79 találat a(z) kettős könyvvitel cimkére

Osztalékról rendelkezés Kérdés

Kettős könyvvitelről áttért bt. 2019. 01. 01-től. A beszámolóban kell-e rendelkezni a cégnek az osztalékról? Vagy csak meg kell fizetni az osztalék utáni adót kiváltó adót?

Kettős könyvvitelt vezető bt. katára történő áttérése Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 2019. év közben áttérő bt. kettős könyvitelt vezet és az áttérés után is a számviteli törvény hatálya alatt maradna (ha lehetséges). Ez esetben is alkalmazni kell-e az osztalék utáni adót kiváltó adó szabályait?

Bérelt ingatlanon felújítás Kérdés

Bérelt ingatlanon (határozatlan a bérleti szerződés) felújítást végeznek. (Kettős könyvvitel.) Az épületet teljesen felújítják. Az anyagköltség egyértelmű. Vannak olyan munkálatok, amiben nem vagyok biztos: – bérek, szolgáltatások, – dolgozók bére és járuléka, – egyszerűsített dolgozók bére és járuléka, – villanyszerelési számla, – vízvezeték szerelése, – földmunka (tereprendezés) számla, – asztalosmunkák, – érintésvédelem. Köszönöm szépen előre a segítséget.

Áttérés eváról katára kettős könyvvitel esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi témákban várnám segítségét. Kettős könyvvitelt vezető evás kkt. január 1-jétől áttérne katára. Kettő nyugdíjas tagja van, alkamazottja nincs. Saját irodájában, saját eszközeivel és számítógépes programjaival végzi a szolgáltatásait. Van egy ügyfele, akitől kapott éves bevétele jóval meghaladja az összes éves bevételének az 50 százalékát, illetve az 1 millió forintot. Ezen kívül természetesen van más, kisebb nagyságrendű bevétele is. A következő kérdés, hogy ha lehetséges az áttérés, akkor az az áttérés lépéseire vonatkozna. Mit kell tenni a mérlegben szereplő eredménytartalékkal, ami még megelőzi az evás időszakot? Milyen könyvelési és adózási, bevallási lépések tartoznak az áttéréshez? Hogyan kell bejelenteni, hogy mind a két nyugdíjas a társaságban katásan adózna, vagy csak egyszerűen fizetni kell a 25-25 ezer forintot? Köszönettel: Erdélyi Jánosné

Egyszeres katás egyéni vállalkozó kettős könyvvitel? Kérdés

Tisztelt Adózóna! Most vállaltam el egy webkereskedelemmel foglalkozó, 2016-tól főállású katás egyéni vállalkozó könyvelését. (1 hónapja lépett be az áfakörbe értékhatár átlépése miatt.) Webkereskedelemmel foglalkozik, sok kis összegű számlával. Sajnos csak a kettős könyvviteli programom tudja átemelni könyvelőprogramomba a SZAMLAZZ.HU-ból a kiadott számláit csv formátumban. Ugyanannak a cégnek egyszeres programja nem. Azon gondolkodom, MI LENNE HA ÁTÁLLÍTANÁM EGYSZERESRŐL KETTŐSRE? Felfelé szabad változtatni. Jár-e valamilyen hátránnyal akár ügyfelemnek, akár nekem mint könyvelőnek ha átállítanánk kettős könyvvitelre? Ott ugyanis már át tudnám konvertálni a kiadott számláit, a könyvelőprogramom által is felismerhetően. Nincs semmilyen tárgyi eszköze, nincs alkalmazottja. Várom válaszát: Köszönettel Gtibi64

Kettős könyvvitelt vezető evás kft. átalakulása Kérdés

Lehet-e kettős könyvvitelt vezető, három taggal rendelkező evás kft.-nek átalakulni egyszemélyes kft.-vé, és hogyan teheti ezt meg a legrövidebb úton?

Ügyvédi iroda belép a katába Kérdés

Tisztelt Szerkesztő! Kérdésem, hogy 2018. január 1-jétől az ügyvédi iroda lehet katás? Eddig kettős könyvitelben könyveltem, lehet-e továbbra is ezt folytatni? Úgy gondolom, ebből is ki tudom tölteni a katás bevallást, és ha visszatér, akkor sem lenne probléma. Válaszukat köszönöm.

Visszatérés az egyszeres könyvvitelbe Kérdés

Tisztelt Szakértő! Alapítvány kettős könyvviteli kötelezettsége megszűnt, így szeretne visszatérni egyszeres könyvvitelre. Kérem szíveskedjék az áttérés gyakorlati lépéseiben segíteni, a záró mérlegből-nyitó mérleg készítése és kötelező analitikai alátámasztás? Köszönettel: V. Ildikó

Mosózseton Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítségét kérném abban, hogy az intézmény nevére szóló számlán mosózseton vásárlását kettős könyvvitelben hová kell könyvelni? Van-e bármilyen adóvonzata? Köszönöm a segítséget.

Egyesület könyvelése Kérdés

Tisztelt Adózóna! Azt szeretném megkérdezni, hogy kettős könyvvitelt vezető egyesületet milyen végzettséggel lehet könyvelni?

SZÉP kártyával, bankkártyával borravaló Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérném szíves segítségét abban, hogy ha egy étteremben SZÉP kártyával vagy bankkártyával fizet a vendég az elfogyasztott étel és ital után, a fizetendő összeg 8000 Ft és a vendég kérésére 9000 Ft kerül levonásra a kártyájáról, az 1000 Ft különbözet kettős könyvvitelben hogyan könyvelendő, ha nincs külön szervízdíj feltüntetve a számlán és a vendég a pincérnek adná? Ő hogyan kapja meg? Köszönöm a segítséget.

Elévülés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó már megszüntette a tevékenységét évekkel ezelőtt. Jelenleg adószámos magánszemély. A vállalkozással kapcsolatos tartozásának egy része elévült, ami az adófolyószámlán látszódik. Van ezzel kapcsolatban valami teendője? (Kettős könyvvitelben bevétel az elévült kötelezettség.) Köszönöm válaszát!

Online pénztárgép napi bevétele Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérném szíves segítségét az alábbi kérdésben: kettős könyvvitelt vezető kft. vendéglátó tevékenységet folytat, bankkártya-, szépkártya-elfogadóhely, a napi vendéglátó tevékenység árbevételét az online pénztárgépben illetve a bevételi pénztárbizonylaton hogyan kezeli helyesen? Az online pénztárgépben beütésre kerülnek a készpénzes fizetések, külön a bankkártyás értékesítések, külön a szép kártyások, ha megfelelően kezelik a pénztárgépet akkor a nap végén külön-külön látszanak az összegek. A bevételi pénztár bizonylatra mint napi árbevétel mi kerül, a tényleges készpénzbevétel vagy a teljes napi bankkártyást, szép kártyást is tartalmazó összeg? Kettős könyvelésben hogyan kell helyesen könyvelni? Köszönöm a segítséget.

Katás cég végelszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy 15 éve működő kkt. három éve kisadózó (egyszeres könyvvitelt vezet) ezt megelőző időszakban öt éven keresztül szintén egyszeres könyvvitelt vezető evás kkt. volt. Ez év június végén szeretnék végelszámolás alapján megszüntetni a céget. Nincs semmilyen tartozásuk. Nincsenek eszközök, csak 100 ezer forint alapítói vagyon (jegyzett tőke), illetve 50 ezer forint bankban lévő pénzeszköz. Kisadózóként házipénztárat nem vezetett, és nem tud kimutatni pontos készpénzösszeget, illetve szintén a kisadózásra tekintettel a kettő kkt.-tagnak jövedelmet sem számfejtettek. Alkalmazott nem volt. Vissza kell-e térniük a számviteli törvény hatálya alá, a kettős könyvvitelbe, szükséges-e mérleget készíteni? Kb. 8-9 évvel ezelőtt adták le az utolsó számvitel szerinti mérleget. A szíves válaszadásukat előre is köszönöm!

Egyéni vállalkozás – kettős könyvvitel? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Állásfoglalását, véleményét kérném az alábbi ügyben. Adott egy egyéni vállalkozó, aki jelenleg egy pályázatfigyelő irodát bízott meg, hiszen pályázni szeretne. A figyelőiroda mindenképp azon erősködik, hogy térjen át az egyéni vállalkozás a kettős könyvvitelre?! "Az alábbi e-mailben a kiírásra hivatkoznak: 4.1. Támogatást igénylők köre:Jelen felhívás keretében támogatási kérelem benyújtására konzorciumi formában nincs lehetőség. A felhívásra támogatási kérelmet nyújthatnak be azon mikro-, kis-, és középvállalkozások: a.) amelyek rendelkeznek legalább egy lezárt (beszámolóval/szja-bevallással alátámasztott), teljes (365 napot jelentő) üzleti évvel, melybe az előtársaságként való működés időszaka nem számít bele, b.) amelyek éves átlagos statisztikai állományi létszáma a támogatási kérelem benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes üzleti évben minimum egy fő volt, c.) amelyeknek a támogatási kérelem benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes üzleti évi árbevétele, egyéni vállalkozók esetén az adóalapba beszámított bevétele minimum 15 millió forint volt, d) amelyek Magyarországon székhellyel rendelkező, kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok, egyéni cégek, egyéni vállalkozók, szövetkezetek vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel rendelkező szövetkezetek vagy kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok fióktelepei". Várnám erre szakértői véleményüket, jogszabály-hivatkozással! Köszönettel: Papp Móni

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink