774 találat a(z) katás egyéni vállalkozó cimkére
Szüneteltető ügyvéd járulékfizetése
Kérdés
Tisztelt Szakértõ! Egyik ügyfelem ügyvédi irodával rendelkezik, ezen kívül katás egyéni vállalkozó is, mint ügyvéd. A katás egyéni vállalkozását jelenleg szünetelteti. Az ügyvédi irodában semmilyen tevékenységet nem folytat, 2010. 03. 01-jétõl szünetelteti a tevékenységét. Ezt jelezte a kamara felé. A nullás bevallásokat teljesíti a NAV, önkormányzat felé, de tevékenységet nem folytat. A katás egyéni vállalkozását és az ügyvédi irodáját szünetelteti, máshol nincs fõállása, így jelenleg sehol nem biztosított. Lehet-e 6930 Ft/hó kötelezettséggel biztosított, vagy az ügyvédi irodájában kell megfizetnie a minimálbér utáni járulékokat, mint társas vállalkozó? Válaszukat megköszönve, tisztelettel: Kovalik Andrea
Katás bevétel: beleszámít-e a kapott vissza nem térítendő támogatás?
Cikk
Vissza nem térítendő támogatásra pályázna katás egyéni vállalkozó. Ha elnyeri a támogatást, akkor annak összege beleszámít a vállalkozás bevételébe? – kérdezte olvasónk. Szipszer Tamás szakértőnk válaszolt.
Egyszemélyes kft. ügyvezetése és a kata
Kérdés
Katás egyéni vállalkozó alapít egyszemélyes kft.-t. Jelenleg még a cég nem csinál semmit. Társasági szerződésben benne van az ügyvezezetői munkaviszony. Bejelenthetem heti 2 órára (havi 10 ezer forint fizetéssel) úgy, hogy a katás jogviszonyban marad főállásban, és 50 ezer forintot fizet? Nagyon sürgős lenne a válasz. Előre is köszönöm.
Szálláshely-szolgáltatás és kata
Kérdés
Magánszemély szálláshely-szolgáltatásra váltott ki adószámot. Lehet-e emellett katás egyéni vállalkozó, aki oktatással foglalkozna?
Kft.-tag és kata egyéni vállalkozóként
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egy egyszemélyes kft. tulajdonosa és ügyvezetője ugyanazon személy. A magánszemély a kft. tevékenységében tagi jogviszonyban személyesen közreműködik, a tagi jövedelem után a kötelező járulékokat megfizeti, az ügyvezetést díjazás nélkül, megbízás keretében látja el. Lehetséges megoldás-e az, hogy a magánszemély katás egyéni vállalkozóként a saját társaságának számláz, természetesen a katatörvényben meghatározott feltételeknek megfelelően (6 feltételből 2 teljesül). Ha lehetséges, ebben az esetben 25.000 forint katát kell fizetnie? Köszönöm válaszukat.
Végelszámolás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. úgy döntött, hogy 2016-ban végelszámolással megszűnik. Az ügyvezető jelenleg, aki egyúttal katás egyéni vállalkozó, a társaságban fizeti meg a járulékait. A jövő évben szeretné, ha az egyéni vállalkozása lenne a főállású jogviszonya. Ha ő lenne a végelszámoló, ezt megteheti? Dönthet januárban arról, hogy hol fizeti meg a járulékot? A jelenlegi 25 ezer forint tételes kata helyett 50 ezer forintot vagy 75 ezer forintot fizetne. Vagy inkább válasszon más végelszámolót, aki akár ingyen is elvállalja a feladatot? Válaszukat előre is köszönöm.
Katás egyéni vállakozó táppánzen
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállakozó betegállományba megy. Milyen típusú nyomtatványon kell bejelenteni, hogy ne írják elő a havi 50 ezer forintos adókötelezettséget? Közönettel várom segítségüket.
Kata mellett munkaviszony
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azzal a kéréssel fordulok Önhöz, hogy adott egy egyéni vállalkozó, aki katás. Felvették mellékállású közalkalmazotti munkaviszonyba. Van-e bármilyen teendő a vállalkozásban ezzel kapcsolatban? Nem zárja ki egyik a másikat? Változik-e az adófizetési kötelezettség a vállalkozásban? Megköszönve válaszát, maradok tisztelettel: Király Anita
Katás és alkalmi munkavállaló jövedelme nyugdíj szempontjából
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy cégnél 8 órás teljes munkaidős alkalmazásban állok. Emellett egyéni vállalkozóként kiegészítő tevékenység keretében katás adózási módot választva (havi 25 000 forint fizetési kötelezettséggel) évi 3-4 millió forint az elért bevételem. Beleszámít-e ez a nők 40 éves nyugdíjába és az öregségi nyugdíjba, és, ha igen, milyen mértékben? Egyszerűsített foglalkoztatással szerzett jövedelem esetében is érdekelne, miként, és milyen mértékben számít a nyugdíjba az alkalmi munka. Köszönöm!
Egészségügyi szolgáltatási járulék
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kell-e fizetni egészségügyi szolgáltatási járulékot, mint magánszemélynek, a katás főállású egyéni vállalkozónak arra az időre, amely időre szünetelteti a vállalkozását? Válaszát előre is köszönöm, Uchály Andrea/Immobilitás 2002 Kft.
Katás egyéni vállalkozó gyermek születése esetén
Kérdés
A katás egyéni vállalkozó (a tevékenység folyamatos ruházati kiskereskedelem) 2015. május hónapban szült, tevékenységét alkalmazottal folytatja tovább. Kérdésünk: kell-e a katát tovább fizetni a csed alatt? (A bejelentés a NAV felé megtörtént.) A bejelentés vonzata-e, hogy a katás vállalkozást szüneteltetni kell-e, mivel jelenleg alkalmazott dolgozik? Hogyan adózik tovább a kata nem fizetése esetén, és lehetséges-e így tovább folytatni a tevékenységet, vagy milyen formában teheti ezt meg a csed és a gyed ideje alatt? Át lehet-e térni ilyen esetben katáról az szja szerinti adózásra? Köszönettel: Könyvelde Bt. Liker Judit
Katás egyéni vállalkozó iparűzési adó
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó év közben (aug. 5.) székhelyt váltott, oly módon, hogy másik városba költözött. Hogyan kell ebben az esetben a 25 000 forint iparűzési adót megfizetni? Köszönettel. Vágner Emília
Kata – konténer-bérbeadás
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Katás egyéni vállalkozó, adhat-e bérbe raktárkonténert? Belefér-e a bérbeadás a katás tevékenységbe és adózásába? Válaszukat előre is köszönöm!
Bt. kültagja számlázhat a bt.-nek katás főállású egyéni vállalkozóként?
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy bt. kültagja, főállású katás egyéni vállalkozó. A bt. főtevékenysége számviteli szolgáltatás. Az egyéni vállalkozó takarítást végez a bt. részére, ahol tulajdonos, de más külsős cégeknek is végez takarítást, raktárak, parkolóházak takarítását. A bevételének 70 százalékát a saját bt.-jének számlázza ki. Kérdés: ezt a NAV munkaviszonynak vélelmezheti? Köszönettel: Ildikó
Katás egyéni vállalkozó kávé automatát üzemeltet
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy kata adózás alá tartozó egyéni vállalkozó, aki kávéautomatákat helyez ki cégekhez, az abból származó bevételét ürítési jegyzőkönyv alapján bizonylatolja, tehát erről számlát nem állít ki a cég felé, hiszen annak a dolgozói vásárolják a kávét. Ez a bevétel beleszámít-e a partnerenkéni bevétel 1 millió forintos határösszegébe, amelybe ugyanennek a cégnek kiállított bevétel számlái (védőitalt szállít a cégnek) számítódnak? Tehát az ürítési jegyzőkönyvet a vállalkozó a kávéautomaták bevételéről állítja ki, de csak annyi köze van a cégnek hozzá, hogy ingyen biztosítja a kávéautomatának a helyet, számla nem készül róla a cég felé. Viszont a vállalkozó a védőitalról számlát állít ki a cég felé, ezeknek a számláknak az összege eléri az 1 millió forintot, akkor bejelentési kötelezettség van a NAV felé. Jól gondolom, hogy az ürítési jegyzőkönyvek összes bevétele nem adódik össze a cég felé kiszámlázott többi összeggel? Köszönöm a választ!