17 találat a(z) időszaki elszámolás cimkére

Tanfolyam áfa teljesítése Kérdés

Időszaki elszámolás helyesbítése Kérdés

Gyűjtőszámla Kérdés

Időszaki elszámolás készpénzes fizetés esetén Kérdés

Időszaki elszámolás lehetősége 2. Kérdés

Időszaki elszámolás lehetősége Kérdés

Alanyi adómentes határ – időszaki elszámolás Kérdés

Időszaki elszámolás: mikor van az áfafizetés határideje? Cikk

Időszaki elszámolásnál – az áfaszabályok szerinti feltételek teljesülése esetében – az általánosforgalmiadó-fizetési kötelezettség a fizetési határidőtől függ. Cikkünkben ennek feltételeit, illetve a fizetési esedékesség fogalmát járjuk körbe.

Időszaki elszámolású számla továbbszámlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem a segítségét abban a kérdésben, hogy cégünk hogyan jár el szabályosan a továbbszámlázást (teljesítési dátum) illetően, ha egy beszállítótól terméket vásárolunk, ami több szállítólevélen, több időpontban érkezik meg, és időszaki elszámolással kapjuk a számlát? Például: a szállítólevelek dátuma: 2019.04.16., 2019.04.17., 2019.04.25. (Közvetlenül a vevőnkhöz szállítják az árut.) A befogadott számla kelte: 2019.04.26. A teljesítési dátum és esedékesség: 2019.05.11. Előre is köszönöm válaszát!

Időszaki elszámolás – mellékszolgáltatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi ügyben kérném segítségét. Vállalkozás tehergépkocsit ad bérbe alvállalkozónak. A bérleti díjat havonta számlázza (fizetési határidő a hónap utolsó napja, egyben a teljesítés napja). A cég a negyedéves casco biztosítás díját is továbbhárítja. Jelen gyakorlat szerint – a tehergépkocsihoz hasonlóan – áfásan történik a továbbszámlázása, külön számlán, negyedévente. A teljesítés időpontja a casco biztosítás bizonylatán szereplő időszak első napja. Szerintem továbbszámlázáskor az időszaki elszámolás szabályai szerint a teljesítési időpont a számla kelte kellene, hogy legyen. Viszont, ha ezt mellékszolgáltatásnak tekintjük, akkor nem kellene-e a bérleti díjjal összhangban számlázni, hasonlóan az ingatlan-bérbeadás rezsiköltségéhez? Konkrét példa az lenne, hogy a 2017. november havi bérleti díjat november végén fogják számlázni, fizetési határidő, teljesítés időpontja: november 30. A casco, amelyet továbbszámláznak 2017. októbertől szól 2018. januárig terjedő időszakra. A casco bizonylatot 2017.11.18-án állította ki a biztosító. Az utolsó gondolatom az volt, hogy a 2017. novemberi időszak megjelölésével, a bérleti díjhoz hasonló számladátumokkal kellene továbbszámlázni vagy a bérleti díjjal együtt. Nem tudom, mi a helyes eljárás ilyen esetben, amikor a bérleti díj egy hónapra szól, a kapcsolódó biztosítás pedig negyedévre és előremutató időszakra. Esetleg minden hónapban számlázni kellene az arányos cascót a bérleti díjjal? Mi lesz a casco számla teljesítési időpontja? Egyben vagy külön számlázandó?

Időszaki elszámolás több számla Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vállalkozásunk időszaki elszámolásban állapodott meg fuvarozási munkákra partnerével. A partner azt kéri, hogy az ő nevére, de több számlát állítsunk ki, annak függvényében, hogy melyik telephelyét érintette a szállítás. A kérdésem az lenne, hogy időszaki elszámolás esetén kiállítható-e több számla is ugyanarra az időszakra, tekintve, hogy a partner adminisztrációs okokból ezt kéri tőlünk? (Egyébként ennek eredményeként 1-1 fuvarügylet lesz a 2 számlán.) Más cégeknél is tapasztaltuk már, hogy a megrendelő időszaki elszámolás esetén kéri, hogy bontsuk meg a számlát, hol telephelyenként, hol költséghelyenként. Köszönöm

Időszaki elszámolás teljesítési ideje Kérdés

Tisztelt Adózóna! Ügyfelem a partnerével kötött megállapodás alapján az általa szállítólevéllel átvett termékekről a hónapot (időszakot) követően kap összesített számlát. A kérdésem, hogy erre a számlázásra is az időszaki elszámolás szerinti teljesítési idő alkalmazandó? Azaz, ha az elszámolási időszakot követően készül a számla, akkor a teljesítési idő a számla fizetési határideje? Köszönöm a választ! Tisztelettel: Feketéné

Áfás egyéni vállalkozó áttérése katára Kérdés

Áfás fuvarozó egyéni vállalkozó 2017. 01. 01-jétől katás, és nem választott pénzforgalmi áfát. 2016. decemberi számlája: teljesítés 2016. 12. 31., kelte: 2017. 01. 03., határidő: 2017. 03. 03. Ezen számla nettó értéke a 2016. évi bevételt növeli az áttérés miatt? A vállalkozó nem időszaki szolgáltatásúként számlázott eddig. Ha ennek a cégnek havonta rendszeresen, napi szinten dolgozik, akkor kötelező időszaki elszámolásban számlázni, vagy csak választható opció? A vállalkozó érdeke lenne az időszaki elszámolás, de a megbízónak nem, mert csúszna neki az áfa-visszaigénylési lehetőség. Mivel érvelhet, hogy áttérjenek az időszaki elszámolásra? Kell megállapodás erről? A fenti dátumokkal az áfát mikor kell bevallani? A 12. hónapban, vagy jár a 45 nap halasztás? 2016. 12. 31-étől számítódik a 45. nap, így februárban? Köszönettel

Tej áfája Kérdés

Tej értékesítésével foglalkozó kereskedő vagyok. A boltokkal időszaki elszámolásban állapodtunk meg. 2016. utolsó heti kiszállításának számlázása 2017. január 09-én történik. A fizetési határidő: 2017.01.17., mellyel egyezik a teljesítési időpont is. A vtsz. szerint kedvezményes kulcsú termék számlázása a fentiek alapján 5 vagy 18 százalékos áfával történik?

Időszaki elszámolás teljesítési időpontja Kérdés

Tisztelt Szakértő, Egy könyvviteli szolgáltatást nyújtó vállalkozás ügyfelével úgy állapodott meg, hogy az éves könyvelési díjat (01-12 hó) egy összegben készpénzben fogja rendezni az adóévet követő év január 20-áig. A könyvelő cég számlát fog kiállítani róla a készpénzfizetés napjával. A számla teljesítési időpontja ez esetben megegyezik a pénzügyi teljesítés napjával, amennyiben határidőre fizeti is az ügyfél? Az áfatörvény 58. § (3) bekezdése arra vonatkozóan tartalmaz eltérő teljesítési időpontot, ha az elszámolás időtartama meghaladja a 12 hónapot. Fenti esetben, amikor nem haladja meg, hanem pont annyi, akkor az 58. § (1a) b) pontja alkalmazható? Köszönettel:

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt vállalkozás

Antretter Erzsébet

adószakértő, igazgató

Niveus Consulting Group Kft.

Anya kapcsolt vállalkozása a leány kapcsolt vállalkozásának minősül-e?

Antretter Erzsébet

adószakértő, igazgató

Niveus Consulting Group Kft.

Új lakás bérbeadása, értékesítése

dr. Bartha László

adójogi szakjogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink