvben Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérném szíves segítségét az alábbi esetben: munkavállaló hitelfelvétel miatt a 2017. október havi munkabérének kifizetését és még plusz munkabérelőleg-igényt is benyújtott a munkáltatójának 2017. október 10-én. A munkáltató a 10. havi munkabért és a kért 105 175 forint munkabérelőleget átutalta a dolgozó bankszámlájára 2017.10.12-én. A kérelem alapján a dolgozó plusz munkabérelőlegének, 105 175 forintnak a visszafizetése december hónapban megtörtént. A pénztárkönyvben hogyan kell ezt helyesen könyvelni? A munkabérelőleg milyen rovatokat érint? A havi '08-as bevallásokban be kell/kellett volna vallani? Köszönöm a segítséget.
Munkabérelőleg levonásának elmaradása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik dolgozó februárban bérelőleget vett fel, amiről most derült ki, hogy nem történt meg a részletekben történő levonása (a bérszámfejtés nem kapott róla információt, a dolgozó pedig nem szólt). 300000 Ft-ot kapott 6 havi részletre, de a törlesztés elmaradt. Mi a teendő ilyen esetben? Válaszát köszönöm.
Munkabérelőleg törlesztése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Arra a kérdésre szeretnék választ kapni, hogy a munkabérelőleg visszatörlesztésénél van-e olyan kikötés, hogy mikor kell elkezdeni annak a visszavonását? Például, ha valaki december 2-án felveszi a megengedett limiten belüli összeget, akkor lehet-e úgy megállapodni, hogy csak a következő év január hóra járó béréből (február 10.) vonjuk az első részletet? Köszönettel.
Munkabérelőleg visszavonásának kezdete Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem szíves tájékoztatását, mi az írásban megkért/engedélyezett (aktuális minimálbér ötszörösét meg nem haladó, hat havi munkabérből való levonással teljesítendő) adott hónapban (például 08. 05-én) kifizetett munkabérelőleg visszavonásának első kötelezően meghatározott hónapja (kollektív szerződés nincs a munkáltatónál)? Tehát, mely havi munkabér elszámolásánál szükséges megkezdeni az augusztus hónapban kifizetett munkabérelőleg visszavonását?
Munkabérelőleg Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkavállaló kért 250 000 forint előleget, amit jóvá is hagytak,17 hónapra havi 15 000 forinttal. Kérdésem az lenne, hogyha jól tudom csak 6 havi visszafizetés esetén adómentes, így ebben az esetben mit kell még fizetnie a dolgozónak? Be kell-e ezt vallani? Kell bármilyen igazoláson majd szerepeltetni? Minden szabály érdekelne, ami ide vonatkozik. Köszönöm!