10738 találat a(z) gazdaság-rss cimkére

Cikk

Egyéni vállalkozó év közben megszüntette a tevékenységét, mert a bevétele meghaladta az alanyi adómentes határt. Jövő januárban új egyéni vállalkozást indítana, új adószámot kapna, de tevékenysége hasonló lenne. Lehet-e újra alanyi adómentes lesz, vagy a kétéves szabály miatt ezzel csak 2025-től élhet? – kérdezte olvasónk. Dr. Kelemen László adószakértő, jogász válaszolt.

Cikk

2022 szeptemberében az ipari termelés volumene 11,3 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit. Munkanaphatástól megtisztítva a termelés 11,6 százalékkal bővült. A feldolgozóipari alágak döntő többségében nőtt a termelés volumene, a legnagyobb mértékben a villamos berendezés gyártásában. A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás a 2022. augusztusinál 1,6 százalékkal nagyobb volt, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.

Cikk

A Moore Hungary adócsapata honlapján egy nemrégiben hatályba lépett változásra hívja fel a figyelmet, melynek keretében lehetőség nyílik a társaságiadó- és az iparűzésiadó-kötelezettség euróban vagy amerikai dollárban történő megfizetésére.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kisvállalkozói kedvezmény

Pölöskei Pálné

adószakértő

Kisválllalkozói kedvezmény

Pölöskei Pálné

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 április
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Együttműködő partnereink