9 találat a(z) mérlegképes cimkére
Mérlegképes végzettség gyakorlati ideje Kérdés
Online mérlegképes képzés Kérdés
Mérlegképes "jogosítvány"? Ki ellenőrzi? Kérdés
T Cím! Munkám során találkoztam olyan, közzétételre beadott mérleg-, eredménykimutatás + kieg melléklettel, ahol a személynévhez tartozóan nem a saját nyilvántartási száma szerepelt az illetőnek. Ennek okán kérdezem, hogy milyen szankcióval jár, ha a nyilvántartási szám tudatosan visszaéléssel került a beküldött iratokra? köszönettel Szabó Sándorné
Hogyan lehet visszaszerezni a regisztrált könyvelői minősítést? Cikk
Évente több ezer könyvviteli szolgáltatást végző, mérlegképes könyvelőt töröl a Nemzetgazdasági Minisztérium a honlapján közzétett nyilvántartásból azért, mert nem tudja teljesíteni az előírt kötelező továbbképzési feltételt, vagy csak egyszerűen nem közli időben adataik változását. Hogyan lehet újból elindítani a könyvelési szolgáltatását, s visszakerülni a regisztrált mérlegképes könyvelők közé?
Mérlegképes könyvelő újraindítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi ügyben kérném segítségét: Egy személy rendelkezik a mérlegképes könyvelői végzettséggel, azonban továbbképzésekre nem járt el, így kizárták/törölték a nyilvántartásból. Most azonban szeretné újból elindítani a mérlegképes könyvelést. Kérdésünk: ez esetben mi a teendője, hogyan lehetne újból indítani a dolgot? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Tóth Mária
Mérlegképes szakirányok 2 Kérdés
Tisztelt Szakértő! Jól értelmezem az előző kérdésemre "Mérlegképes szakirányok" adott válaszát? Sehol, semmilyen jogszabályban nincs leírva, hogy melyik szakiránnyal milyen terület beszámolóját lehet beadni, csak az IFRS-nél? Konkrétan egy PÉNZINTÉZETI beszámoló (amire vonatkozik a 250/2000-res rendelet, tehát például más a mérleg- és eredménykimutatás felépítése), NEM IFRS esetén sima VÁLLALKOZÁSI szakirányos regisztrációval beadható? Nem szükséges a pénzintézeti szakirányú regisztráció?
Mérlegképes szakirányok Kérdés
Tisztelt Szakértő! A mérlegképes regisztráció szakirányaival kapcsolatos a kérdésem: mennyire számít, hogy valaki melyik területen regisztrált? Például egy vállalkozási szakirányon regisztrált mérlegképes könyvelő könyvelhet-e (és beadhat-e beszámolót) faktor-, vagyonkezelő, befektetési szolgáltató cégeknek, amelyekre vonatkozik a 250/2000 kormányrendelet, így másfajta a mérleg- és eredménykimutatásuk is? Tiltja ezt valami, azaz kötelező-e a pénzintézeti regisztráció (törvényi hivatkozás van-e), vagy csak a cég és a saját felelősség tudatára van bízva, és ha szakmailag képes rá, akkor csinálhatja? És a többi szakirány közti átjárás (például IFRS)? Melyik mire van korlátozva, vagy bármelyik képesítéssel bármilyen beszámoló beadható?
Jól nézze meg a könyvelőt! Íme a szemüveg Cikk
Társaságunk végzi a vele kapcsolt viszonyban lévő társaság könyvelését. A kapcsolt cég annyit fejlődött az alakulás óta, hogy időszerű egy önálló könyvelő alkalmazása. Kérdésem: milyen feltételeknek kell teljesülniük, hogy önállóan könyvelhessen és beszámolót készíthessek? A társaságnak nincs könyvvizsgálati kötelezettsége jelen pillanatban. Olvasónk kérdésére Pölöskei Pálné adószakértő válaszol.
Határidő: mérlegképes kötelező továbbképzés Cikk
Nyolc óra adó és nyolc óra számvitel - továbbképzési kötelezettség és határidő.