77 találat a(z) ingó értékesítés cimkére

Karácsonyfadíszek készítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély karácsonyfadíszeket készít, és interneten értékesíti őket. Kérdésem, hogy ezt milyen formában teheti meg? Kötelező-e emiatt egyéni vállalkozóként bejelentkeznie, vagy elég magánszemélyként adószámot kiváltania,vagy esetleg ez utóbbi sem kell? Milyen szja és esetlegesen ehofizetési kötelezettségek terhelik? Mivel ezen tevékenységéből rendkívül csekély bevétele származik, lehet-e valamilyen mentességet vagy kedvezményt igénybe vennie? Tisztelettel várom válaszát.

Ingóság értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha magánszemély a 30 éve gyűjtött műtárgyait értékesíti (a beszerzési árak ismeretlenek) élhet-e az szja 58. § (5) pontja szerinti adózási móddal? Mikor, mitől lesz ez nála a (8) pont szerinti gazdasági tevékenység? Van-e már bírósági döntés hasonló témában? Ha igen, hol lehet azt megismerni? Nagyon köszönöm válaszát. Üdvözlettel: Várnainé Mizsei Gabriella

Földbérletért termény: így adózik – Döntött a parlament a bérleti díjról Cikk

A termőföld-tulajdonosok jelentős része szokott terményt kapni a bérbeadott földjét használóktól, akik ily módon egyenlítik ki a földbérleti díj egy részét vagy egészét. Mi a teendője annak, aki a termőföldje hasznosításának átengedése (haszonbérlet, feles bérlet) fejében termény formájában szerez bevételt, majd a kapott árut értékesíti?

Karácsony előtti nagytakarítás: így adhatja el a kinőtt, megunt cuccait Cikk

A karácsony előtti őszi nagytakarítás során is rengeteg holmit kiselejtezünk, amelyek még jó állapotban vannak, és mások számára hasznosak lehetnek. Egyre népszerűbb kiárusítási forma az úgynevezett garázsvásár, ahol magánszemélyek értékesítik megunt dolgaikat, műszaki cikkektől, ruháktól kezdve a bútorokig, könyvekig sokféle holmin próbálnak így túladni. Cikkünkben összefoglaljuk az említett ingóságok értékesítésére vonatkozó adózási szabályokat.

Szja nem vállalkozói tevékenység után Kérdés

Vállalkozó voltam, de vállalkozásomat felszámoltam. Öregségi nyugdíjas vagyok. Mivel már nem dolgozom, szeretném eladni a meglévő sok szerszámomat, cuccaimat.(Vállalkozásomban ezeket nem számoltam el költségként.) Piacon milyen feltételek mellett árulhatom ezeket, hiszen nyugtát nem tudok adni róla, és interneten mik a feltételek? Bejelentés, adózás szempontjából érdekel, vagy ha a piacon NAV-ellenőrzés van, mit mondhatok, miért nem adok nyugtát? Várható összbevétel 100-200 ezer forint.

Garázsvásáron adja el megunt cuccait? Az adózásra is figyeljen! Cikk

Az élelmes háziasszonyok divattá vált ötlete a garázsvásár. Az interneten több tucatnyi illusztrált hirdetés kínálja a háztartásokban feleslegessé vált, megunt cuccokat. Nem árt tudni, hogy milyen adószabályokat kell betartaniuk az alkalmi árusoknak.

Önálló tevékenység Kérdés

Tisztelt Szakértő! Önálló tevékenységet végző adószámos magánszemély ebtenyésztéssel foglalkozik. Bevételei és költségei elszámolásánál az szja-törvény önálló tevékenységről szóló szabályai vonatkoznak, azaz a jövedelme után 16 százalék szja-val és 27 százalék ehóval adózik? Azt a tájékoztatást kapta, hogy alkalmazhatja az ingó értékesítésre vonatkozó szabályokat, azaz 600 ezer forint bevételig mentes, illetve 200 ezer forint jövedelemtartalomig mentességet élvez az szja- és ehofizetés alól. Köszönettel.

Ingó értékesités Kérdés

2014. évben egy magánszemély 4 darab festményt értékesitett, 3 darabot veszteséggel, 1 darabot nyereséggel. Összeségében veszteséges volt a 2014. évi ingó értékesités. A jövedelemadó-bevallásban kell-e szerepeltetni a bevételt és a beszerzésre forditott összegeket? Az értékesitéseket össze lehet vonni? Vagy csak azt a képeladást kell feltüntetni, amelyik pozitív eredménnyel járt? Van-e annak jelentősége, hogy egyidőben vagy különböző időpontokban történt az értékesités? Köszönöm.

Orosz állampolgár adózása Kérdés

Tisztelt Szakértők! Orosz állampolgárok (férj, feleség) az év nagy részét Magyarországon töltik, több mint 180 napot. Van egy magyarországi kft.-jük, ahol mindketten ügyvezetők, amelyért bért kapnak. Magyarországi lakásuk egy részét a cégnek bérbe adják évi 600 ezer forintért. A férj tulajdonában egyedi pénzérmék vannak, amelyeket részben a korábbi években vásárolt, amíg Oroszországban élt, részben pedig örökölte. Ezeket eBay-on értékesíti, a 2014. évi értékesítés körülbelül 4 millió fornt. Oroszországban jödedelmet nem szerez. Az eBay-értékesítést Magyarországon kell bevallani a magyar adótörvények szerint? Ha igen, akkor az eBay-értékesítés üzletszerűnek minősül, vagy adózhat az ingóértékesítés szabályai szerint? Az internetes eladás mikor minősül üzletszerűnek? Köszönettel: Izsó Krisztina

Magánszemély ingó értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértők! Magánszemély (aki házasságban él) vásárolt egy használatból kivont pótkocsit. A férje felújította, használhatóvá tette, majd eladták (nem üzletszerűen, csak már nem volt rá szükségük). A kérdésem az lenne, hogy adózási szempontból közös tulajdonnak lehet-e tekinteni a pótkocsit, mert külön-külön számolva nem haladja meg a jövedelem a 600 000 forintot (viszont, ha az egyik magánszemély egyedül értékesíti, akkor van adóköteles jövedelme, mert a felújításról nem rendelkezik bizonylattal). Köszönöm.

Elcserélné használt cuccait? Nem is gondolná, hogy ez is bevétel lehet Cikk

Csak a pénzt, vagy az esetleg cserébe kapott dolgot is figyelembe kell-e vennünk ingóságaink értékesítésekor? – merül fel a kérdés egy nagy vihart kiváltó tévéreklám kapcsán, amelyben egy internetes aukciós portálról vásárol egy biciklit egy pedagógus az egyik diákjától, aki megpendíti, hogy egy ötös osztályzatért cserébe alkudhat az árból a tanár úr.

Magánszemély ingóságot értékesít egy szlovák cégnek Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem lenne, hogy ha egy belföldi magánszemély a tulajdonában lévő gépalkatrészeket értékesít 1900 euró értékben egy szlovák cégnek szerződéssel, akkor az általános ingó értékesítés szabályain kívül figyelembe kell-e venni mást is? Kapcsolódik-e ehhez a tranzakcióhoz bármilyen adófizetési, vagy bevallási kötelezettség? Válaszát előre is köszönöm!

Magánszemélyként eladás vállalkozónak Kérdés

Tisztelt Szakértő! Harmadik országból vám- és áfamentesen érkező termékeket egy tételben, egyszeri alkalommal szeretnék eladni egy vállalkozónak. Személyesen történik az eladás. Az eladási ár kevesebb is lehet, mint a beszerzési(alku). Milyen formában és módon tudom ezt megtenni? Elég hozzá adószám kiváltása? Áfaköteles vagy áfamentes? Járulékok, levonások? 600 000 forint értékhatár itt is érvényes? Kell igazolnom a termékek beszerzési árát? Ha igen, kinek? Remélem nem hagytam ki semmit... Adalékként – már ha számít – főállású alkalmazott vagyok. Előre is köszönöm a választ. Balogh Tamás

Vaterázók, figyelem! Itt a NAV válasza, mikor kell adószám – példák! Cikk

Mikor kell adószámot kérniük a magánszemélyeknek ingóságok értékesítése esetén, és mikor nem? Évi 600 ezer forint alatti bevétel esetén kell-e adószám? Lehet-e visszamenőleges hatállyal alanyi adómentességet választani, ha valaki a gazdasági tevékenysége megkezdése után kér – jogszerűtlenül – adószámot? Hogyan kell visszamenőlegesen – bevételi bizonylatok híján – áfabevallást benyújtani? – egyebek között ezekre a kérdésekre kért választ az Adózóna.hu a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól (NAV).

Fafaragás vállalkozásban? Kérdés

Egy hordókészítő szakember alkalmazottként dolgozik egy cégnél napi 8 órában. Hobbija a fafaragás. Ha a faragványokat el szeretné adni, akkor ahhoz vállalkozónak be kellene jelentkeznie? Vagy milyen módon tudná ezt a tevékenységet legálisan művelni, hogy amit készít, el is adná?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Bt. kültag alkalmi munkavállalóként

dr. Kéri Ádám

ügyvéd, compliance szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink