78 találat a(z) hallgatói munkaszerződés cimkére
Hallgatói munkaszerződés munkadíja Kérdés
Tisztelt Szakértők! Hallgatói munkaszerződéssel kapcsolatban kérném szíves véleményüket, álláspontjukat! (A szerződéskötést megelőzően a munkáltató és az egyetem között természetesen együttműködési megállapodás jött létre, a hallgatói munkaszerződés ezen alapul): 1. Az szja törvény 1. sz. Melléklet 4.12.1. pont b) alpontja alapján a hallgató részére a gyakorlati képzés idejére kifizetett juttatás értékéből adómentes a havi minimálbér. Tehát csak a 111 ezer forint, dacára annak, hogy egy nem hallgató munkavállalónak ilyen munkakörben (mérnök) minimum 129 ezer forintot kellene adni? 2. Ha a gyakorlati képzés 240 óráját valamilyen oknál fogva nem 6 hét alatt, hanem például 8 hét alatt teljesíti, akkor nem járhat neki kettő havi minimálbér adómentesen. Ezt jól gondolom? 3. Ha a minimálbért meghaladó összeget kapna, akkor a meghaladó rész után 15% szja-t és 27% ehót kell fizetni, semmi mást? 4. Tekintve, hogy erre a jogviszonyra is a munka törvénykönyve vonatkozik, a hallgatónak biztosított esetleges juttatások, kedvezmények: (utazás, étkezés, munkaruha, védőruha, szállás), adózási szempontból ugyanúgy viselkednek, mint amikor ezeket egy sima munkavállaló kapja? Előre is köszönöm a segítségüket! Tisztelettel: KSI
Levelező tagozat Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy levelező tagozaton tanuló egyetemistával köthető-e hallgatói munkaszerződés Nftv. 44. § (1) a) alapján? A felsőoktatási intézménnyel kötnénk együttműködési keretmegállapodást, ami alapján a szükséges gyakorlati képzést a mi cégünknél végezné el a diák. Diákigazolvánnyal nem rendelkezik, mert nem kért (gondolom nem akarta igénybe venni az ezzel járó kedvezményt). Mivel nem nappali képzésben vesz részt, nem jár részére egészségbiztosítás, ez nem okoz problémát a hallgatói munkaviszony létesítésénél? Mivel ez a szakmai gyakorlat a képzéshez kapcsolódik a hallgatói munkaszerződés alapján fizetett összeg (16 650 forint/hét) adó- és járulékmentes lehet az ő esetében is? Válaszát előre is köszönöm!
Gyakorlati képzés egyemen II. Kérdés
Hivatkozva fenti kérdésben adott válaszukra, szeretném megkérdezni, hogy a cégnek hallgatói munkaszerződést kell külön kötnie a tanulóval, annak ellenére, hogy az együttműködési megállapodást az egyetemmel megköti?! Ez az együttműködési megállapodás az előzőekben felsoroltakon túl mellékletként tartalmazza azon tanulók névsorát is, akik gyakorlati képzésére kötelezettséget vállal a cég az együttműködési megállapodás fennállása alatt.
Hallgatói munkaszerződés OKJ-képzés alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! OKJ-képzésen résztvevő személy – nem állami finanszírozású – alkalmazható gyakornokként kft.-nél hallgatói munkaszerződéssel? Ha jól tudom, ez felsőoktatási szakképzésnek minősül, és emiatt nem alkalmazható rá a 2011. évi CCIV. törvény 44. §-a. Segítségét előre is köszönöm.
Hallgató foglalkoztatásával kapcsolatos kérdések Kérdés
Tisztelt Szakértő! Irodai adminisztrációs és tolmácsolási feladatok ellátására foglalkoztatható-e a hallgató megbízási szerződéssel, ha igen, mire kell figyelni a szerződés megkötésekor? Megbízási szerződéssel történő foglalkoztatás esetén kötelező-e a munkába járás költségtérítése? Válaszát ezúton is köszönöm.
Tb-terhek friss diplomás, egyetemista foglalkoztatott után Cikk
Milyen jogviszonyban érdemes foglalkoztatni az egyetemi, főiskolai hallgatókat, illetve a friss diplomásokat? Összefoglaltuk az ösztöndíjas foglalkoztatás és a hallgatói munkaszerződés szabályait, tb-terheit és kedvezményeit.
Nyári szakmai gyakorlat Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy egyetemmel együttműködési megállapodást kötöttünk, melynek keretében évente, nyáron 1-2 egyetemista hallgatót fogadunk szakmai gyakorlatra. A hallgatók 4 hét gyakorlatra jönnek. Kérdésem, hogy kell-e cégünknek hallgatói munkaszerződést kötni az egyetemista hallgatókkal, illetve kell-e díjazást fizetnünk számukra. Köszönöm válaszát!
