88 találat a(z) munkáltatói támogatás cimkére

Támogatói adomány – szocholevonás Kérdés

Jól értelmezem-e, hogy a pénteken benyújtott adócsomagban szerepel, hogy az önkéntes pénztárba befizetett támogatói adományból jövőre a támogatást nyújtó (például munkáltató) levonhatja a személyijövedelemadó-előleget? Az is érdekelne, hogy a támogatásban részesülő magánszemélyt terhelő szociális hozzájárulást levonhatja-e a támogatást nyújtó?

Lakáshitel végtörlesztés adómentes támogatása Kérdés

Egy házaspár közös tulajdonú kft.-ben munkaviszonyban végzi tevékenységét. A megvásárolt ingatlan 28 millió forint értékű, a házaspár hitelt vett igénybe. A hitelt a cégből végtörlesztették pénzintézeten keresztül. A kérdésem az, hogy a 30 százalékos korlát a teljes vételár tekintetében külön-külön vizsgálandó, vagy tulajdoni hányad arányában? Köszönöm a választ.

Adómentes munkáltatói lakástámogatás Kérdés

Tisztelt Adózóna! Az adómentes munkáltatói lakástámogatással kapcsolatban az alábbi, részletező kérdéseket szeretnénk feltenni: 1.) Ugyanazon cégtől ugyanaz a munkavállaló kaphat-e 1 éven belül másik, egyébként a feltételeknek megfelelő lakásra támogatást? A korábban a támogatás segítségével megvett lakást már értékesítette, és másik lakást szeretne venni. Van-e valamilyen korlátja, adóvonzata a fenti megoldásnak? 2.) Az a munkavállaló, aki már kapott adómentes munkáltatói lakáscélú támogatást korábban (2017-ben), másik cégben, egy másik lakás vétele esetén kaphat-e ismét – 2018-ban – adómentesen támogatást? Ha igen, figyelembe kell-e venni a 4 éven belüli 5 millió forintos korlátot? Tisztelettel: Ecker Dániel

Mit lehet tenni a fel nem használt lakáscélú támogatással? Cikk

Nem tudta felhasználni a munkavállaló a munkáltatótól kapott lakáscélú támogatást, mivel meghiúsult a lakásvásárlása, hogyan fizetheti vissza adómentesen? – kérdezte olvasónk. Surányi Imréné okleveles közgazda szakértőnk válaszolt.

Hiteltörlesztés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. saját alkalmazottjának szeretné a meglévő lakáshitel-törlesztését átvállalni, adómentesen. Mik ennek a feltételei? Segítségét köszönöm. Ildi

Alkalmazottnak egyösszegű lakásvásárlási támogatás Kérdés

Tisztelt Adózóna! Munkavállalónk számára szeretnénk lakásvásárlási támogatást nyújtani. Egyedülállóként igazolt jövedelme alapján nem tudja a vásárláshoz szükséges önerőt teljes mértékben biztosítani, viszont így a banktól nem kap hitelt. Milyen formában tudnánk számára adómentes támogatást nyújtani? Tudunk neki mint munkáltató közvetlenül segíteni, vagy csak hitelintézeten keresztül? Mekkora lehet a támogatás mértéke, lehet-e egyösszegű a támogatás, és milyen nyilatkozatokat kell kitöltenünk? Az adómentességhez milyen részeket kell vizsgálnunk – gondolunk itt a szobaszámra stb.

Munkáltatói hitel-hozzájárulás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérném szíves segítségét. Magánszemély örökölt egy ingatlant 50 százalékos mértékben, a másik 50 százalékot pedig megvásárolta adásvételi szerződés útján 8 millió forintért. Ehhez 4 millió forint hitelt vett fel 5 éves futamidőre. A hitel törlesztéséhez a munkáltatója hozzá szeretne járulni. Kérdésünk: ennek mik a feltételei, mi szükséges hozzá? Havonta kerülne sor a törlesztésre, a munkáltató havi szinten mennyi összeggel járulhat hozzá, illetve mennyit adhat a munkavállalójának? Az összeget a munkavállaló számlájára vagy a hitel-folyószámlájára kell utalni? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Tóth Mária

Lakáscélú munkáltatói támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Testvérem és még jelenlegi férje válnak, és azzal segíteném testvéremet, hogy a jelenlegi férje tulajdonrészét megvenném, részben hitelből, részben önerőből, 50 százalékos tulajdonrészt szerezve a lakásban. A tranzakció természetesen piaci áron zajlana. Felhasználható-e az adómentes munkáltató hiteltörlesztés jelen esetben a fennálló testvéri kapcsolatra tekintettel megvett ingatlan 50 százalékára? (A méltányolható lakásigény feltételei fennállnak.) Szükséges-e állandó lakcímként bejegyeztetnem a lakást, vagy elegendő tartózkodási címként? (Tényleges költözés nem történne ugyan, de a feltételeknek megfelelés miatt kérdezném.) Köszönöm segítségét előre is!

Munkavállalónak nyújtott lakáscélú hitel törlesztése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kaphat-e lakáscélú hitel előtörlesztéséhez adómentesen 5 millió forintot egy kft. tulajdonosa, aki a kft.-ben 36 órás munkaviszonyban végez tevékenységet, és emellett megbízási jogviszonyban 0 forintért ügyvezető? Ha igen, akkor a méltányos lakásigény vizsgálatán kívül kell-e a munkáltatónak vizsgálni, hogy bejelentkezett-e a lakásba, ha igen, elég-e az ideglenes bejelentkezés? Vagy állandó lakhelynek kell lennie az adott lakásnak? Köszönöm: Ildikó

Ennyi lesz a diákhitel kamata 2018-ban Cikk

A Diákhitel1 kamata 2,3 százalék marad a 2018. január 1-je és június 30-a közötti időszakban. A kötött felhasználású Diákhitel2 2017. október 1-je óta kamatmentes az állami kamattámogatásnak köszönhetően – közölte a Diákhitel Központ (DK) Zrt.

Így támogathatja a munkáltató dolgozója iskolarendszerű képzését Cikk

Idén január 1-jétől az szja-törvény már nem sorolja a béren kívüli juttatások közé az iskolarendszerű képzés költségének munkáltató által történő átvállalását, de úgy rendelkezik, hogy a munkáltató (ideértve a személyesen közreműködő tagja esetében a társas vállalkozást is) 2016. december 31-ét követően a 2016. december 31-én hatályos szja-törvény 71. paragrafus (6) bekezdésének d) pontjában meghatározott feltételekkel, de értékhatár nélkül egyes meghatározott juttatásként továbbra is részt vállalhat – a pénzbeli támogatásnál kedvezőbb adózás mellett – a munkavállaló tanulmányi költségeinek finanszírozásában.

Lakáscélú hitel munkáltatói támogatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. a munkavállalójának a lakáshitele törlesztéséhez adómentes támogatást szeretne adni. A feltételeket megvizsgáltuk egyetlen kérdésben nem vagyunk biztosak. A munkavállaló a lakása megvásárlásához a felvett hitelt három alkalommal módosította. A megkötött szerződést egy alkalommal bankon belül átütemeztette, majd átment egy másik bankhoz, ahol hitelkiváltás történt, majd bele is törlesztett a meglévő hitelbe, hogy gyorsabban teljen. A hitel maga jelenleg is a lakáshoz kapcsolódó, de a tőke kintlévőség jelentősen kevesebb. A kérdés az, hogy a jelenleg élő hitelszerződést lehet-e alapul venni, vagy az először megkötött hitelszerződés az alapja a támogatásnak?

Albérlet-támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérném szíves segítségét az alábbi kérdésben: Új munkavállalónk (2017.08.11 a belépés dátuma) részére szeretnénk albérlet-támogatást fizetni. A munkavállaló heti 40 órás munkaviszonyban dolgozik, és állandó lakcíme a munkavégzés helyétől 100 kilométerre van. (A bérbeadó felé a munkavállaló által kifizetett összeg 35 ezer forint, ebből 30 ezer forintot szeretnénk átvállalni.) Az előző évben és most sem rendelkezett 60 kilométer távolságon belül állandó lakással. A bérbevételről kötelező, hogy számlával rendelkezzen a munkavállaló, vagy elég a banki átutalásról kinyomtatott papír? A megkötött bérleti szerződés rendelkezésre áll, és a munkavállaló nyilatkozata is arról, hogy az elmúlt 12 hónapban nem rendelkezett lakás tulajdonjogával, haszonélvezeti jogával. Adható a fenti feltételek mellett az adómentes lakhatási támogatás? Ha nem, milyen adóvonzata van? Hogyan kell ezt dokumentálni, és NAV felé bevallani? 2017. augusztus hónapra is kifizethető a teljes összeg, vagy arányosítani kell? Köszönöm a segítséget.

Munkáltatója támogathatja nyári koncert- vagy színházjegyvásárlását Cikk

Javában itt a fesztiválszezon, rengeteg a koncert és egyéb kulturális rendezvény, amit a magánszemélyek esetében a munkáltató/kifizető is támogathat.

Munkáltatói lakás célú támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. alkalmazottja használt lakást vásárol, az értéke 13 millió Ft, amit önerőből vásárol meg, hitelt nem vesz fel. A munkáltató szeretné őt támogatni. Megteheti a munkáltató, hogy lakáscélú támogatás keretében adómentesen juttat dolgozója számára? Használt lakásra adhat a munkáltató ilyen célú adómentes juttatást? Hogyan lehet így a támogatást nyújtani, ha nincs közreműködő bank?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink