81 találat a(z) hallgatói munkaszerződés cimkére
Hallgatói munkaszerződés díjazása
Kérdés
Tisztelt Adószakértő! Szeretnék megerősítést kérni az alábbi gondolatmenetemben: Az nftv 44. § 1) a) pontja szerint foglalkoztatunk munkavállalót. A bére meghaladja havonta a minimálbér 65%-át. Az összeg 149 ezer forintig adómentes, viszont a fölött 15% szja és 17,5% szocho, plusz 1,5% szakho fizetendő. Erre az szja alá eső részre fel kell őt tüntetni a 1908M-04-es lap 308-as sorában? Biztosított nem lesz, így nem kell T1041-en jelenteni. Köszönöm válaszát. Üdv, P.R.
Hallgatói munkaszerződés
Kérdés
Egyik dolgozónk, akit teljes munkaidőben foglalkoztatunk, levelező képzésen vesz részt, ahol előírás a kötelező szakmai gyakorlat. Ezt cégünknél fogja elvégezni. Kell-e ebben az essetben is hallgatói munkaszerződés, vagy elegendő a munkaszerződés, valamint kell-e külön díjazásban részesítenünk, vagy a munkabérén kívül nem terhel minket egyéb kifizetés?
Hallgatói munkaszerződés adómentes határ felett
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni hallgatói munkaszerződés alapján foglalkoztatott esetére. Ha képzési terv alapján foglalkoztatnak hallgatót a gyakorlata idejére 250 000 Ft bruttóért, akkor hogyan alakul az adózása? Minimálbér alatt adómentes és a feletti összegre kell csak adót fizetni. Járulékot, ahogy olvasom, a felettes összegre sem kell, így nem is biztosított. A cég terhei hogyan alakulnak? Egyes kiadványok szerint szochot kell fizetnie a cégnek. A Szocho tv.-ben viszont azt látom, hogy az adófizetési kötelezettség alóli mentesülés esetei: 5. § (1) Nem keletkezik az 1. § (1)-(3) bekezdése szerint adófizetési kötelezettsége – e tevékenysége, jogállása alapján szerzett jövedelme tekintetében e) a kifizetőnek a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény 44. § (1) bekezdés a) pontja szerint a hallgatói munkaszerződés alapján létrejött jogviszonyra tekintettel; Itt a teljes díj mentes akkor vagy csak a minimálbér feletti? Szakképzésit kell fizetni utána? Törvényi hivatkozásokat is szeretnék kérni. Köszönöm.
Duális képzés szakmai gyakorlata
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Hallgatói munkaszerződés alapján foglalkoztatunk duális képzésben részesülő egyetemi hallgatót. A szakmai gyakorlatot biztosítjuk részére együttmüködési megállapodás alapján. Díjazásként minden hónapban a minimálbér 65 százalékát fizetjük. Kérdésem az lenne, hogy ha a gyakorlat ideje alatt beteg, jogosult-e betegszabadságra, vagy csak igazolt távollétnek minősül a betegség ideje? Évi 20 nap szabságra jogosult. Kösznöm válaszát.
Hallgatói munkaszerződés (szabadság)
Kérdés
Mezőgazdasági főiskolai hallgató képzési program keretében szakmai gyakorlaton vesz részt cégünknél (külső gyakorlóhely). Időtartama 6 hét. A kérdés, hogy jár-e neki szabadság, ha jár és nem veszi ki a gyakorlat ideje alatt, ebben az esetben szabadság megváltásként ki lehet-e fizetni?
Hallgatói munkaszerződés részmunkaidőben
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk hallgatói munkaszerződést köt kötelező gyakorlat letöltésére egy felsőoktatási hallgatóval, az egyetemmel együttműködési megállapodásunk is van. A hallgatói munkaszerződés szerint napi 4 órában foglalkoztatjuk a hallgatót, havi bruttó 110 ezer forint munkabér-kifizetés mellett. A munkabér havonta nem haladja meg a minimálbért, azonban ha arányosítjuk 8 órásra, akkor felette van. A kérdésünk a következő: szja-t, szochót kell-e számfejtenünk a hallgató bruttó bére után? Válaszukat előre is köszönöm!
Hallgatói munkaszerződés tényleges díjazása
Kérdés
https://adozona.hu/kerdesek/2018_8_24_Hallgatoi_munkaszerzodes_dijazasa_lao Tisztelt dr.Hajdu-Dudás Mária! A fenti témával kapcsolatosan kértem a Foglalkoztatási Felügyeleti Főosztálytól egy szakmai álláspontot, melyben ők az alábbit írták: Az Nftv. 44.§ (3) bekezdés a) pontjában szereplő díjazás mértéke hetente minimálisan a havibér 15 százaléka, vagyis 20 700 Ft. A díjazás a szakmai gyakorlat időtartamának hetekben történő meghatározásához igazodik, ez a jogszabályi feltételeknek megfelelve négy hét időtartamot tekintve legalább 82 800 Ft. Egy korábbi hozzászólásában láttam (2018.06.06), hogy Ön is kért szakmai álláspontot, abban teljesen eltérő adatok szerepelnek: Megkerestük a Pénzügyminisztérium foglalkoztatás-felügyeleti főosztályát, hogy szakmai álláspontja közlésével segítse munkánkat. A minisztérium válaszlevelében azt a tájékoztatást adta, hogy „a juttatás mértékével kapcsolatosan a kötelező legkisebb munkabér egy hétre számolt összege tizenöt százalékának figyelembevételét teszi indokolttá az a körülmény, hogy a juttatásra jogosító gyakorlat idejét szintén hetekben számolja a jogszabály”. Ebből következően tehát 2018-ban minimálisan hetente 4762 forint összegű díjazást kell megfizetni a hallgató részére. Esetleg ezt a szakmai álláspontot valahol megtekinthetném, mert egy munkaügyi pert helyeztek kilátásba, mert a cégünk az utóbbi (heti: 4762 Ft-ot számfejtett az egyetemi hallgatónak). Gyors válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel: Lénárt-Opra Janka
Hallgatói munkaszerződés díjazása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk együttműködési megállapodást kötött egyetemista hallgató szakmai gyakorlati idejére. A gyakorlati idő 4 hét. Az lenne a kérdésem, hogy erre a négy hétre kell-e díjazást fizetnie a cégnek? Továbbá kell-e hallgatói munkaszerződést kötni, akkor is, ha van, akkor is, ha nincs fizetési kötelezettsége? Köszönöm válaszukat.
Diákmunka hallgatói munkaszerződéssel: mikor, mennyi a kereset?
Cikk
Hallgatói munkaszerződés alapján két formában lehet foglalkoztatni a diákokat. A díjazásban a törvény eltérő szabályokat állapít meg aszerint, hogy a munka közvetlenül kapcsolódik-e vagy sem a felsőoktatási intézmény képzési programjához. Mi a minimális díjazás alapja? Milyen speciális szabályokat kell alkalmazni a hallgató foglalkoztatására a munka törvénykönyvében foglaltakhoz képest?
Szakmai gyakorlat
Kérdés
A nemzeti felsőoktatásról szóló törvény 44. § (1) szerinti hallgatói munkaszerződés alapján foglalkoztatott hallgató 8 hetes szakmai gyakorlatának idejére mekkora összeget kell a szakmai gyakorlóhelynek minimálisan kifizetnie?
Szakmai gyakorlat díjazása
Kérdés
Az Nftv., valamint a kapcsolódó 230/2012. Korm. rendelet előírása alapján hallgatói munkaszerződéssel egyetemi hallgatók nyári gyakorlatukat töltik társaságunknál, mely gyakorlat a 6 hét egybefüggő időtartamot meghaladja, ezért arra kötelezően díjazás jár. Kérdésünk arra vonatkozik, hogy ebben az esetben jár-e az első 6 hétre is a díjazás, vagy csak a hatodik hét letelte után kell díjazást fizetni (minimuma hetente a minimálbér 15%-a)?
Hallgatói munkaszerződés díjazással
Kérdés
Kedves Szakértő! Lenne egy egyetemista gyakornokunk, akit hallgatói munkaszerződéssel foglalkoztatnák és a gyakorlat ideje meghaladja a 6 hetet. Ha jól tudom, ez esetben díjazás illeti meg. Alapvetően a hallgatói munkaszerződés nem keletkeztet biztosítási jogviszonyt. A díjfizetés miatt más lesz a helyzet? Van-e bejelentési, illetve bevallási kötelezettségünk? Válaszát előre is köszönöm!
Hallgatói munkaszerződés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azt szeretném megkérdezni, hogy a 2017. évben a hallgatói munkaszerződéssel foglalkoztatott diák részére kell-e szabadságot adni? Válaszát előre is köszönöm. N. E.
Hallgatói munkaszerződés, középiskolai szakmai gyakorlat
Kérdés
Kedves Szakértő! Szeretnénk szakmai segítségét kérni abban, hogy hallgatói munkaszerződéssel foglalkoztatott felsőfokú szakmai gyakorlatosok esetén van-e járulék levonási kötelezettség? A díjazás nem haladja meg a minimálbér összegét havonta, tehát az szja törvény szerint adómentes juttatásnak minősül. A hallgatókra a 2011. évi CCIV. nemzeti felsőoktatási törvény 44. § (1) a) bekezdés vonatkozik. A hallgatói munkaszerződés alapján képzési program, a képzés részeként megszervezett szakmai gyakorlat, gyakorlati képzés keretében foglalkoztatott hallgatók nem minősülnek biztosítottnak, ezért véleményünk szerint járulékfizetési kötelezettség nem keletkezik (nyugdíj-, egészségbiztosítási, munkaerő-piaci járulék). Szociális hozzájárulási adó fizetési kötelezettség terheli-e a munkáltatót az esetükben? Együttműködési megállapodás alapján, összefüggő középiskolás szakmai gyakorlat esetén a hallgatói munkaszerződéssel foglalkoztatott gyakorlatosokkal megegyező az eljárásrend, adó- és járuléklevonás, illetve szociálishozzájárulásiadó-fizetés tekintetében? Kérjük a fentiekben szíves segítségét, megerősítését. Válaszát előre is köszönöm!
Hallgatói munkaszerződés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném segítségét kérni abban, hogy egy cégünk hallgatói munkaszerződéssel építész gyakornokot venne fel kötelező gyakorlat letöltésére. Kell-e együttműködési megállapodást kötnie az iskolával? Milyen díjazás illeti meg a gyakornokot? Van-e bejelentési kötelezettség? Illetve a munkáltatónak milyen kritériumoknak kell megfelelnie, hogy gyakornokokat foglalkoztathasson nyári gyakorlatra? Segítségét előre is köszönöm!