Szakképzési hozzájárulási kötelezettség csökkentése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. keretében működő akkreditált gyógyszertár vagyunk. 2014-ben a Semmelweis Egyetem másod- és ötödéves gyógyszerész hallgatói nálunk töltötték a kötelező szakmai gyakorlatukat hallgatói munkaszerződés alapján. Szakképzési hozzájárulási kötelezettségünket csökkenthetjük-e? Ha igen, milyen összegű normatívával, és a 1408A bevallás -01-02-es lapjának mely sorában kell a csökkentő tételt szerepeltetni? Köszönettel: PHARMADOR 2000 Kft. Nyárfás Istvánné
Hallgató foglalkoztatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megtudni, hogy van-e mód arra, hogy olyan hallgatót foglalkoztassunk hallgatói munkaszerződéssel a nyári időszakban, akinek a képzési program szerint csak a jövő évben lesz esedékes a kötelező szakmai gyakorlat? Ilyen esetben ugyanaz a fizetési kötelezettség terheli a munkáltatót, mint a kötelező szakmai gyakorlatnál? Van-e lehetőség ilyen hallgató esetében is a szakképzési hozzájárulási kötelezettség csökkentésére, vagy az csak szigorúan a képzési program keretében szervezett szakmai gyakorlatra vonatkozik?
Így dolgoztasson egyetemistákkal! Sokat nyerhetnek a cégek Cikk
Jár-e szabadság a hallgatói munkaszerződéssel foglalkoztatott munkavállalóknak, kell-e utánuk járulékokat, szochót fizetni, és hogyan csökkenthetik a foglalkoztatók a szakképzési hozzájárulás összegét? – kérdezte olvasónk. dr. Radics Zsuzsanna társadalombiztosítási szakértőnk válaszolt.
Hallgatói munkaszerződéssel kapcsolatos kérdések Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megtudni, hogy hallgatói munkaszerződéssel foglalkoztatott hallgató esetében, mivel a munkaviszonyra vonatkozó szabályokat kell alkalmazni, a gyakorlati idő tartamára időarányos fizetett szabadság is jár? Másik kérdésem, hogy szakképzési hozzájárulásból 2014-ben a hallgatók szakmai gyakorlatát biztosító munkáltatók kétféle norma alapján igényelhetnek vissza "támogatást"? A NAV oldalán olvastam, hogy a 2012 szeptemberét megelőzően kezdődő hallgatói jogviszonyok esetében a 3485 forintos csökkentő tételt kell alkalmazni. Az ezt követően indult képzéseknél levonható a napi 4530 Ft?
Szakközépiskolai tanuló nyári gyakorlata Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk szakközépiskolai tanulót foglalkoztatna szakmai gyakorlat keretében a nyári szünetben, 160 órában. Az iskola együttműködési megállapodást küldött, de mielőtt aláírnánk, szeretnénk megkérdezni: be kell-e jelenteni a tanulót, kell-e fizetni utána járulékot, valamint a cégnek valahová van-e bejelentési vagy egyéb kötelezettsége? A kötelezően fizetendő pénzbeni juttatást le lehet-e vonni a szakképzési hozzájárulásból, ha igen, milyen mértékben? Ugyanez a kérdés, ha felsőoktatási intézményben tanuló hallgató együttműködési megállapodással tölti szakmai gyakorlatát a cégnél, egybefüggően 6 hétnél hosszabb időben, amire a cég kifizeti a kötelező juttatás összegét. Válaszukat előre is nagyon köszönöm: Asbóth Istvánné
Hallgatói munkaszerződés: így változtak az adó- és járulékszabályok Cikk
Közeleg a nyár, a hallgatói munkaszerződések dömpingje. 2014. január 1-jétől változtak az adó- és járulékszabályokat, ezeket mutatjuk be.
Hallgatói munkaszerződés Kérdés
Foglalkoztathat-e egy magyar kft. hallgatói munkaszerződés keretében adó- és járulékmentesen külföldi egyetemen tanuló külföldi állampolgár diákot? Köszönettel.
Szakmai gyakorlatos hallgató bejelentése Kérdés
Hallgatói munkaszerződés alapján szakmai gyakorlatot végző hallgatót – a gyakorlat ideje meghaladja a 6 hetet, havi díjazása kevesebb mint a minimálbér (így nem minősül biztosítottnak) – jelenteni kell a gyakorlóhelynek a 1408-as bevallásban? Köszönettel: PHARMADOR 2000 Kft. Nyárfás Istvánné