56 találat a(z) kockázat cimkére

Növekvő adatvédelmi bírságok: célkeresztben az egészségügy Cikk

Másfél éve vált alkalmazhatóvá az Európai Unió Általános Adatvédelmi Rendelete (GDPR), mégsem veszik ezt a vállalkozások kellően komolyan. Ennek következtében a tagállamokban növekvő mértékű bírságokkal találkozunk. Míg kezdetben a bírságok mértéke néhány kirívó esetet leszámítva alacsony volt, ma már jellemzően több tízmillió forintnak megfelelő összegre rúgnak az „egyszerű” vállalkozásokra kiszabott büntetések. Különösképpen bírságnövelő tényező, amikor a jogsértő vállalkozás „érzékeny” adatok kezelése során hibázik. Lássuk a legfrissebb döntéseket (a bírságokat forintban kifejezve, kerekítve mutatjuk)!

A megtakarítók aránya nem nő, de többet tesznek félre Cikk

Fontosnak tartják a megtakarítást a magyarok, a többség rendszeresen tesz félre, átlagosan 22 ezer forintot havonta. A legtöbben valamilyen váratlan kiadásra spórolnak, de sokan gyűjtenek lakásra is, ugyanakkor a nyugdíjcélú öngondoskodás szerepe kisebb lett az elmúlt években. A kockázatvállalási hajlandóság csökken, kevesebben fektetnek értékpapírba, jelentősen nőtt viszont a látraszóló számlapénz és készpénzben tartott megtakarítások aránya – derül ki az IMAS International az Erste Csoport számára végzett felméréséből

Életvitelszerűen külföldön élő magyar egyéni vállalkozó visszamenőleges adómegállapítási kockázata Kérdés

Ügyfelünk az előző néhány évben az Egyesült Arab Emirátusokban dolgozott alkalmazottként, és életvitelszerűen is ott élt, biztosítva is ott volt. Ebben az államban nincs személyi jövedelemadó, és kettős adóztatást elkerülő egyezményünk sincs. Ennélfogva személyi jövedelemadót, sem másféle járulékot nem fizetett Magyarország felé. Korábbi munkaviszonyának megszűnése után az unión kívül élt életvitelszerűen, de fizette a magyarországi, jelenleg 7500 forintos egészségügyi szolgáltatási járulékot. Magyar állampolgársága révén egyéni vállalkozást indított, melyben amerikai céges megrendelője felé nyújt távolról végezhető szolgáltatást, továbbra is életvitelszerűen az unión kívül él. Kérdésünk, hogy annak, hogy Magyarországon most egyéni vállalkozóvá vált, lehet-e bármi visszamenőleges adózási következménye azzal kapcsolatban, hogy a korábbi években az Egyesült Arab Emirátusokban töltött ideje alatt nem fizetett Magyarországon adókat.

Az éjszakai munka és az egészségtelen életmód megnöveli a 2-es típusú diabétesz kockázatát Cikk

A rendszertelen éjjeli műszak és az egészségtelen életmód különösen magasra emeli a 2-es típusú diabétesz kialakulásának kockázatát a nőknél – tárta fel egy pénteken megjelent tanulmány.

Mínuszban a nyugdíjpénztári alapok többsége Cikk

Az állampapírpiac hanyatlása és a részvénypiac nem túl fényes teljesítménye az önkéntes és a magánnyugdíj-pénztárakra is hatott, a kevés kockázatot vállaló portfoliók az idei év vesztesei eddig – írja a Világgazdaság.

Ezekkel a kockázatokkal jár, ha hiányzik a számlatömb Cikk

Olvasónk számára a leltározásnál derült ki, hogy nincs meg két darab, 2013-ban vásárolt üres számlatömbje. Mit tehet? Kérdésére dr. Császár Zoltán adótanácsadó, jogász válaszolt.

Egyre nagyobb kockázatok veszélyeztetik a gazdasági növekedést, a magyarok bizakodók Cikk

A globális gazdaságra növekvő kockázatot jelent a kereskedelmi és a geopolitikai feszültségek bővülése – áll a G20-ak pénzügyminisztereinek és jegybanki vezetőinek kétnapos Buenos Aires-i ülése után kiadott közleményben.

Új kockázat a magyar növekedési esélyekben Cikk

Az autóipar fajsúlyos szerepe miatt a magyar gazdaság érzékenyebben reagál a globális kereskedelmi vitákra, ami új kockázati tényezőt jelent a növekedési kilátásokban – húzza alá nyári közbülső gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.

Májkárosodás miatt vizsgálnak egy közkedvelt magyar gyógyszert Cikk

Vizsgálatot indított az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) illetékes bizottsága, mert a Richter Gedeon Esmya nevű gyógyszerével kezelt négy betegnél súlyos májkárosodást diagnosztizáltak, hármuknál májátültetést is el kellett végezni a Világgazdaság értesülése szerint. A Richter Gedeon gyógyszergyár szerint nincs összefüggés a gyógyszer és a májkárosodás között.

Így kell mérniük a bankoknak a hitelkockázatot Cikk

Új ajánlásokat tett közzé a Magyar Nemzeti Bank a hitelkockázat méréséről, kezeléséről és kontrolljáról szóló (11/2017. MNB-ajánlás), valamint az IFRS 9 értékvesztési előírásainak alkalmazásával összefüggő kérdésekről (12/2017. MNB-ajánlás).

Állami tulajdon? Nem lehet szó gazdasági kockázatvállalásról Cikk

Az állami tulajdonban álló ingatlanok cseréje esetén – a fokozott gondosság követelményére is tekintettel – nem alkalmazható a gazdasági kockázatvállalás mint a kötelezettségszegést kizáró körülmény – mondta ki a Kúria.

Drasztikusan nő a kockázat és az adminisztráció – változás a társasági adózás érzékeny pontján Cikk

Tízezres nagyságrendre tehető Magyarországon azoknak a vállalkozásoknak a száma, amelyeknek jelentős adminisztrációs többletterhekkel és növekvő adózási kockázatokkal kell szembenézniük 2018-tól. Ennek oka az a tegnap kihirdetett NGM rendelet, amely a nemzetközi adóelkerülés nehezítését célzó globális törekvésekkel összhangban hazánkban is kötelezővé teszi az érintett cégeknek a kétlépcsős nyilvántartási forma alkalmazását transzferár-dokumentációjuk elkészítése során. A szabályozás a kizárólag belföldi jelenléttel bíró kapcsolt vállalkozásokra ugyanúgy vonatkozik, mint a nemzetközi cégcsoportokra.

Magas az erdőtűzkockázat – figyelmeztet a NÉBIH Cikk

A NÉBIH felhívja a lakosság figyelmét, hogy a hőség következtében Magyarországon is extrém magas az erdőtűzkockázat. A nagy szárazságban az élő aljnövényzet is éghető állapotba került és a szeles időjárás miatt az erdőtüzek nagyon gyorsan koronatűzzé fejlődhetnek. Tartós szárazság esetén, egy zivatar után akár már néhány órával ismét meg tud gyulladni a növényzet, sőt a kisebb eső sokszor el sem jut az erdő talajszintjére.

Bírság a Budapest Banknak Cikk

Több mint 20 millió forintra bírságolta a Budapest Bank csoportot az MNB.

Kockázatos, mégis egyre többen lesznek egyéni vállalkozók Cikk

A cégalapítással ellentétben az egyéni vállalkozói működés egyre népszerűbb Magyarországon, 2016 végéig az egyéni vállalkozók száma elérheti a 430 ezret is.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Áfaarányosítás

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink