76 találat a(z) ingó értékesítés cimkére

Önálló tevékenység végzése Kérdés

Katás fodrász egyéni vállalkozás mellett szabadidőben – nem művész szinten – festegetek. Ezen általam festett képeket értékesíteném, nem az egyéni vállalkozói tevékenységemben, és nem bolti értékesítés formájában. Ezen értékesítés lehetséges adózási módját szeretném megkérdezni. Tisztelettel.

Törmelék értékesítése ingó értékesítés (?) Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély saját ingatlanán földmunka során 5000 köbméter földet termelt ki, amit értékesített. A vevő az eladási ár mellett a bányajáradékot is megtérítette, de az nem az eladási ár része. Tudomásunk szerint ingó értékesítésnek minősül az említett agyagos föld értékesítése. Ezzel szemben milyen költségek állíthatók be, melyek a bevételét csökkentik? Köszönjük válaszát.

Ingó vagyontárgy adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély 2015-ben (nem gazdasági tevékenységként) ingóságot értékesített 334 040 forint értékben. A megszerzésre fordított összeg, vagy egyéb költsége nem állapítható meg. Értékesített továbbá 2015-ben műtárgyakat is, összesen 802 500 forint értékben. Ezen műtárgyak esetében van igazolása arról, hogy a megszerzésre fordított összeg 800 738 forint volt. Kérdésem, hogy hogyan kell megállapítani az ingóságok értékesítéséből származó adókötelezettséget? Válaszát köszönöm.

Katás vállalkozó EU-s értékesítése Kérdés

Tisztelt Tanácsadó! Kata hatálya alá tartozó, alanyi adómentes kézműves egyéni vállalkozó vagyok. Szeretnék kimenni ausztriai vásárra értékesíteni. Tehát várhatóan magánszemély vásárlóim lesznek Ausztriában. Az lenne a kérdésem, hogy van-e valami bejelentési kötelezettségem a magyar és az osztrák hatóságok felé? Valamint, ha kiviszem Ausztriába a kézműves termékeimet értékesíteni, ott ugyanazt a nyugtatömböt és számlakönyvet használom, mint itthon, attól függetlenül, hogy euróban állítom majd ki a bizonylatot? Vagy Ausztriában kell nyugtatömböt vásárolnom? Az ott megszerzett bevétel is a katás bevételem lesz? Vagy erről valami külön nyilvántartás kell majd, és nem itthon adózok utána? Kell külön bevallás vagy adatszolgáltatás az Ausztriában megszerzett bevételről? Előre is köszönöm a segítségét!

Védett madarakkal való kereskedés Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kérdésem a következő lenne. Magánszemély rendelkezik bejelentésköteles védett madarakkal. Milyen formában tudja ezeket továbbértékesíteni? Van-e olyan kitétel, hogy mennyit lehet esetleg adómentesen eladni? Cégnek hogyan lehet eladni, mennyi az adó mértéke? Mi történik a tojásokkal, hogyan kell állományba venni? Hány százalékos kulccsal lehet értékcsökkenteni? Köszönettel!

Figyelem, nyakunkon az adóelőleg-fizetési határidő! Már csak egy hét Cikk

Az önálló tevékenységet folytató magánszemélyeknek, így egyebek között a bérbeadóknak, óraadóknak, tervezőknek, szálláshely-szolgáltatást nyújtóknak, a mezőgazdasági őstermelőknek és az egyéni vállalkozóknak április 12-éig negyedéves adóelőleget kell fizetniük. Cikkünkben először a magánszemélyekre vonatkozó rendelkezéseket vesszük sorra, s részletezzük a különféle adókedvezményekre vonatkozó szabályokat is.

Feles bérletben kapott termény értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérném a segítségét. Adott egy magánszemély, akivel társaságunk felesbérleti szerződést kötött. Ennek értelmében nem pénzben meghatározott a bérleti díj, hanem társaságunk a bérelt területen megtermelt termény 1/5 részét köteles kiadni a bérbeadónak minden év december 31-éig. Kérdésem lenne, amennyiben a magánszemély nem tart igényt a terményre, járható-e az út, hogy mégis pénzben kapja meg az ellenértéket? Ebben az esetben a termény piaci árán kifizethető a bérleti díj? Amennyiben ez nem járható út, úgy az a megoldás marad, hogy a magánszemélytől visszavásároljuk a terményt. Mivel a magánszemély a terményértékesítést nem rendszeres gazdasági tevékenység keretében (nem üzletszerűen) végzi, így adószám kiváltása nem szükséges? Ebben az esetben elég egy adásvételi szerződés az értékesítés lebizonylatolására? Így a magánszemély jövedelemadó-kötelezettségét az ingó átruházásából származó szabályok szerint kell megállapítani? A magánszemély felé társaságunk számlát állít ki a termény kiadásakor (27 % áfával), egyben előírja kötelezettségként a földbérleti díjat a magánszemély felé, majd ezeket kompenzálja. Ha a magánszemélytől visszavásároljuk a terményt áfa nélkül (hiszen nem adóalanytól vásárolunk), a jövedelem megállapításánál a magánszemély bevétele az adómentesen értékesített termény értéke lesz, a költség pedig az áfával növelt szerzési érték? Segítségét előre is köszönöm! Tímea

Ingóság közterhei Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magánszemély 2015-ben 700 ezer forint jövedelemhez jutott ingóság eladásából. Az adóbevallásában mennyi szja-t és ehót kell bevallania, illetve megfizetni? Válaszát köszönöm.

