416 találat a(z) kft. ügyvezetője cimkére

Ügyvezető megbízási jogviszonyban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. ügyvezetője megbízási jogviszonyban látja el a feladatokat, nem tagja a kft.-nek. Megbízási díja 500 ezer forint havonta. Abban kérném a tájékoztatását, hogy lehet-e alkalmazni a 10 százalékos költséghányadot a díjazás kifizetésekor vagy nem? Kell-e a megbízási díjból 1,5 százalékos munkaerőpiaci járulékot vonni? Köszönöm szépen a tájékoztatást.

Ügyvezető bérezése Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő esettel kapcsolatban kérném a segítségét. Adott egy kft., melynek 4 tulajdonosa van (45, 30, 18, 7 százalékos tulajdonrészekkel). A 45%-os tag egyben a cég ügyvezetője is, feladatát munkaviszonyban látja el. A többi tag nem munkavállalója a kft-nek. Az ügyvezető bérét a tagok határozzák meg, mely szavazáson az ügyvezető tag nem vehet részt, mivel érintett, így a maradék 55% lesz a 100%, azaz 50+1% a 30%-os tag kezében van. A 30%-os tulajdonos nem szavazza meg az ügyvezető béremelését, mivel a 30%-os tulajdonrésszel rendelkező tag egyedül is meggátolhatja a béremelést, így az ügyvezető bére nem változik. Kérdéseim: helyes a fenti megállapítás, hogy az ügyvezető tag nem szavazhat a saját bére ügyében, még ha a legmagasabb tulajdonrésszel is rendelkezik a vállalkozásban? Az is helyes, hogy a 30%-os tag egyedül dönt minden olyan kérdésben, amiben az ügyvezető mint munkavállaló érintett, és 50+1% töbséggel lehet elfogadtatni a taggyűlésen? Mit tehet ilyen esetben a 45%-os tulajdonrésszel rendelkező tag, aki egyben munkavállaló (ügyvezető) is? Sajnos a tagok között megromlott a viszony, így nem lehet nem jogi oldalról megközelíteni ezeket a kérdéseket. Köszönöm és várom mielőbbi válaszukat.

Ügyvezető táppénz, csed, gyed Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésekben kérem segítségét: 1. Egy kismama határozott idejű munkaszerződése 2019. július 30-án lejár. Veszélyeztetett terhesség miatt keresőképtelen 2019.05.10-e óta. Jogosult lesz-e táppénzre augusztus 1-jétől folytatólagosan? 2. Ugyanezen kismama egy kft.-ben tulajdonos és ügyvezető is, az ügyvezetői feladatokat megbízási jogviszonyban látja el, jövedelmet nem vesz ki. Kérdésem, hogy július 1. után keletkezik-e járulékfizetési kötelezettsége a kft.-ben, ha igen, mennyi (milyen összeg után)? 3. Ügyvezetői teendőit július 30-áig táppénz mellett elláthatja-e (jövedelmet nem vesz ki)? 4. Milyen jövedelem után lesz számára megállapítva a táppénz, illetve a csed, gyed? Válaszát előre is köszönöm!

Egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés

2019.01.01-től kell-e egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni, ha igen, melyik jogviszony alapján? – saját jogú nyugdíjas egyéni vállalkozó, valamint a saját kft.-jében az ügyvezetői teendőket a társasági szerződésben rögzítettek alapján megbízási díj ellenében látja el, de juttatást ezért nem kap. – saját jogú nyugdíjas egyéni vállalkozó, aki a saját kft.-jében heti 36 órában munkaviszonyba dolgozik és e munkaviszony keretében látja el az ügyvezetői teendőket is. köszönettel

Ügyvezetés megbízásos jogviszonyban Kérdés

Kft. tagja társasági szerződés alapján az ügyvezetést megbízási jogviszonyban látja el. Adóhatósági ellenőrzésnél felhívták a figyelmünket, hogy tag az ügyvezetést csak munkaviszony vagy tagi jogviszony alapján láthatja el. Tag személyesen nem működik közre a vállalkozásban. Valóban át kell jelenteni a megbízásos jogviszonyt társas vállalkozóra vagy munkaviszonyra?

Többes jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. ügyvezetője saját jogú nyugdíjas, a társasági szerződés alapján az ügyvezetést megbízás alapján végzi. A megbízást ingyenesen végzi, fizetjük utána a 7500 forint egészségügyi szolgáltatási járulékot. Kérdésem, hogy munkaviszonyt létesíthet ugyanebben a kft.-ben más feladat ellátására?

Főállású anyaság melletti ügyvezetés Kérdés

Kft. ügyvezetője főállású anya (gyetben részesül) a vállalkozás működésében részt vesz, de nem részesül jövedelemben. Ebben az esetben terheli őt a minimálbér után járulékfizetési kötelezettség?

Csed, gyed és ügyvezetőség Kérdés

Kedves Adózóna! Megbízási jogviszonyban lévő ügyvezető hölgy kft.-ben többségi tulajdonos, van emellett 36 órát meghaladó munkaviszonya. Jogosult marad-e a csedre, gyedre, ha az ügyvezetőségről nem mond le, díjazást nem vesz fel, a munkavállalói dolgoznak, ő személyesen nem működik közre? Köszönöm megtisztelő válaszukat.

Kétszemélyes kft.-ben kisebbségi jogok II. Kérdés

Tisztelt Nagy András Zoltán Ügyvéd Úr! Nagyon szépen köszönöm gyors válaszát korábbi kérdéseimre: https://adozona.hu/kerdesek/2019_2_22_ketszemelyes_kftben_kisebbsegi_jo_unp Ezen a vonalon továbbmenve az alábbiakban kérjük segítségét. a) Ügyvezető visszahívása a kisebbségi tulajdonos (b tag, 20%) által: amennyiben b tag végigmegy az Ön által leírt úton, és sikerül a taggyűlést összehívnia, akkor jól gondoljuk-e, hogy ha az ügyvezető visszahívásáról való szavazás napirendi pont, akkor a tag (tulajdonrész: 80% és egyedüli ügyezető) azon nem szavazhat, és b tag vissza tudja hívni? b) Cselekvésképtelenség beállása "a" tag (egyedüli ügyvezető) esetén: tud-e előre rendelkezni bárhol ilyen esetre (nyilatkozat, társasági szerződés, egyéb szerződés stb.) valamilyen módon (például, hogy ilyen esetben automatikusan b tag legyen az ügyvezető vagy egyéb)? b2) amennyiben "a" tag mint egyedüli ügyvezető cselekvőképtelen lesz, de a cégben van cégvezető, akkor a cégvezető hívhat-e össze taggyűlést, elősegítve ezzel a gyorsabb ügymenetet és új ügyvezető kinevezését? Segítségét előre is köszönjük!

Kapcsolt vállalkozás Kérdés

A kft.-ben két tulajdonos van, az egyik 10, a másik 90 százalékban. A 10 százalékos tulajdonos egyben az A Kft. ügyvezetője is. B Kft. 100 százalékos tulajdonosa az "A" Kft.-ben 10 százalékos tulajdonnal rendelkező tagnak a lánya. B Kft. ügyvezetője nem tulajdonos, alkalmazott ügyvezető. "A" és "B" Kft. között üzleti kapcsolat van. Ez kapcsolt vállalkozás-e?

Saját jogú nyugdíjas ügyvezető egyszemélyes kft.-ben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. tagja, aki saját jogú nyugellátásban részesül, az alapító okirat szerint évek óta munkaviszonyban látja el az ügyvezetői és egyéb feladatait is. Ez 2019. január 1. után is így lesz, tehát nem tagként működik közre, ezért – véleményem szerint – nem minősül kiegészítő tevékenységűnek. 2019. januártól kell utána egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni? Nagyon köszönöm!

Saját jogú nyugdíjas munkaviszonyban Kérdés

Egyszemélyes kft. ügyvezetője vagyok, a társasági szerződés szerint megbízással, díjazás nélkül. 2019. január 1-jétől saját jogú nyugdíjasként munkaviszonyban is szeretnék dolgozni. Szükséges-e ezt a társasági szerződésben rögzíteni?

Tartósan beteg az ügyvezető: így kaphat rokkantsági ellátást Cikk

Utazásszervezéssel foglalkozó egyszemélyes kft. ügyvezetője munkaviszonyban látja el feladatát. 2018 januárjától beteg, jelenleg is kórházban van. A táppénz lejárata után, a rokkantsági ellátás megállapításánál mi a teendő a kft.-ben meglévő munkaviszonyával és tagságával kapcsolatban? – kérdezte olvasónk. Széles Imre társadalombiztosítási szakértőnk válaszolt.

Ügyvezető járuléka Kérdés

Egy kft. tulajdonosa száz százalékban egy másik kft. A társasági szerződés szerint az ügyvezető (akinek nincs részesedése egyik kft.-ben sem) feladatait megbízási jogviszonyban látja el. Az ügyvezetőnek máshol nincs munkaviszonya. Helyes-e, ha megbízási díjként 25 ezer forintot fizetnek, míg a tényleges működést nem kezdi meg a cég, vagy van olyan kötelezettség, hogy a minimálbér alapján kell járulékot fizetni? Előre is köszönöm.

Kft. ügyvezetője katásként a saját cégének számláz Cikk

Egy kft.-nek két nyugdíjas tagja egyben katás egyéni vállalkozó is, és beszámláz a saját cégének. Az egyik tag mint katás vállalkozó megbízási szerződés alapján ügyvezetői feladatokról állít ki számlát a cége felé. A másik tag – szintén megbízási szerződés alapján – ügyviteli feladatokról állít ki számlát mint katás vállalkozó a saját kft.-jének. Egyik tag után sem fizet semmilyen járulékot vagy adót a kft. Rendben van ez járulékfizetés és adózás szempontjából? Nem merülhet fel a színlelt szerződés kérdése? – kérdezte olvasónk. Szipszer Tamás adószakértő válaszolt.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Ingatlan szerzésének időpontja

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink