35 találat a(z) megváltozott munkaképesség cimkére
Megváltozott munkaképesség
Kérdés
Tisztelt Szakértő, abban kérném a segítségét, hogy a rehabilitációs járulék csökkentésénél figyelembe vehető-e olyan munkavállaló aki C2 besorolást kapott? A csökkentéshez egyéb esetekben elég a kiadott határozat vagy külön nyomtatványon kell megigényelni a minősítés eredményét?
Megváltozott munkaképességű dolgozó járulékfizetése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az, hogy ha a munkavállaló az egyik munkahelyén 8 órában, a másik munkahelyén 4 órában dolgozik, akkor az első munkahelyén figyelembe vehetnék-e azt, hogy ő megváltozott munkaképességű dolgozó, és ekkor a 255 000 forint után nem kellene szochót fizetni utána, a másik munkahelyén pedig, mivel 60 éves, figyelembe lehetne venni az 55 év felettiek szochokedvezményét? Köszönöm a válaszát.
Táppénz, szochokedvezmény, közgyógyellátás: új szabályok
Cikk
Több ponton módosultak a különféle társadalombiztosítási ellátásokra való jogosultság igazolására vonatkozó rendelkezések, és átalakult a családtámogatások igazgatási rendje is – derül ki a Magyar Közlöny 37. számában megjelent törvénymódosításokból. Cikkünkben az április 1-jétől alkalmazandó változásokat ismertetjük.
Megváltozott munkaképesség?
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságiadóalap-csökkentő tétel lehet-e annak a rehabilitációs kártyával rendelkező munkavállalónak a 2014. évi munkabére, akinek az orvosi papírján az alábbi adatok találhatóak: össz-szervezeti egészségkárosodás 40 százalék, egészségi állapot 60 százalék? A társasági adó törvény csak "megváltozott munkaképességű" személyről beszél, más forrásokban legalább 50 százalékban megváltozott munkaképességről lehet olvasni... Mivel a törvényben nem találjuk az 50 százalékot, ezért szeretnénk az ügy végére járni. Másrészt megszokhattuk már, hogy ugyanazon fogalom alatt mást ért az egyik törvény vagy rendelet, és mást a másik. Válaszát megköszönöm!
Ők jogosultak rehabilitációs, rokkantsági ellátásra vagy járadékra
Cikk
A rokkantsági ellátórendszer 2012. januártól történt reformját követően rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugellátás, rehabilitációs járadék, rendszeres szociális járadék, valamint átmeneti járadék megállapítására már nincs lehetőség. Összefoglaltuk, hogy ettől az időponttól milyen ellátásokra lehetnek jogosultak a megváltozott munkaképességű személyek.