Szja – ingó értékesítés külföldön II. Kérdés

Tisztelt Lepsényi Márta! Tegnapi, azonos című kérdésemmel kapcsolatban még az lenne a kérdésem, hogy ha gazdasági tevékenységnek minősül a tevékenység, akkor kell-e adószámot igényelni erre? Illetve van-e áfabejelentési, -fizetési kötelezettség? Köszönöm!

Szja – ingó értékesítés külföldön Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magyar lakcímmel rendelkező, magyar állampolgár magánszemély Olaszországban, olasz bizományos igénybevételével saját szokásos használati jellegű vagyontárgyait értékesíti állandó, de nem rendszeres jelleggel (éves szinten a 600 ezer forint bevételt meghaladja). Az egyes vagyontárgyak bevételét a magánszemély magyarországi bankszámlájára utalják. Kérdések: 1. A magyar szja hatálya alá tartozik-e a fenti tevékenység, ez alapján van-e adófizetési kötelezettsége? (A magyar-olasz adóegyezmény 22. cikk (1) bekezdése szerint Magyarországon kell adóznia, de a (2) bekezdés e tekintetben nem egyértelmű. Hiszen a gyakorlatban a tevékenység úgy működik, hogy a magyar állampolgár olasz bizományos cég útján, olasz tévében hirdeti meg a vagyontárgyait, amelyeket többnyire olasz állampolgárok vesznek meg.) 2. Üzletszerűnek minősül-e a fenti tevékenység? Az eset összes körülménye az, hogy a magánszemélynek jelentős mennyiségű olyan vagyontárgya van, amelyet nem használ, ezért azokat folyamatosan eladja (de nem azért szerezte azokat, hogy eladja). 3. Ha éves szinten a 600 ezer forintos értékhatárt átlépi a bevétel, illetve üzletszerűnek minősül a tevékenység, akkor van-e egyéb adófizetési kötelezettsége? Bízom benne, hogy hamarosan tudnak válaszolni, mert a kérdés elég sürgős lenne. Segítségüket előre is köszönöm!

Szoftverkészítés után fizetendő járulékok Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély szerzői jogvédelem alatt álló szoftvert készített. Ennek értékesítéséért járó jövedelem után milyen járulékok terhelik a magánszemélyt? Segítségét előre is köszönöm! Üdvözlettel: Rácz Fanni

Ingó értékesítés II. Kérdés

Tisztelt Lepsényi Mária! Kiegészítés a 02. 25-én feltett kérdésre kapott válaszhoz: 600 ezer forintig nem kell az adóhatósághoz bejelentkezni, adószámot kérni? Az értékesítéskor kell bizonylatot adni a pénz átvételéről? Köszönöm.

Ingó értékesités Kérdés

Egy magánszemély különféle esküvői kellékeket vásárol, illetve maga készít például gyűrűpárnát. Ezeket interneten, illetve börzén fogja értékesíteni. Szükséges-e adószámot kérnie? Ha nem éri el az ebből származó éves bevétel a 600 ezer forintot, bevallást kell tennie? Ha igen, melyik sorban, és milyen adókötelezettség terhel? Köszönöm.

Magánszemély ingó értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magánszemély felszámolótól vásárolt egy ingatlant, amely egy több épületből álló telephely. Az ingatlanról szóló számlán és szerződésen az ingó vagyontárgyak értéke nem került feltüntetésre. Az ingatlanban azonban van egy gyártó berendezés, amit a tulajdonos szeretne értékesíteni. Ezen értékesítés során milyen jövedelme keletkezik a magánszemélynek, hogyan kell azt megállapítani, és milyen adóvonzatai vannak? Válaszát előre is köszönöm!

Karácsonyfadíszek készítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély karácsonyfadíszeket készít, és interneten értékesíti őket. Kérdésem, hogy ezt milyen formában teheti meg? Kötelező-e emiatt egyéni vállalkozóként bejelentkeznie, vagy elég magánszemélyként adószámot kiváltania,vagy esetleg ez utóbbi sem kell? Milyen szja és esetlegesen ehofizetési kötelezettségek terhelik? Mivel ezen tevékenységéből rendkívül csekély bevétele származik, lehet-e valamilyen mentességet vagy kedvezményt igénybe vennie? Tisztelettel várom válaszát.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Határon átnyúló pályázati támogatás társaságiadó-fizetési kötelezettsége

Antretter Erzsébet

adószakértő, igazgató

Niveus Consulting Group Kft.

K+F költségek

Antretter Erzsébet

adószakértő, igazgató

Niveus Consulting Group Kft.

Családi kedvezmény érvényesítése önellenőrzéssel

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink