124 találat a(z) háromszögügylet cimkére
Háromszögügylet, láncértékesítés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérem iránymutatását: Adott egy magyar kft. (legyen A cég). A tulajdonosoknak Németországban is van vállalkozásuk (legyen B cég). Németországba adnak el termékeket az alábbi módon: A cég eladja a termékeket B cégnek, amely továbbadja a termékeket egy harmadik, szintén németországi vállalkozásnak (legyen C cég). Az áru A cégtől közvetlenül C céghez megy, a szállítást A cég végzi a saját gépjárművével. A gépjármű nem teherautó, hanem A cég tulajdonában lévő személygépjármű, amellyel maga a tulajdonos viszi ki az árut Németországba. A kérdésem az lenne, hogy a fentiek háromszögügyleteknek/láncértékesítésnek számítanak-e? Mi a helyes számlázási mód? Hogyan kell számláznia az egyes cégeknek? Általánosságban érdekelne még, hogy a háromszögügyletnek/láncértékesítésnek feltétele-e az, hogy az egyik szereplő külföldi legyen? Csak az minősül-e háromszögügyletnek/láncértékesítésnek, ha külföldi értékesítés/vásárlás megy végbe, vagy akár olyan belföldi értékesítéseknél/vásárlásoknál is megvalósulhat háromszögügylet/láncértékesítés, ahol az összes szereplő belföldi? Köszönettel!
Háromszögügylet
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő témában kérném szíves véleményét. Magyar közbenső szereplő áfa szempontjából hogyan adózik a következő ügylet során. Magyar vevő Belgiumból terméket szerez be, amit Lengyelországba ad el. A lengyel fél kiadja a terméket bérmunkára Ukrajnába. A termék Belgiumból közvetlenül Ukrajnába kerül (magyar fuvaroztat vevői minőségben), majd onnét Lengyelországba. Válaszát előre is köszönöm.
Közösségi személygépkocsi beszerzése és eladása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy cég személygépkocsikat vásárol közösségi tagállamból. A cég ezeket Magyarországon, különbözeti áfával szeretné értékesíteni. A különbözeti áfára a bejelentkezés megtörtént. A vásárlás háromszögügylet révén bonyolódik le. A megvásárolt gépkocsi számlájának mellékleteként kiállítottak egy dokumentumot, amin az szerepel, hogy a gépkocsit az eladó cég megvásárolta egy másik cégtől, és rögtön értékesítette a magyar kft.-nek. Ez a kft. szerint a háromszögügylet megjelölése. A számlán ezen kívül szerepel a 2006/112/EK, 138.cikk, és " a használt árukra vonatkozik" megjelölés is. A kérdésem, hogy a háromszögügyletnél a magyar kft. ebben az esetben különbözeti áfásan értékesítheti-e a gépkocsikat? A gépkocsi-kereskedésnél a háromszögügylet hogyan befolyásolja az áfabevallást? Be kell-e állítani ezeket a gépkocsikat a közösségi árubeszerzésekhez az áfabevallásban? Kell-e A60-as bevallást készíteni ezekről? A kft. szerint állítsam be az A60-as bevallásba mint közösségi beszerzést, de különbözeti áfásan értékesítené őket. Majd amikor értékesíti, akkor az áfabevallás 4. sorába be kellene állítani az értékesítésnél az áfa nélküli részt? Én ezzel nem értek egyet, ezért kérném, hogy a háromszögügyletnél fennálló esetleges külön szabály van-e erre? Előre is köszönöm a válaszukat.
Háromszögügyletek könyvelése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magyar vállalkozás úgynevezett háromszögügylet keretében közbenső vevőként (B szereplőként) árut értékesít A országból C országba áfamentesen (minden szereplő EU-tagállamban közösségi adószámmal rendelkezik). Az A szereplő számlát állít ki B szereplő felé, B szereplő pedig némi haszonnal növelt összegű számlát bocsát ki C szereplőnek. Kérdésem az lenne, hogy az áru beszerzésének és az áru értékesítésének könyvelése hogyan működik? Ugyanúgy, mint a belföldi árubeszerzés (T81) és értékesítés (K91), vagy van erre valamilyen különös könyvelési szabály? Válaszát előre is köszönöm!
Ki a fuvarozási ügy ura? Áfa többszereplős unión belüli értékesítésnél
Cikk
Három uniós tagállamban lévő cég közötti ügylet, három eset, amelyek a fuvarszervező személyében térnek el egymástól. Olvasónk áfáról, háromszögügyletről kérdezett, Bunna Erika adótanácsadó válaszolt.
Háromszögügylet
Kérdés
Tisztelt szakértő! a lenti kérdést már egyszer feltettem, a válasz egy része az volt, hogy kft.-nknek feltétlenül be kell jelentkeznie adóalanyként Ausztriában. Más megoldás nem létezik csak ez a lenti kérdésemre? Várom válaszát, köszönettel Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő: csapágyat kiszállítunk Ausztriába egy cégnek megmunkálásra. Az osztrák cég megmunkálásról számlát állít ki részünkre. Megmunkálás után továbbszállításra kerül német cég felé. A német cégnek számlázzuk ki a megmunkált végtermék ellenértékét. Kérdésem a következő: ha a német cég fuvaroztat csak, végig a folyamaton, akkor háromszögügyletnek számít az ügylet, mit kell feltüntetni a számlán a német partnernek kiállított számlán: a háromszögügylet szöveg feltüntetése helyes? Az osztrák cég szolgáltatás végzéséről szóló számlája közösségi szolgáltatás igénybevételének minősül? A német cég felé kiállított számla az áfabevallás melyik sorában tüntetendő fel? Amennyiben a szolgáltatást, vagyis a megmunkálást végző osztrák cég felé mi fuvaroztatunk, az osztrák cégtől viszont a német vevőnk fuvaroztat, az változtat-e valamit az ügylet megítélésén? Köszönettel a választ.
Háromszögügylet és fuvarozás összefüggése
Kérdés
Tisztelt Tanácsadó! A következő kérdéseim lennének: Holland kapcsolt vállalkozásunktól termékeket szerez be a magyar cégünk, és ezt a terméket értékesítjük a cseh vagy osztrák, szintén adóalany vevőnknek. A termék nem kerül be Magyarország területére, hanem közvetlenül Hollandiából Ausztriába, illetve Csehországba szállítják. 1. eset: ha a fuvarozást a holland vállalkozás szervezi, majd továbbszámlázza a magyar cégnek, a magyar cég pedig továbbszámlázza az osztrák vevőnek, ebben az esetben háromszögügyletnek minősül-e az ügylet a magyar fél szempontjából? Ha nem háromszögügylet, akkor az áfabevallás mely során kell bevallanom a beszerzést és értékékesítést? Az értékesítésről vevő részére kiállított számlában milyen áfa-megjelölést szerepeltessek? 2. eset: Ha a vevő intézi a fuvarozást és ő viseli a költségét, akkor a fenti ügylet háromszögügyletnek minősül-e? Ha nem háromszögügylet, akkor hová kell beraknom a beszerzett és értékesített terméket az áfabevallásban? Minek minősül a beszerzés és értékesítés? Az értékesítésről kiállított számlában milyen áfa-megjelölést szerepeltessek? 3. eset: Ha a termék fuvarozásának költségét külön számlában számlázza ki számunkra a beszállító (több fuvar költségét egy számlában számlázza), akkor ez is háromszögügyletnek minősül-e, ha a fuvarozott termék értékesítése háromszögügylet volt. Vagyis ugyanúgy kell-e bevallanom, kezelnem, mint a termékértékesítést? Vagy közösségen belüli szolgáltatásnyújtás lesz? Köszönettel: Kiss Anita
Háromszögügylet
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő: csapágyat kiszállítunk Ausztriába egy cégnek megmunkálásra. Az osztrák cég megmunkálásról számlát állít ki részünkre. Megmunkálás után továbbszállításra kerül német cég felé. A német cégnek számlázzuk ki a megmunkált végtermék ellenértékét. Kérdésem a következő: ha a német cég fuvaroztat csak, végig a folyamaton, akkor háromszögügyletnek számít az ügylet, mit kell feltüntetni a számlán a német partnernek kiállított számlán: a háromszögügylet szöveg feltüntetése helyes? Az osztrák cég szolgáltatás végzéséről szóló számlája közösségi szolgáltatás igénybevételének minősül? A német cég felé kiállított számla az áfabevallás melyik sorában tüntetendő fel? Amennyiben a szolgáltatást, vagyis a megmunkálást végző osztrák cég felé mi fuvaroztatunk, az osztrák cégtől viszont a német vevőnk fuvaroztat, az változtat-e valamit az ügylet megítélésén? Köszönettel a választ.
Háromszögügylet kapcsolt vállalkozásnál
Cikk
Háromszögügyletnek minősül-e az Adózóna olvasója által vázolt ügylet? Osztja-e a szállítási díj áfa szempontjából a termék sorsát? – kérdezte az Adózóna olvasója. Kelemen László adószakértő, jogász válaszolt.
Háromszögügylet kapcsolt vállalkozás esetén
Kérdés
Tisztelt Tanácsadó! Magyarországi cégünk a holland kapcsolt vállalkozásunktól vásárol biztonságtechnikai termékeket, amelyeket továbbszámláz az ausztriai vevőnknek. A terméket közvetlenül a vevőnek Ausztriába szállítják el Hollandiából. Az lenne a kérdésem, hogy ez az ügylet háromszögügyletnek minősül-e? Ha a holland kapcsolt vállalkozás nem írja rá a számlára, hogy háromszögügylet, 0%-os áfával számláz felénk, akkor azt hogyan/hol kell az áfabevallásban megjelenítenem? És az általam az ausztriai vevő kiállított számláján milyen áfakódot/megnevezést tüntessek fel? Ha a holland szállító szállítási díjat is feltüntet a számlán (a termék szállításának díját), akkor a szállítási díj áfaügyileg osztja-e a termék sorsát? Azaz ugyanúgy jelentsem az áfabevallásban a szolgáltatást, mint a terméket, és ugyanolyan áfakóddal számlázzam tovább? Köszönettel: Kiss Anita
Háromszögügylet
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magyar adóalany kft. terméket vásárol egy olasz, szintén adóalanytól, amit továbbértékesít egy szlovák adóalanynak. Egyik cégnek sincs más országban telephelye. Az olasz eladónak Ausztriában van egy raktára, a termék onnan megy közvetlenül Szlovákiába. A számlázás viszont olasz cég-magyar cég-szlovák cég vonalon történik, tehát nem követi a termék útját. A fuvardíjat a magyar közbenső vevő fizeti. Kérdésem, hogy megfelel-e ez az ügylet a háromszögügylet feltételeinek? Okoz-e valamilyen problémát, hogy a termék nem Olaszországból, hanem az olasz eladó Ausztriában lévő raktárából indul?
Háromszögügylet vagy láncügylet, áfakulcs ?
Kérdés
Az ügyletben három kft. vesz részt - „A” cég: magyarországi kft., közösségi adószámmal, termékértékesítő, - „B” cég: svájci gazdasági társaság német közösségi adószámmal, nincs letelepedve Németországban, közbenső cég, termékbeszerző „A” cégtől, termékértékesítő „C” cégnek, - „C” cég: horvát gazdasági társaság, közösségi adószámmal, termékbeszerző „B” cégtől. A segítségüket szeretném kérni abban, milyen áfakulccsal készíti el a számlát a magyarországi kft. („A” cég), a svájci partner („B”) cég részére, ha a szállítmány közvetlenül a magyar kft.-től kerül kiszállításra Horvátországba ? - ha a szállítást a magyar cég intézi, - ha a szállítást a svájci cég intézi, - ha a szállítást a horvát partner intézi. Következő kérdés az lenne, ha magánszemélyek részére értékesít ugyanez a svájci cég egy csomagküldő szolgáltatáson keresztül. A magyarországi kft („A” cég) által gyártott terméket Németországba szállítatja ki és onnan az EU területére értékesít. - milyen ÁFA kulccsal számláz a magyar kft, ha a szállítást a magyar kft intézi - milyen ÁFA kulccsal számláz a magyar kft, ha a szállítást a svájci cég intézi Tisztelettel köszönöm előre is a válaszukat
Export fuvar és háromszögügylet
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem magyarországi áfaalany kft., Németországból Csehországba, Romániába "B" szereplőként értékesít háromszögügyletben termékeket. A fuvart ügyfelem rendeli meg, és a fuvarozó direktben Németországból Csehországba/Romániába szállítja az árukat. Kérdésem, hogy a 2019. 01. 01-jétől érvényes Áfa tv. 102. § 3. pontja alapján akkor is exportőrnek minősül-e magyar ügyfelem, ha a fentiek alapján közvetlenül nem találkozik az áruval, és ebben az esetben is a fuvarozótól áfamentes számlát kell-e kapnunk? Segítségét előre is köszönöm.
EU - áfa
Kérdés
Tisztelt Tanácsadó! Kiegészíteném a kérdésünket az alábbiakkal: 1. Gyógyszeralapanyagot szerzünk be Németországból, és Olaszországban értékesítjük. DE-HU-IT számla kapcsolat, DE-IT termékmozgás. Magyarországra nem kerül a termék, azt közvetlenül a vevőnkhöz szállítjuk. Ez megfelel-e a háromszög-, illetve láncügylet fogalmának, keletkeztet-e németországi adószám kiváltási kötelezettséget? 2. Lengyelországból gyógyszeralapanyagot szerzünk be, Németországban harmadik fél által tároljuk, majd Olaszországba értékesítjük. (gyűjtőfuvar, a kedvezőbb szállítási feltételek miatt). A számla PL-HU-IT, a termékmozgás PL-DE-IT. Keletkeztet-e a tranzakció német adószámos kötelezettséget? Válaszukat előre is köszönjük! Üdvözlettel, Lovász Anna
Láncügylet, háromszögügylet?
Kérdés
Üdvözlöm, az alábbi kérdésben kérem segítségüket. Egy magyar adóalany terméket vásárol német adóalanytól. A német adóalany a terméket márkaképviselettől és egy lengyel adóalanytól vásárolja. Az érintettek rendelkeznek érvényes közösségi adószámmal. A magyar adóalany ezt a terméket továbbértékesíti egy andorrai cégnek. A magyar adóalany intézi a szállítást saját költségére, nem számlázza tovább. Mire figyeljünk a számlázásnál abban az esetben, ha a termék bejön Magyarországra (vámszabadterületre, az áru nem kerül átcsomagolásra), illetve ha Németországból, Lengyelországból egyenesen Andorrára kerül átszállításra? Válaszukat előre is köszönöm!