23 találat a(z) ingó cimkére
Őstermelő Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alanyi mentes egyéni vállalkozó őstermelést is végez. Az őstermelői tevékenységébe bejelentette az erdőgazdálkodást (9 éve használja, van erről megállapodása is). Az erdőgazdaságot házastársától örökölte 9 éve, tehát neki egyrészt be van jegyezve a felére tulajdonjog, illetve az egészre haszonélvezeti jog és az erdő másik fele a gyerekei tulajdonában van. A szerződéskori érték nem ismert, mert az illeték alapjában a földterület értéke is benne van. A vágásérett erdőt újratelepíti, az értékesítésről számlát állított ki. A teljes bevételt figyelembe véve 40 százalékos költséghányadot alkalmazott és elszámolta az újratelepítés költségeit. Helyes-e a számítás? Ha nem, akkor hogyan kell eljárni az erdőgazdálkodónak és a gyermekeinek, akik tulajdonosok, figyelemmel az szja tv. 6. sz. mellékletében foglaltakra? A nem saját tulajdonú, de haszonélvezeti joggal bíró földterületen szerzett bevétel őstermelői bevétel-e? Ha nem, akkor ingóértékesítés? Ha ingóértékesítés, kinek kell bevallani, illetve ilyen esetben a tulajdonostársaknak kifizetett rész elszámolható-e költségként? Válaszát előre is köszönöm!
Katás cég: ingóbérbeadás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy katás bt. nagy értékű gépet adna rendszeresen bérbe egy egyéni vállalkozónak. Megteheti-e? Eddigi ismereteim alapján csak az ingatlanbérbeadást tiltja a Katv. Köszönöm válaszát!
Tévedett, ráadásul túl nagy bírságot szabott ki a NAV – mondta ki az EU Bírósága Cikk
Több ponton is ellentétes az uniós joggal a fordított adózásra vonatkozó magyar szabályozás és adóhatósági gyakorlat – mondta ki szerdai ítéletében az Európai Unió Bírósága.
Lakókocsi bérbeadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! A tulajdonomban lévő 5 db lakókocsit szeretném bérbeadni egy vállalkozásnak (fix összegért), mely cég saját kockázatára adná tovább alkalmi bérlőknek a nyári szezonban. Kérdésem: ez milyen tevékenységnek minősül (ingó vagy jármű-bérbeadásnak vagy járműkölcsönzésnek)? Választható-e erre egyéni vállalkozóként a kata szerinti adózás, illetve végezhető-e magánszemélyként? Köszönöm válaszát!
Finisben az szja-bevallás – NAV-válaszok fontos részletekre Cikk
Be kell-e vallani minden jövedelmet, mi adómentes, hogyan érvényesíthetők a különböző kedvezmények. A határidő lejárta előtt még ellenőrizheti, hogy jól töltötte-e ki bevallását. A NAV honlapján közölt válaszokat ismertetjük.
Szálloda bérbeadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy társaság egy szállodát vásárol. A vételnél az ingatlan mentes az adó alól, a berendezések viszont ingóvásárlásként adókötelesek. A vételt követően a társaság a szállodát nem kívánja üzemeltetni, bérbe adja azt. A bérbeadást az ingatlannál mentesen, az ingóságoknál pedig áfa felszámításával kívánja hasznosítani. Helyes-e a szálloda-bérbeadásnál követendő gyakorlat? Köszönettel.
Hitelbiztosítéki nyilvántartás ingóságokra, közjegyző nélkül Cikk
A 2014. március 15-én hatályba lépő, a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény jelentősen átalakítja a zálogjog szabályozását, így a zálogjogi nyilvántartást is. Az ingatlant terhelő zálogjogokat a jövőben is az ingatlan-nyilvántartásba jegyzik be, az ingó dolgokat, valamint jogokat és követeléseket terhelő zálogjogok nyilvántartása céljából az új Ptk. létrehozza a hitelbiztosítéki nyilvántartást. Az erre vonatkozó szabályozás részleteit a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium, a hitelbiztosítéki nyilvántartásról szóló törvénytervezete tartalmazza.
Üzletelés a Vaterán 5 millió alatt: tévhitek és az adózás Cikk
Mi után és mennyi adót fizetek, ha az interneten 5 millió forint alatt adok-veszek ingóságokat? Olvasói kérdésre Angyal József, az Adózóna okleveles adószakértője válaszol.