66 találat a(z) időpont cimkére
Gyed/gyesről visszatérő utáni szochokedvezmény érvényesíthetősége Kérdés
A gyes/gyesről visszajövő, illetve abban részesülő (folyósítás alatti) foglalkoztatás esetén a szociális hozzájárulási adóból érvényesíthető kedvezmény legkorábban mikortól érvényesíthető, ha a foglalkoztatás kezdete 2016.01.02., a dolgozó kérésére a folyósító szerv által kiállított hatósági bizonyítvány kelte 2016.09.06., az ellátás folyósításának várható lejárata: 2017.06.23. Az adókedvezmény igénybevételének kezdete (figyelemmel a 462/D § (5)-(6)-ra): a. 2016.09. hó( 9. havi bér után), mert az a hatósági bizonyítvány kelte, ekkor teljesül az igazolás birtokában feltétel, vagy b. 2016.08. hó (8.havi bér után), mert a bevallás beadási határidejéig (2016.09.12.) a hatósági bizonyítvány már rendelkezésre áll, vagy c. visszamenőleg önellenőrzéssel 2016.01.02-től, mert az a foglalkoztatás kezdete, és önellenőrzés lévén nem gond, hogy a vonatkozási időszakban még nem áll rendelkezésre igazolás?álaszukat várva, Köszönettel:
KIVA belépés, pontosított kérdés Kérdés
Tisztelt Szipszer Tamás! Kérdésem (http://adozona.hu/kerdesek/2017_1_25_KIVAba_valo_belepes_idopontjakapc_deq) arra vonatkozott, hogy jogosan lépett-e be a vállalkozás a kiva hatálya alá? A december 20-ai állapotot kell figyelni, vagy a január 1-ei adatokat? Köszönöm!
KATA bevételszerzés időpontja Kérdés
Tisztelt Adózóna! Szeretném kérni a segítségüket a következő jogszabályrészlet értelmezésében: 2012. évi CXLVII. tv. 2. § 13. b) alpontja. A bevétel megszerzésének időpontja: a kisadózó vállalkozás vonatkozásában igénybe vett szolgáltatás esetében az a nap, amelyen a szolgáltatás nyújtójának vagy igénybevevőjének az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény (a továbbiakban: Áfa tv.) rendelkezései szerint adófizetési kötelezettsége keletkezik vagy keletkezne. Válaszukat előre is nagyon köszönöm.
Teljesítés az áfában és a számvitelben Kérdés
Tisztelt Szakértők! Cégünk többféle tevékenységet végez, többek között szaktanácsadással is foglalkozunk. A szaktanácsadási szerződések május 1-jétől december 31-éig szólnak. A számlákat júniusban és júliusban állítottuk ki, melyen az áfa teljesítési ideje a számla kiállításával esik egybe, mivel a szerződés vége későbbi időpont. Ugyanakkor jól gondolom-e, hogy a számvitelben a december 31-ei időpont lesz, amit könyvelni kell teljesítésként? Más tevékenységünkkel kapcsolatban vannak szerződések, amelyek 2015. augusztus 1-jétől, 2016. július 31-éig szólnak, ebben az esetben kétszer bocsátunk ki számlát, januárban és júniusban. Itt milyen időpontra kell figyelni? Van azonban olyan éves szerződésünk is, amikor havonta bocsátjuk ki a számlát, illetve negyedévente. Ekkor a számlázás mindig a tárgyidőt követően van kiállítva. Vagyis a június hónap július elején és júliusi fizetési határidővel. Itt az áfa a fizetési határidővel megegyező, de a számvitelben, ha jól gondolom, az adott hónap. Ezért az időpontok eltérőek lesznek. Amennyiben a szerződés határozatlan határidejű, hogyan kell eljárni, mind az áfában, mind pedig a számvitelben? Válaszukat előre is köszönöm. Tisztelettel: MMagdi
Megbízási szerződés Kérdés
Tisztelt Szakértő! A megbízási jogviszony bejelentése ügyében lenne kérdésem. Ha egy cég megbízási jogviszonnyal foglalkoztat magánszemélyt, akkor a magánszemély bejelentése az adóhatóság felé ugyanúgy, mint alkalmazottnál már a megbízás kezdetekor meg kell, hogy történjen, vagy elég későbbi dátummal bejelenteni? Illetve ha lehet később is, akkor mi az a dátum, amikor legkésőbb be kell jelenteni? Köszönettel:Agent kft.
Az áfatörvény bosszúja: éveken át aggódhat miatta Cikk
Bár július 1-jén életbe léptek az időszakonkénti elszámolás, fizetés új szabályai a könyvviteli, könyvvizsgálati, adótanácsadási szolgáltatást nyújtók körében, s jövőre a többi adózó is áttér az új előírásokra, mégis lehetnek olyanok, akik számára a régi regulák még jó ideig emlékezetesek maradhatnak.