86 találat a(z) munkáltatói támogatás cimkére

Adómentes munkáltatói lakáscélú támogatás II. Kérdés

Tisztelt Surányi Imréné! Köszönöm a kérdésemre adott válaszát, a válasza alapján a feltételeket újragondolva: adhat-e adómentes lakáscélú munkáltatói támogatást ugyanazon lakásvásárlásra a kft. a férjnek (A), a feleségnek (B), a fiúknak (X) és a lányuknak (Z) egyidejűleg 5-5 millió forint, 4*5= összesen 20 millió forintot az alábbi esetben? • A kft. 2 tagja, A és B, illetve X heti 40 órás munkaviszonyban áll a kft.-vel, Z egy másik cégnél fennálló heti 40 órás munkaviszony mellett havi 4 órás munkaviszonyban áll a kft.-nél, • A, B,X és Z nyilatkozik: egyik sem kapott több munkáltatótól egymást követően 5 év alatt 5 millió forintnál több támogatást, • A felhasználás lakáscélú: új lakás vásárlás, vételár: 32 millió forint, 30%-a 9,6 millió forint, A, B, X és Z is kap 5 millió forint támogatást, összesen a 4 személy 20 millió forintot, • A lakás 85,4 nm, a lakóhelyiségek alapterülete nm-ben: nappali: 27, 4, szoba1.:10, szoba2.:12,3 szoba3.:8,9, ez össz. 58,6 nm, egyéb helyiségek össz.:26,8 nm. A méltányolható lakásigény szerint ez 2 normál lakószoba+ 2 kisebb , 8-12 nm közötti szoba, az 1 szobának minősül, össz. 3 lakószoba. • Az együttköltöző családtagok: A, B, X és Y, : így mind a 4 esetén 4 fő, • A méltányolható lakásigény mértéke: a fenti 4 fő esetén: 3-4 fő maximum 4 lakószoba. Az új lakás 3 lakószobás: A, B ,X és Z esetén is megfelelnek a szobaszámnak, • Az új lakás tulajdonosai: A, B,X és Z: A, B , X és Z esetében is saját lakásnak minősül, • Az 5-5 millió forintot a kft. bankon keresztül adja, a bank utalja tovább A, B , X és Z számlájára.

Lakásépítés támogatása Kérdés

Egy kft. két tulajdonossal rendelkezik, de a társasági szerződés értelmében mindkettő alkalmazott, egyik 40 órában, a másik heti 10 órában. Igénybe vehető-e részükre a lakásépítési támogatás fejenként 5 millió forint értékben?

Lakáshiteltörlesztés cégből munkavállalónak Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünket megkereste az egyik hitelintézet, hogy a hatályos jogszabályok szerint a cégből fizetheti a dolgozók lakáshitel törlesztését. Valóban adómentes ez mind a munkáltató, mind a magánszemély részére? Adható úgy, hogy csak azoknak a dolgozóknak, akiknek van lakástörlesztésük, akinek nincs, az pedig nem kap semmit? Vagy csak cafeteria elemként adható? Köszönöm szépen a tájékoztatásukat!

Munkáltatói támogatás lakáshitel-törlesztéshez Kérdés

Egy alkalmazottnak a férjével együtt van lakáshitele. A férj az adós, az ő bankszámlájáról megy a törlesztés. A feleség adóstárs. A feleségnek kettő 4 órás munkahelye van. A feleség mindkét munkáltatója adhat a hiteltörlesztéshez támogatást? Ez a törlesztőrészlet 30 százalékáig terjedhet munkáltatónként? Köszönöm.

Lakáshitel-törlesztés támogatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A témában a kérdéseket, válaszokat elolvastam, de még mindig lenne kérdesem. Munkavállalónk Fundamenta lakáshitelt vett fel, aminek a törlesztését cégünk szeretné fizetni. Kérem, írják le részletesen, hogy milyen lépéseket, milyen sorrendben kell ehhez megtennünk, mint munkáltatónak, illetve milyen lépéseket kell megtennie a munkavállalónak? Kivel kell beszélnünk, kivel kell szerződnünk? Esetleg a Fundamentával és a cég számlavezető bankjával is? Mit kérjünk tőlük? Úgy hallottam, más megítélés alá esik az adómentesség akkor, ha még nem vette fel valaki a hitelt, és a cég ennek érdekében támogatja, vagy ha már a meglévő hitelét vállalja át, és a hiteltörlesztést fizeti a cég. Úgy hallottam, hogy az utóbbi esetben nem 30%-ról van szó, hanem évente 5 millió forintról. Ez igaz? Vagy mindkét esetben csak a vételér 30%-a lehet adómentes támogatás összesen? Munkavállalónk a hitelt 15 évig törlesztené a hitelszerződés alapján. Mennyi az az összeg, amit mint cég havonta helyette kifizethetünk, és ennek mi a menete (elnézést ezt kérdeztem először fent)? Még soha nem intéztünk ilyet sem mi, sem a munkavállaló, ezért vagyunk tanácstalanok a technikai kivitelezésében. Köszönöm válaszát.

Munkáltatói lakásvásárlási támogatás buktatói Kérdés

Tisztelt Szakértő! Milyen módon támogathatja a munkáltató munkavállalója lakásvásárlását, ha azt minden munkavállalóra vonatkozóan nem tudja, vagy nem akarja kiterjeszteni? Mivel a munkáltatói "lakáskölcsön" folyósítása nem kötelezettség a munkáltató számára, meghatározhat olyan feltételeket, keretösszeget stb, amely alapján csak egy vagy maximum néhány munkavállalót támogat?

Támogatás munkavállalónak Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kolléganőnk gyermeke súlyosan megbetegedett, hónapokon keresztül tartó kezelésre lesz szüksége. Kérdésünk hogy a vállalat milyen módon tudja támogatni? Arra lehetőség van-e, hogy a dolgozónak erre az időszakra fizetett szabadságot biztosítsunk. Ez valószínűleg több hónapot jelentene. Illetve a gyermek részére vásárolt étrendkiegészítő szereket fizetnénk ki. Ezt milyen módon tehetjük meg? Illetve milyen adó- és járulékterhekkel kell számolni? Válaszát előre is köszönöm!

Munkáltatói támogatás lakásvásárlásra Kérdés

Szeretnénk igénybe venni a munkáltatói lakáscélú támogatást (5 évente 5 millió forint), mint ügyvezetők, s egyben munkavállalók is a cégben. Sajnos a jogszabály nem egyértelműen fogalmaz, hogy ezt magunk is igénybe vehetjük-e vagy ezt később a NAV adóelkerülés címén megadóztathatja? A cégünkben 2-en vagyunk tulajdonosok, s további 2 munkavállalónk van.

Vissza nem térítendő munkáltatói támogatás lakásvásárláshoz II. Kérdés

Tisztelt Surányi Imréné! Megkaptam válaszát, de nem kimondottan erre vonatkozott a kérdésem. Azzal tisztában vagyok, hogy az szja-törvény szerint mi számít adómentes lakásszerzési támogatásnak. Azt viszont nem értem, hogy mit jelent az a kifejezés, hogy "bank közreműködésével" kell a juttatást nyújtanom. Hiszen a dolgozó banktól vesz fel hitelt, s a cég is bankból utal. Ráadásul az OTP-ben van a dolgozó hitelkérelme – s emiatt ott lesz a bankszámlája is, amelyet a hiteltörlesztése miatt kell nyitnia –, s a cég bankszámlája is ott van. Ezért az OTP-ben kérdeztem meg, hogy hová utaljak. Mindenki azt mondta, hogy "nincs rálátása". Végül az egyik OTP-ügyintéző megérdezett valakit (aki "ilyenekkel foglalkozik"), s azt mondta, hogy módosítsuk az adásvételi szerződést, mely szerint a cég utal a dolgozónak egy bizonyos összeget. S ez alapján utalhatom az eladó bankszámlájára a támogatás összegét. Pontosítom: a cég nem hitelátvállalást akar utalni, hanem egyszeri támogatást a vásárláshoz. Ezenkívül az a kérdésem, hogy milyen bejelentési kötelezettségem van a NAV felé, illetve máshová be kell-e jelenteni a támogatást? Tisztelettel várom további válaszát. Üdvözlettel: Boskó Lászlóné

Vissza nem térítendő munkáltatói támogatás lakásvásárláshoz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalónknak lakásvásárláshoz vissza nem térítendő támogatást szeretnénk adni. A dolgozó a lakást saját (önerő) átutalásával, lakásvásárlási hitel igénybevételével és a munkáltatói támogatás összegével szeretné kifizetni.Ezzel kapcsolatban az alábbi kérdésem van: - A hitel folyósítása előtt kell átutalnunk a munkáltatói támogatás összegét. Ezt utalhatom az eladó bankszámlájára? - Utalás előtt - és után milyen bejelentési kötelezettségem van a NAV felé? - Adás-vételi szerződésben nem tértünk ki a munkáltatói támogatásra. Ezért meg kell módosítanunk a szerződést? A bejelentéssel kapcsolatban olvastam, hogy utalás előtt bejelentést kell tenni a cégnek, de úgy értelmeztem, hogy csak a hiteltörlesztés átvállalása esetén szükséges ezt megtenni (OTP ADLAK - Adómentes Lakáshitel-támogatási Szolgáltatáscsomag) Várom válaszukat, melyet előre is megköszönök. Tisztelettel: Boskóné -

Csak így lehet adómentesen támogatni a lakáshitel-törlesztést Cikk

Pórul járhat a cég és a munkavállalója, ha nem tájékozódik a lakáscélú támogatás adómentességének feltételeiről.

Munkáltatói adómentes lakáscélú támogatás második évben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk cíafetériarendszer keretében lehetőséget nyújt lakáscélú hitel támogatásának igénylésére. Azon kollégák, akik kérték ezt a juttatást, 2015-ben megfelelőségi vizsgálaton estek át, melyet egy szerződött bank végzett el. A banktól kaptunk igazolást, hogy megfelelnek-e ezen kollégák a törvényi feltételeknek. A kérdésem az lenne, hogy 2016-ban ugyanezen dolgozók részére újabb vizsgálat nélkül fizethetjük-e adómentesen a támogatást? Mindenkitől rendelkezünk egy banki igazolással, hogy az első félévben milyen összegű volt a hiteltörlesztésük. Ezen felül kell-e valamilyen dokumentumot bekérnünk tőlük a kifizetéshez? Köszönöm.

Lakáscélú munkáltatói támogatás 2. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Köszönöm korábbi kérdésemre (Lakáscélú munkáltatói támogatás) adott mai válaszát. Elnézést, ha nem fogalmaztam meg helyesen, de arról van szó, hogy a magánszemély megvásárol egy másik magánszemélytől egy telket, nyilván azzal a céllal, hogy egy harmadik személy vállalkozó arra lakóházat építsen. Tehát az építésről szóló számla már nem fogja a telket tartalmazni, az már a magánszemély tulajdonában van addigra. Nyilván a két ügylet (telek és építkezés) elkülönül időben egy kicsit egymástól, de egy célt szolgált. Köszönöm válaszát előre is.

Tanulmányi szerződés: mikor köthető, mikor nem? Cikk

A munkáltatók különféle képzésekhez támogatást nyújthatnak munkavállalóiknak. Tanulmányi szerződést azonban csak abban az esetben lehet kötni a dolgozókkal, ha nem a munkáltató kötelezi őket a tanulmány elvégzésére. Bírósági ítéletekben foglaltakat idézve, illetve a munka törvénykönyvének vonatkozó passzusaira hivatkozva részletezzük a tanulmányi szerződés megkötésére vonatkozó tudnivalókat.

Temetési költség céges elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. ügyvezetőjének édesanyja a mai napon elhunyt. Az ügyvezető jelenleg munkaviszonyban áll a cégben. A temetés költségeit szeretné a cég fizetni. Ebben az esetben a költséget adómentesen számolhatja-e el a cég? Ha igen, milyen formában tudja majd elszámolni? Köszönettel!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Ajándék kupon

dr. Kelemen László

adószakértő, jogász

Unión kívüli szolgáltatás

dr. Kelemen László

adószakértő, jogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink